Dalyvavo ir jauniausi
Nuo pat ryto uostamiestyje juntama šventinė atmosfera: Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijoje buvo meldžiamasi už Tėvynę, prašant jos žmonėms taikos, vienybės ir vilties. Po mišių nuo šios bažnyčios iki piliavietės vyko šventinė eisena.
Joje dalyvavo ne tik Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų būrys su kovine vėliava, Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija” būrys su kovine vėliava, bet ir daugelis kitų rinktinių, tarnybų, kuriuos iki pat piliavietės lydėjo apie pusę tūkstančio klaipėdiečių.
Minėjimas prasidėjo Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija ir himnu. Viso renginio metu susirinkusiuosius džiugino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, dainas dovanojo atlikėja Ieva Narkutė, Jungtinis 100-mečio choras (Klaipėdos choras „Aukuras“, Žvejų rūmų chorai „Cantare“, „Dangė“ ir „Klaipėda“).
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Pasiryžimas – saugoti ir ginti
Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas palinkėjo, kad klaipėdiečiai vasario 16-ąją atšvęstų džiaugsmingai ir, kad visų širdys plaktų vienu ritmu, pasiryžimu saugoti ir ginti Tėvynę.
„Laisvė, nepriklausomybė – tai vertybės, už kurias reikia kovoti, kurias reikia iškovoti, o iškovojus deramai ir nuolatos ginti bei puoselėti. Pačioje pradžioje buvo paminėta graži sukaktis ir sutapimas. Šiais metais, minėdami 105-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, visus metus švenčiame ir mūsų Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines. Tai – išskirtinės šventės ne tik mums, klaipėdiečiams, bet ir visai Lietuvai“, – pažymėjo meras.
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Apdovanojimas – už pagalbą ukrainiečiams
Šventės metu taip pat buvo įteiktas garbingas apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai. Jis skirtas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Klaipėdos skyriui. Jį atsiimti atvyko LRK Klaipėdos skyriaus vadovė Jolanta Jonikienė.
LRK Klaipėdos padalinys vienija per 1140 savanorių ir 14 darbuotojų. Skyrius 2022 m. iniciatyviai veikė ir tebeveikia teikiant visokeriopą pagalbą iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims.
Praėjusiais metais Klaipėdoje buvo įkurtas ir 2,5 mėn. veikė Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Organizacija buvo pagrindinis tarpininkas ir informacijos teikėjas tarp savivaldybės, valstybinių institucijų ir ukrainiečių karo pabėgėlių, organizacijos savanoriai konsultavo ir tarpininkavo rengiant būtinus pateikti dokumentus institucijoms.
Laisvė, nepriklausomybė – tai vertybės, už kurias reikia kovoti, kurias reikia iškovoti, o iškovojus deramai ir nuolatos ginti bei puoselėti.
Pabėgėlių registracijos centre apsilankė 8827 ukrainiečiai, 255 iš jų buvo pasiūlyta trumpalaikio apgyvendinimo galimybė. Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanoriai pernai karo pabėgėlius taip pat mokė lietuvių kalbos, ruošė ir dalino higienos paketus, dalyvavo mokyklinių prekių bei miegmaišių rinkimo akcijose, teikė psichologinę paramą.
„Ačiū visiems klaipėdiečiams, kurie mus pastebi, visada padeda, kurie visada paprašo pagalbos, ir nesvarbu, kokiu būdu atliepia į tą pagalbą. Bet labiausiai ačiū tiems, kuriems ir skirta ši vėliava – tūkstančiams širdžių ir rankų, kurie skuba į pagalbą, tiems, kam reikia, skauda ir tiems, kas kviečiasi. Ačiū, savanoriai, kad esate ir būsite“, – už apdovanojimą dėkojo J. Jonikienė.
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Po minėjimo piliavietėje, visi buvo kviečiami prie buvusio centrinio pašto pastato (Liepų g. 16), kur vyko kariliono muzikos koncertas, o M. Mažvydo alėjoje buvo keičiama Lietuvos istorinė vėliava.
Šiandien iki 18 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (Didžioji Vandens g. 2) ir Pilies muziejaus (Priešpilio g. 2) lankymas – nemokamas.
Naujausi komentarai