Klaipėdoje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl turto prievartavimo: prieš teismą stos trys asmenys

 • Teksto dydis:

Klaipėdos policija ir prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo, bandant padegti gyvenamąjį namą ir automobilį.

Prieš teismą stos trys asmenys, įtariami didelės vertės turto prievartavimu, sistemingu žmogaus bauginimu naudojant psichinę prievartą, pasikėsinimu sugadinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu, neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu ir dideliu kiekiu šaudmenų, neteisėtu disponavimu nešaunamuoju ginklu bei neteisėtu disponavimu narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis, trečiadienį pranešė Klaipėdos apskrities policija.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai liepą, Klaipėdos miesto policijos komisariatui gavus vieno iš nukentėjusiųjų asmenų pareiškimą dėl bandymo padegti gyvenamąjį namą Klaipėdoje bei jo kieme stovėjusį vienai uostamiesčio įmonių priklausantį automobilį

Tąkart Klaipėdoje, Bijūnų gatvėje, policijos pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 36 metų niekur nedirbantį, vyriškį, anksčiau teistą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis, turint tikslą jas platinti, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Atlikus kratą šio asmens gyvenamojoje vietoje, rasta apie 23 gramai narkotinės medžiagos – kanapių ir psichotropinės medžiagos – amfetamino.

Paaiškėjus, kad iš dviejų nukentėjusiųjų buvo prievartaujamas turtas, tyrimą perėmė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdyba.

Bylos duomenimis, įtariama, kad trys 49-erių, 53-ejų ir 36 metų bendrininkai, neturėdami teisėto pagrindo, už vieno iš įtariamųjų tariamai atliktas paslaugas, prievartavo didelės vertės turtą iš abiejų nukentėjusiųjų, juos sistemingai baugino naudodami psichinę prievartą bei pasikėsino tyčia sugadinti pastarųjų turtą visuotinai pavojingu būdu.

Įtariama, kad 2020 metų kovą vienas iš bendrininkų išklijavo popieriaus lapus su vieno nukentėjusiojo atvaizdu ir pastarąjį žeminančiu, įžeidžiančiu užrašu nukentėjusiojo gyvenamosios vietos rajone bei ant įmonės, priklausančios kitam nukentėjusiajam, pastato Klaipėdoje.

Taip pat įtariama, kad tų pačių metų liepą pastarasis įtariamasis metė uždegtą padegamąjį užtaisą į nukentėjusiojo namo kiemą, taip pasikėsindamas padegti gyvenamąjį namą bei kieme stovėjusį įmonės automobilį. Padegamajam užtaisui užgesus, šis turtas buvo tik apgadintas.

Tęsiant tyrimo veiksmus, 2020 metų rugsėjį Klaipėdoje, Birutės gatvėje, sulaikytas 53 metų klaipėdietis. Atlikus kratą asmens gyvenamojoje vietoje, rasti trys peiliai-durtuvai, du svaidomieji peiliai bei nunčiakai.

Šis šiuo metu niekur nedirbantis vyriškis teisėsaugai irgi žinomas – anksčiau teistas už sprogstamųjų medžiagų laikymą ir realizavimą, sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Tą pačią dieną Klaipėdoje, Lazdynų gatvėje sulaikytas 49 metų anksčiau neteistas, Klaipėdos miesto gyventojas.

Per kratą pastarojo gyvenamojoje vietoje rastas revolveris su panaikintu numeriu bei 9 šoviniais būgne, 87 šoviniai, kanapės bei metalinė teleskopinė lazda.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Dviem įtariamiesiems buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau pakeista švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis. Trečiam įtariamajam paskirtas dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už žmogaus terorizavimą grasinant susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą sveikatai ar turtui veiką arba sistemingą bauginimą panaudojant psichinę prievartą, numatytas laisvės atėmimas iki 4 metų.

Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu šaudmenų numatytas laisvės atėmimas nuo 4 iki 8 metų.

Už didelės vertės turto prievartavimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių