Vidaus vandens kelių gilinimui – aplinkosaugininkų veto

Susisiekimo ministerija rengia naujus vidaus vandens kelius. Lietuvos vidaus vandens keliai nuo 822 kilometrų pailgės iki 877,1 kilometro.

Į Lietuvos vidaus vandens kelių sąrašą, kuriuos eksploatuos Vidaus vandens kelių direkcija, įtrauktos naujos atkarpos Kuršių mariose, nuo Drevernos iki Ventės (19,7 km), prie Skirvytės žiočių (10,7 km).

Taip pat į sąrašą įtraukti nauji vidaus vandens keliai Rusnės salos Pakalnės, Rusnaitės, Skirvytės upėse, prisidėjo 5 km atkarpa Šilutės rajono Šyšos upėje.

Apie tai, kad atsiras nauji vidaus vandens keliai, jau buvo pranešta anksčiau, tačiau naujų ir jau veikiančių kelių sąrašo derinimas užtruko.

Gilinimo nepageidauja

Aplinkosaugininkai pasipriešino ateityje planuotam dalies vidaus vandens kelių gilinimui.

Išanalizavusi situaciją, Susisiekimo ministerija atsižvelgė į Aplinkos ministerijos pastabas nekeisti kai kurių Lietuvos valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių ruožų projektinių gylių.

Nemune tai apima ruožus nuo Kauno hidroelektrinės iki Kauno krovinių prieplaukos, Kauno žiemos vidaus vandenų uosto akvatoriją, Nemuno ruožą nuo Kauno krovinių prieplaukos iki Jurbarko.

Į nacionalinį Lietuvos vidaus vandens kelių sąrašą įtraukus naujų ruožų, vietinės reikšmės vidaus vandens kelių liko vos 27 kilometrai.

Kuršių mariose nepageidaujama, kad virš projektinių gylių būtų gilinami ruožai iš Drevernos į Ventę, taip pat tarp Drevernos ir Juodkrantės.

Gylių pokyčių aplinkosaugininkai nepageidauja ir Karaliaus Vilhelmo kanalo bei Drevernos upės ruože.

Taip pat prašoma negilinti tų upių atkarpų, kurios patenka į nacionalines saugomas teritorijas. Susiderinta, kad vandens kelyje Pakalnės upės ištakos – Rusnaitės upės žiotys projektinis plotis bus 10 metrų, gylis – iki 2 metrų.

Vietiniai ir perspektyviniai keliai

Į nacionalinį Lietuvos vidaus vandens kelių sąrašą įtraukus naujų ruožų, vietinės reikšmės vidaus vandens kelių liko vos 27 kilometrai.

Ilgiausias vietinis kelias yra Klaipėdoje – į dvi atkarpas suskaidytas Akmenos-Dangės upės 4,3 km ruožas nuo žiočių iki Liepų g. tilto ir 8,5 km ruožas nuo Liepų g. tilto iki Klaipėdos miesto ribos prie kelio į Palangą tilto.

Vietinės reikšmės vandens keliu liko ir 7,3 km Kuršių marių atkarpa tarp Drevernos ir Juodkrantės. Į vietinių vandens kelių sąrašą įtraukta ir 4,6 km ilgio atkarpa Galvės ežere prie Trakų, taip pat 2,3 km atkarpa Nevėžio upėje prie Kėdainių.

Gali būti, kad kada nors šį sąrašą papildys ir šiuo metu perspektyviu laikomas 7 km vandens kelias Jūros upe nuo žiočių iki Jurbarko–Mikytų kelio. Perspektyvoje yra ir galimi keliai Zaraso ir Zarasaičio ežeruose bei Elektrėnų tvenkinyje, bet jų ilgiai kol kas nenustatyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nieko nedarykim tegul viskas apzele ir busim visi laimyngi..

to kk

to kk portretas
tai kur tie sliuzai pradejo rudyti?

Anonimas

Anonimas portretas
tai kieno KIEMA cia zada gilinti nelabai supratau DDDD
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių