Žudikai atpildo sulaukė prieš savo gimtadienius

Anksčiau už žmogžudystę kalėję taksistai už žiaurų vilniečio verslininko nužudymą sulaukė griežtų bausmių.

Taksistai – žudikai

Pernai lapkričio 20-osios naktį norėdami apiplėšti statybų bendrovės vadovą 31 metų Artūrą Ragauską taksistai Nikolajus Jadovas ir Artūras Laučiūnas jį žiauriai nužudė. Slėpdami pėdsakus, nužudytojo kūną jie įmetė į melioracijos griovį, o laukuose už Kretingalės įklimpusį verslininko visureigį sudegino.

Vakar Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį. Per Naujuosius metus sulauksiantis 49 metų N.Jadovas nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Sausio pradžioje 27-erių sulauksiančiam A.Laučiūnui skirta 15 metų nelaisvės bausmė. Pirmuosius penkerius metus jam teks sėdėti kalėjime.

Abu taksistais dirbę vyrai anksčiau buvo teisti už žmogžudystes. N.Jadovas iš įkalinimo vietos buvo paleistas anksčiau laiko, neatlikęs visos jam už žiauriausią nusikaltimą skirtos bausmės.

Teismas patenkino aukos našlės civilinį ieškinį. Vyro išlaikytai, mažametę dukrą auginančiai moteriai priteista 300 tūkstančių litų neturtinei žalai atlyginti. A.Ragausko mamai ir broliui nusikaltėliai turėtų sumokėti po 100 tūkstančių litų.

Policininkai apsižioplino

A.Ragausko nužudymą ilgai prisimins ne tik kaltininkai, jo artimieji, bet ir Klaipėdos rajono policininkai.

Nors jau buvo žinoma, kad namiškiai paskelbė A.Ragausko paiešką, o netoli sudegusios mašinos buvo rasti jos valstybiniai numeriai, pareigūnai nesumojo iššniukštinėti apylinkių.

Nužudytojo kūną po trijų dienų rado jo brolis. Tada pradėjo aiškėti kraupios tos nakties įvykio detalės. Vilnietis buvo pasmaugtas, tačiau prieš mirtį jis patyrė didžiulių kančių. Žudikai buvo jį sumušę ir perdūrę plautį.

Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad vyras buvo smaugtas dukart.

Norėjo pasilinksminti

A.Ragauskas į pajūrį atvažiavo apžiūrėti bendrovės statomo objekto. Bankomate paėmęs 10 tūkstančių litų verslininkas dosniai atsilygino taksistui už menkavertę paslaugą sumokėjęs porą šimtų litų. Lyg tyčia vilnietis pataikė bendrauti su daug kartų teistu bei už žmogžudystę kalėjusiu N.Jadovu. Šis verslininką suviliojo galimybe pasilinksminti su laisvo elgesio merginomis.

Užuodęs lengvą grobį šis pasikvietė bendrininką A.Laučiūną, kuris dirbo kitoje taksi bendrovėje ir taip pat buvo kartą teistas už žmogžudystę.

Nuvilioję A.Ragauską į laukus nusikaltėliai jį kankino, reikalaudami pasakyti banko kortelės kodą. Numetę velionį į griovį žudikai tą pačią naktį triskart Priekulėje bankomate bandė laimę, tačiau kodas netiko ir jie liko nieko nepešę.

A.Ragausko kišenėse nusikaltėliai aptiko tik tūkstantį litų.

Kai brolis rado velionį, jo kišenėse aptikta beveik 12 tūkstančių litų, kurių nusikaltėliai nepasiglemžė.

Artimieji bandė padėti

Teismo sprendimu labiausiai buvo nepatenkintas N.Jadovas. Jis nuo pat pradžios tikino esąs nekaltas, aiškino, kad žudikas – A.Laučiūnas.

Norėdami išsiaiškinti tiesą, pareigūnai A.Laučiūną tyrė melo detektoriumi. Aparatas parodė, kad šis kalbėjo tiesą. Kartą teisiamas anksčiau A.Laučiūnas išvengė bausmės už nusikaltimą, nes padėjo išaiškinti gaujos piktadarybes. Be to, jo parodymai sutapo su kitais įkalčiais.

Norėdama padėti buvusiam sutuoktiniui, buvusi A.Jadovo žmona liudijo skambinusi jam tuo metu, kai abu vyrai žudė verslininką. Moteris aiškino, kad po pokalbio neišjungė telefono ir girdėjo, kaip A.Ragauskas maldavo A.Laučiūno jam nieko nedaryti. Tačiau melas paaiškėjo, kai velionio artimieji paliudijo, kad A.Ragauskas niekada nevartodavo moters paminėtų žodžių.

Įkalinimo įstaigų darbuotojai abu nusikaltėlius apibūdino itin blogai. Tik žydų bendruomenė pateikė teismui puikią N.Jadovo charakteristiką.

Teismo nuosprendžio pasiklausyti buvo atėjęs N.Jadovo sūnus. 24 metų Aleksandras Jadovas, šiemet įtartas iš savo darbovietės „BMS Megapolis" sukčiaudamas pasisavinęs 473 tūkst. litų vertės įvairios kompiuterinės, vaizdo ir garso įrangos bei buitinės technikos prekių.

Dalis neteisėtai pasisavintų prekių buvo parduota lombarduose. Nemažai jų aptikta ir įtariamojo namuose. Jo taip pat laukia teismas.NAUJAUSI KOMENTARAI

q

q portretas
q
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių