Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje nerimsta sukčiai: per kelias dienas nukentėjo net penki senoliai

2020-08-12 06:13
DMN inf.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina žmones neprarasti budrumo, nes uostamiestyje sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu. Per kelias pastarąsias dienas sukčių aukomis Klaipėdoje tapo jau penki garbaus amžiaus žmonės.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Du ikiteisminiai tyrimai pradėti Klaipėdoje, kur rugpjūčio 8 dieną moteris (gim. 1942 m.) neteko 1,3 tūkst. eurų, o rugpjūčio 10 dieną tokią pat sumą sukčiai išviliojo iš 1932 m. gimusio vyro. Rugpjūčio 10-ąją sukčių auka tapo ir Skuode gyvenanti garbaus amžiaus moteris (gim. 1933 m.), kuri, patikėjusi apgaule, nepažįstamam vyrui atidavė 700 eurų. Kita skuodiškė, gimusi 1940 m., sukčiams „patikrinti“ 4 tūkst. eurų atidavė vakar. Panašios sumos – 3,6 tūkst. eurų – vakar neteko ir Rietave gyvenanti senolė (gim. 1942 m.).

Sukčiavimo schema – beveik analogiška – aukai pirmiausia paskambinama telefonu, prisistatoma policijos pareigūnu ar, pavyzdžiui, elektros tinklų darbuotoju, pasakoma, kad auka atsiskaitė ar gavo pensiją padirbtais pinigais, todėl turinti įsileisti į namus ateisiantį neva policijos pareigūną ir leisti patikrinti, ar turimi pinigai nėra padirbti.

Klaipėdos apskrities policija dar kartą kreipiasi į piliečius ir primena, kad policijos pareigūnai, banko, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcijos ar kitų įstaigų darbuotojai niekada neskambina piliečiams, kad paprašytų leisti patikrinti turimus pinigus, neprašo pervesti jų už kokias nors paslaugas ar atskleisti prisijungimo prie interneto bankininkystės kodų.

Policija ragina neprarasti budrumo – neįsitikinus atėjusio asmens žodžių teisingumu, nepažįstamų žmonių į namus geriau neįsileisti. Tokiais atvejais būtina prašyti parodyti darbo pažymėjimą, atidžiai įsižiūrėti, ar dokumentas tikras, o kilus menkiausiam įtarimui, geriau paprašyti ateiti kitu laiku, kai namuose bus daugiau žmonių.

Jei nepažįstamam asmeniui vis dėlto leidote įeiti į butą, privalu būti itin atidiems – jokiu būdu nepalikti atėjūno vieno patalpoje. O įtarus, kad galite tapti sukčių auka, patariama nedelsiant informuoti policiją bendruoju pagalbos telefonu 112.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų