Tragedija – be pabaigos: senyva klaipėdietė bus priversta palikti savo namus

Gyvenimo saulėlydyje ligota klaipėdietė Liudmila bus priversta išsikraustyti iš savo namų, kuriuose gyveno pusę amžiaus. Jos būstas, teismo sprendimu, turi atitekti našlaitei, kurios šeimą eismo įvykyje pražudė neblaivus Liudmilos sūnus. Pats kaltininkas mirė prieš kelis mėnesius, o padarytos nuodėmės našta prislėgė ligotą jo motiną.

Pražūtingas susidūrimas

77-erių Liudmila jau pusketvirtų metų gyvena pragare, kurį užkūrė jos jaunėlis sūnus Igoris.

Šiandien jo paties jau nebėra tarp gyvųjų, vyras mirė pernai spalį, būdamas vos 47-erių.

Motina tikina, jog jis neatlaikė kaltės jausmo ir emocinės naštos dėl avarijos, kurios kaltininku tapo ir kurioje pražudė ugniagesio šeimą iš Radviliškio, nors teisme jis ir kartojo, kad "jam labai dėl visko gaila, bet jis – nekaltas".

Tą lemtingą 2015 m. spalio 4-osios sekmadienio vakarą radviliškiečių D. šeima važiavo iš Palangos, kur šventė vienos mergaičių gimtadienį.

Tragiška avarija kelyje Šiauliai–Palanga įvyko apie 19 valandą.

Tada 44-erių metų Igorio vairuojamas "Hyundai Galloper" susidūrė su BMW, kuriuo važiavo D. šeima.

31 metų ugniagesio žmona ir trejų metų dukra žuvo iš karto. 36-erių metų BMW vairuotojas mirė ligoninėje.

Ugniagesio kolegos gelbėtojai iš sumaitoto BMW ištraukė vos gyvą mergaitę, kuriai po dviejų dienų sukako 11 metų. Labai sunkios būklės nukentėjusioji išvežta į Vaikų ligoninę Klaipėdoje.

Prie mergaitės lovos ligoninėje budėjusi jos močiutė iš komos pabudusiai anūkei turėjo pasakyti kraupią tiesą, jog nebėra jos mamos, tėčio ir mažosios sesutės, ji liko visiška našlaitė.

Prie vairo sėdo neblaivus

Vėliau ekspertizė nustatė, kad į ugniagesio automobilį atsitrenkęs ir jauną šeimą pražudęs klaipėdietis buvo neblaivus, jam nustatytas 1,68 prom. girtumas.

Pats kaltininkas tvirtino tąkart išvakarėse išlenkęs tik alaus ir porą stikliukų stipresnio alkoholio, o incidento dieną esą nieko negėręs.

Vėliau teisme kaltininko advokatas tikino, kad alkoholio promilių esą galėjo atsirasti dėl vaistų, kuriuos vairuotojas vartojo po avarijos ir kurie buvo suleisti prieš operaciją.

Tačiau kaltinimą palaikiusio prokuroro Juozo Syko teigimu, kraujo tyrimas buvo atliktas dujinės chromatografijos metodu, kuris yra įteisintas ir vienintelis patikimas būdas etilo alkoholio koncentracijai kraujyje nustatyti.

Beje, Igoris prieš kelerius metus buvo baustas už kelių eismo pažeidimą, nes tada irgi vairavo neblaivus.

Toje lemtingoje avarijoje labai nukentėjo ir pats kaltininkas, jis neteko kairės rankos, buvo stipriai sužalotos jo žmona ir 15-metė dukra.

Po nuosprendžio rado negyvą

Pernai spalį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinę bylą, Igorį pripažino kaltu ir paskyrė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę bei šimtus tūkstančių eurų, kuriais jis turėjo atlyginti žalą artimųjų netekusiems šeimos nariams.

Bausmę jis turėjo atlikti pataisos namuose.

Nukentėjusiųjų atstovai tada prasitarė, jog, palyginti su trijų žmonių žūtimi, 10 metų nelaisvės – menka bausmė.

Kad būtų iš ko atlyginti priteistą sumą, iškart po avarijos buvo areštuoti du kaltininko butai.

Vėliau areštuota pusantro buto, nes Igoris išsiskyrė su žmona ir dalis turto atiteko jai.

Praėjus nedaug laiko po nuosprendžio, pernai spalio 28-ąją avariją sukėlęs ir kaltu pripažintas Igoris savo namuose rastas negyvas.

Labiau būčiau patenkintas, jei to įvykio iš viso nebūtų buvę.

"Kai jis mirė, aš pats pranešiau nukentėjusiųjų atstovams. O per visą teismo procesą nuo pirmos instancijos iki apeliacijos jo pozicija buvo tokia: "Gailiuosi, kad žmonės žuvo, bet esu nekaltas." Ir kai po bylos manęs kažkas paklausė, ar aš patenkintas nuosprendžiu, atsakiau, jog niekada nebūsiu patenkintas. Labiau būčiau patenkintas, jei to įvykio iš viso nebūtų buvę", – teigė prokuroras J.Sykas.

Laukimas – it prie giljotinos

Po avarijos kaltininko mirties nukentėjusiųjų skausmas nė kiek nesumenko, o paties Igorio motinai gyvenimo saulėlydyje atsivėrė tikri pragaro vartai.

Moteris kadaise, dar privatizavimo laikų pradžioje, savo dviejų kambarių butą nusprendė užrašyti Igoriui.

Po Igorio mirties tiek jo motina Liudmila, tiek ir jo dukra atsisakė palikimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Baisu pagalvoti ka jaucia maza mergaite netekusi seimos.Bet galetu leisti tai senuciukei nugyventi tama bute tiek kiek liko jai dar.Kur ji eis?

Pilietis

Pilietis portretas
Komentatoriai, skaitykit atidžiau, butas yra ne tos moteriškės, o sūnaus, avarijos kaltininko. Moteriškė gyvena ne savo bute. Taip, butą ji gavo tarybiniais laikais, bet privatizuoti leido sūnui.

to "gerai" kad..

to "gerai" kad.. portretas
tu pradžiai bent paskaityk kas parašyta :) ....Be to ten ir rašo, kad ji rusė nemokanti lietuviškai....,nejaučiu jokio gailesčio tokiems driskiams, pijokams
VISI KOMENTARAI 106
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių