Vasario 16-oji – ir širdyse Pereiti į pagrindinį turinį

Vasario 16-oji – ir širdyse

2017-02-17 05:35

99-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės Klaipėdoje tapo visuotine švente. Spalvingi, patriotizmo persmelkti renginiai susilaukė daugybės klaipėdiečių dėmesio. Trispalvių jūra užplūdo Atgimimo aikštę, šeimos su vaikais, žmonės, pasidabinę tautiniais kostiumais, jauni ir pagyvenę buvo suvienyti pasididžiavimo savo tėvyne Lietuva jausmo.

Džiaugėsi drauge su lietuviais

Šiemet siekta, kad šventę pajaustų kiekvienas Lietuvos pilietis, taip pat – ir klaipėdietis. Norėta, kad Vasario 16-oji būtų tikrai įsimintina diena, o ne viso labo išeiginė.

Uostamiestyje švęsti pradėta dar Vasario 16-osios išvakarėse. Vyriausiajame policijos komisariate, mokyklose bei gimnazijose vyko minėjimai.

Trečiadienį po pietų į Bendruomenės namus pakvietė Žvejų rūmų darbuotojų surengtas mėgėjų meno kolektyvų koncertas "Dainų ir šokių pynė Lietuvai". Bendruomenės namų salė buvo pilnutėlė, žmonės mėgavosi galimybe pabūti kartu ir pasidžiaugti koncertu.

Tos pačias dienos pavakarę paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo metinių pakvietė Pabaltijo ukrainiečių asociacijos nariai. Renginys vyko Tautinių kultūrų centre.

Čia baltarusiai ir ukrainiečiai kalbėjo gimtosiomis kalbomis, džiaugėsi gyvenantys Lietuvoje kaip lygūs tarp lygių. Nuoširdžiai ir paprastai apie didžius dalykus prabilo disidentai ir Sąjūdžio aktyvistai, skambėjo eilės ir muzika, grojo E.Balsio menų gimnazijos mokiniai.

Minioje – jūra trispalvių

Vakar, Vasario 16-osios vidurdienį, pagrindinė miesto aikštė buvo pilnutėlė žmonių. Daugelis buvo pasipuošę geltona, žalia, raudona spalvomis ar bent turėjo trispalvę vėliavėlę. Prieš prasidedant šventei, saulė išlindo iš ūkanų, priversdama šypsotis ir dar labiau džiūgauti.

Iškilminga rikiuotė, pajudėjusi nuo Marijos Taikos Karalienės bažnyčios, kur vyko Mišios, sujudino senamiestį ir pasiekė Atgimimo aikštę, kur jos laukė klaipėdiečiai ir miesto svečiai.

Pasitempusių karių, policininkų, muitininkų bei pasieniečių kolonos vertė žiūrovus patikėti, kad tėvynė yra saugi. Šventinę nuotaiką, kaip klaipėdiečiams jau įprasta, sukūrė Karinių jūrų pajėgų orkestras.

Bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centru ir Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centru, visas renginys buvo verčiamas į gestų kalbą. Vertėją buvo galima stebėti LED ekrane.

Išvakarėse pakalbintas miesto meras Vytautas Grubliauskas neslėpė pakilios ir viltingos nuotaikos.

"Pasaulis – labai dinamiškas ir per beveik 100 metų savarankiška ir nepriklausoma Lietuva nuėjo didžiulį kelią, pasaulyje tapo pripažinta ir gerbiama valstybe. Dabar, kai tikrosios vertybės neretai būna užgožtos beprotiško lėkimo, neretai žmogiškojo cinizmo ir šaltumo, daug kas vertinama pagal surinktų "laikų" ar peržiūrų skaičių. Gal pamirštame, kad didžioji vertybė yra tai, jog gyvename laisvoje, nepriklausomoje valstybėje. Šis faktas tarsi tampa savaime suvokiama duotybe, kuri buvo yra ir bus, tarsi visa tai nuo mūsų nepriklauso, – svarstė V.Grubliauskas. – Vasario 16-oji yra puiki proga, o gal net pareiga stabtelėti ir susivokti, kad tai yra valstybės, kurios vaikai ir piliečiai esame, gimtadienis. Tai – ne tik formaliai iškelta vėliava prie kiekvieno namo, tai yra jos svarbos suvokimo diena. Tikiu, kad ji pamažu tampa švente, kai mūsų trispalvė plazda kiekvieno mūsų širdyje."

Klaipėdiečius su švente pasveikino Europos Sąjungos atstovybės Rusijos Federacijoje vadovas Vygaudas Ušackas.

Už triūsą – vėliava

Klaipėda nebe pirmus metus puoselėja tradiciją Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ypatingai pagerbti du klaipėdiečius. Vienam jų šventės iškilmių metu įteikiama Klaipėdos miesto vėliava.

Šiemet ši garbė teko Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Klaipėdos viltis" pirmininkei Janinai Tulabienei. 2014 m. miestiečių valia ji paskelbta Metų klaipėdiete, šiemet šią moterį pagerbti nusprendė ir miesto valdžia.

Klaipėdos miesto vėliava J.Tulabienei įteikta kaip Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos atstovei už sėkmingai ES lėšomis rekonstruotas patalpas Debreceno gatvėje. Čia asmenims, turintiems proto negalią, duris atvėrė globos namai. Dabar juose vienu metu gali gyventi 30 žmonių, ten pat teikiamos ilgalaikės socialinės globos ir trumpalaikio atokvėpio paslaugos.

Pagrindinis kriterijus pasirenkant taip pagerbti klaipėdietį yra nesavanaudiškas darbas, atnešęs ne tik materialinės, bet ir dvasinės naudos miestui bei jo žmonėms.

Pilietiškumas tapo pavyzdžiu

Ne pirmus metus pagerbiamas dar vienas klaipėdietis, pasižymėjęs ypač pilietišku poelgiu. Šiemet garbė Atgimimo aikštėje pakelti Lietuvos trispalvę suteikta nusikaltėlių nepabūgusiam klaipėdiečiui Jurgiui Ašmonui.

Šis žmogus pernai vasarą pamatė bėgančius iš nusikaltimo vietos vyrus, atkreipė dėmesį, kad jie paskubomis kimšo į kuprinę moters rankinę ir suprato, jog tai yra nusikaltėliai. Tada J.Ašmonas dar nežinojo, kokį žiaurų nusikaltimą jie įvykdė.

Vyras šoko į savo automobilį ir nusivijo bėglius. Susilyginęs su jais, klaipėdietis paspaudė automobilio garso signalą ir taip privertė vieną bėglių atsisukti. J.Ašmonas per akimirką įsiminė jo veidą. Vyras kreipėsi į policiją ir padėjo sudaryti žudiko fotorobotą. Tai padėjo identifikuoti ir netrukus sulaikyti žiauriai moterį nužudžiusį nusikaltėlį.

Šiemet ketinta pagerbti dar vieną didvyrišką poelgį atlikusį klaipėdietį. 26-erių klaipėdietis Laurentas Šimaitis praėjusių metų lapkričio viduryje iš Danės ištraukė vaiką. Šventės organizatoriams nepavyko susisiekti su šiuo jaunuoliu, todėl J.Ašmonui garbingą pareigą teko atlikti vienam.

Itin jaudinančiu iškilmių akcentu tapo P.Mašioto progimnazijos ir "Gilijos" pradinės mokyklos mokinukų sveikinimas Vasario 16-osios proga. Linksmą širdučių trispalvę sudaręs vaikų būrys dainavo, mojavo ir aikštėje susirinkusiems žmonėms skleidė džiugią nuotaiką.

O didžiuliame ekrane nušvito ne vieną dieną Klaipėdos vaikų ruoštas sveikinimas "Mes tavo vaikai". Jį sudarė daugiau nei 30 sveikinimų, įamžinti keli tūkstančiai vaikų, paauglių ir jaunuolių – nuo darželinukų iki S.Šimkaus konservatorijos studentų.

Įsisuks šviesų festivalis

Po iškilmių aikštėje žmonės pabiro į skirtingas puses.

Vieni pasuko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kur lankytojams po remonto duris atvėrė nauja ekspozicija "Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto knyga".

Kiti patraukė į Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centrą, kur vyko tarptautinis rankų lenkimo turnyras.

Tuo pačiu metu Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje prasidėjo jaunųjų atlikėjų koncertas "Mūsų vaikai – tėvynei Lietuvai".

Vakare kelių tūkstančių klaipėdiečių laukė Andriaus Mamontovo koncertas "Švyturio" arenoje.

Kai miestą apgaubė sutemos, senamiestyje prasidėjo Klaipėdos šviesų festivalis. Jis truks tris dienas, tad kiekvienas, nespėjęs pamatyti įspūdingų reginių Vasario 16-ąją, tai galės padaryti bet kurią dieną iki šeštadienio pabaigos. Kiekvienas senamiesčio kampas nušvito nematytomis spalvomis.

Šunų mylėtojai prisidėjo prie šventės surengdami šviečiantį šunų žygį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra