„Glaudžiai bendradarbiaujame su Klaipėdos vaikų ligonine, Klaipėdos universitetinės ligoninės Gimdymo skyriumi, norėtume stiprinti bendradarbiavimą ir su pirminės sveikatos priežiūros centrais. Kuo daugiau institucijų teiks informaciją, tuo mažesnė tikimybė, kad liks nepastebėtas šeimoje kenčiantis vaikas. Už vaikus esame atsakingi visi“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė.
Būtinybė stiprinti bendradarbiavimą tarp vaiko teisių apsaugos specialistų ir medikų aptarta tarpžinybinio bendradarbiavimo smurto artimoje aplinkoje klausimais darbo grupės posėdyje, kurį inicijavo Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai. Visos medicinos įstaigos informaciją apie įtarimų sukėlusius atvejus vaiko teisių apsaugos specialistams privalo pateikti ne vėliau kaip per tris darbo dienas.
Posėdyje iškeltas klausimas ir dėl gydytojų išduodamų pažymų, pateisinančių praleistas pamokas. Medikų paprašyta neišduoti pažymų neapžiūrėjus vaiko, nes pasitaiko atvejų, kai vaikas į mokyklą nevedamas siekiant, kad pedagogai ar bendraklasiai ant jo kūno nepastebėtų sumušimo žymių. Medikai telefonu informuojami, kad vaikas serga, vaikas pabūna namie, kol sugyja mėlynės, galiausiai gauna gydytojo pažymą apie tariamą ligą ir „pasveikęs“ keliauja į mokyklą. Specialistai pabrėžia, kad taip prarandame progą identifikuoti smurto atvejus.
Naujausi komentarai