Anonimo pranešimas apie sprogmenį vakar vidurdienį Klaipėdos savivaldybėje sukėlė ant kojų specialiųjų tarnybų darbuotojus.
Bendruoju pagalbos telefonu apie neva savivaldybėje padėtą sprogmenį pranešta 11.42 val. Skambino lietuviškai kalbėjęs vyras, jis ištarė tik du žodžius: "Savivaldybėje – sprogmuo".
Bematant buvo įvestas planas "Skydas", tai yra prie savivaldybės išskubėjo ugniagesiai, policininkai ir greitosios pagalbos medikai.
"Aro" išminuotojai ieškojo įtartinų daiktų aplink savivaldybės pastatą ir viduje. Įėjimas į Liepų gatvės 11 numeriu pažymėtą pastatą buvo apjuostas "Stop" juosta.
Iš savivaldybės per kelias minutes buvo išprašyti visi darbuotojai ir interesantai.
Sprogmens ieškojo du išminuotojai "Aro" uniformomis. Pareigūnai reguliavo eismą greta pastato, greitosios medikai ir ugniagesiai nuobodžiavo automobiliuose.
Netrukus šalia aptverto pastato sustojo būrelis smalsuolių, o savivaldybės darbuotojai išskubėjo pietų, pertrauka žadėjo būti ilgesnė nei įprasta.
Netoliese stoviniavo tik Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda. Jis pasakojo apie pusę dvyliktos su kolegomis posėdžiavęs.
"Baigėme vertinti paskutinį darbuotoją, pasirašėme protokolą. Kaip tik tuo metu atėjo tarnautoja ir pranešė, jog turime evakuotis. Manau, niekas neabejoja, kad jokio sprogmens nėra, bet procedūras reikia atlikti. Mums buvo pasakyta, kad į darbo vietas galėsime grįžti ne anksčiau nei po poros valandų", – savo įspūdžiais dalijosi L.Dūda.
Kaip ir tikėtasi, jokio bent panašaus į sprogmenį daikto išminuotojams rasti nepavyko. 13.50 val. operacija buvo baigta.
Vakar 1-ojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.
Pastaruoju metu panašių pranešimų būta ne vieno.
Vasario 5-osios naktį benamis klaipėdietis pranešė išvakarėse girdėjęs kalbant, kad "Akropolio" aikštelėje gali įvykti sprogimas. Šiam vyrui pareikšti įtarimai, tačiau esama abejonių, ar byla turi perspektyvą. Gali būti, kad šis žmogus neadekvačiai vertina įvykius.
Sausio pradžioje anonimas pranešė, kad sprogmenys padėti Palangos autobusų stotyje ir "Palangos" viešbutyje. Ir tąkart ant kojų buvo sukeltos visos specialiosios tarnybos, tačiau informacija nepasitvirtino.
Netrukus tapo žinoma, kad melagis skambino iš Vilniaus.
Uostamiesčio pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kad anonimas naudojosi mobiliojo ryšio telefonu be sim kortelės. Telefono aparatą ankstesnis savininkas buvo užstatęs lombarde, o pranešimo apie sprogmenis dieną jį kažkas nusipirko.
Tačiau pirkėjas ir skambintojas iki šiol nenustatyti. Tyrimą iš Klaipėdos pareigūnų perėmė sostinės policininkai.
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Vida Kaubrytė teigė, kad yra išlikęs skambinusiojo balso įrašas ir radus įtariamąjį galima būtų atlikti balso lyginamąją ekspertizę.
Ar visa tai atlikti būtų tikslinga, turėtų spręsti prokurorai.
Vis dėlto kai kurie melagingi pranešimai apie gresiančią nelaimę išaiškinami, o kaltininkai būna nuteisiami.
Naujausi komentarai