Atverčiama Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimo byla, žala – 5,6 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Klaipėdos apygardos teismas antradienį turėtų pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimo, apskaičiuota 5,6 mln. eurų žala.

Kaip anksčiau skelbė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kaltinamaisiais byloje tapo sostinėje registruotos kelių tiesimo bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius ir pati bendrovė.

Pareigūnų surinktais duomenimis, valstybės tarnautojams prilyginti asmenys, įtariama, siekdami turtinės naudos, galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei pažeisti aplinkos apsaugos priežiūros taisykles ir kitus teisės aktų reikalavimus.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2020 metų gegužės-rugsėjo mėnesiais, įgyvendinant iš valstybės ir Neringos savivaldybės administracijos lėšų finansuojamą, Neringoje esančios Taikos gatvės dalies rekonstrukciją, beveik 2000 tonų rekonstrukcijos metu susidariusių statybinių atliekų – frezuoto asfalto – buvo neteisėtai išpilta ir išstumdyta valstybės saugomose teritorijose.

Turimais duomenimis, už 1,72 km ilgio kelio atkarpos tvarkymą atsakingi kaltinamieji, žinodami, kad projekte nėra numatytos galimybės panaudoti seną asfaltą, o rekonstrukcijos metu susidarančios statybinės atliekos privalo būti perduotos atliekų perdirbėjui, galimai organizavo šios statybinės atliekos neteisėtą panaudojimą saugomose teritorijose.

Nustatyta, kad senas asfaltas buvo supiltas suformuojant rekonstrukcijai uždaryto kelio apvažiavimą bei kelis miško keliukus, esančius Neringoje. Aplinkosaugos specialistų vertinimu, šiais veiksmais, manoma, buvo padaryta žala Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Parnidžio ir Alksnynės kraštovaizdžio draustiniams bei Nidos senovės gyvenvietei, vadinamai Penkių kalvelių gyvenviete.

Aplinkos apsaugos departamentas nustatė, kad gamtai padaryta turtinė žala galimai viršija 5,6 mln. eurų.

Nurodoma, kad atsirado sunkių padarinių aplinkai – mechaniškai suslėgta ir sužalota miško paklotė, žolinė danga, želdiniai, sunaikintos būdingos pievos, pakeistas kraštovaizdžio tipas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Jei Nac Parkas nesugeba ir negali sutvarkyti tų keliukų - tai buvo geras darbas padarytas ir dabar visi naudojamės ir džiaugiamės O šiaip ne per pusę dienos padarė Kur buvo akyli Nac Parko sergėtojai kai jų panosėj buvo šie darbai daromi ????

kas, kur, ką, kam, kada, kodėl ?

kas, kur, ką, kam, kada, kodėl ? portretas
niekas, niekur, nieko, niekam, niekada, todėl !

visa laimė kad yra facebokas,

visa laimė kad yra facebokas, portretas
jeigu ne jis, tai nei frau aušra, nei berniukas dariukas apie tai nebūtų sužinoję. Štai tau ir natura 2000 kertinėje miškoi buveinėje su gamtos mokykla, kur lovos tik 30 eurų už naktį ...
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių