„Žole“ bendraklasius ir brolį vaišinęs nepilnametis nubaustas laisvės apribojimu

 • Teksto dydis:

Nepilnametis, su bendraklasiais ir broliu rūkęs kanapes, nubaustas laisvės apribojimo bausme, trečiadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

Vaikinas buvo teisiamas už narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams, už ką įstatyme numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dvylikos metų, tačiau teismas įvertino, jog nagrinėjamu atveju bendrosios bausmės skyrimo taisyklės taikymas ir net minimalios laisvės atėmimo bausmės skyrimas nebūtų tinkamas teisingumui įgyvendinti.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis yra labai jaunas, jo vertybės, socialinė aplinka dar tik formuojasi, gyvena šeimoje su dar šešiais nepilnamečiais vaikais, kuriais rūpinasi tik jų mama.

„Mažesnį padarytos veikos pavojingumą lemia ir tai, kad laikytos ir platintos kanapės yra iš dalies mažiau pavojingos žmogaus sveikatai, be to, kaltinamojo veiksmai pasidalijant kanapių suktine su kitais nepilnamečiais nebuvo iš anksto suplanuoti, o atlikti spontaniškai“, – teigiama teismo pranešime.

Jaunuoliui uždrausta bendrauti su narkotines ir psichotropines medžiagas vartojančiais asmenimis, įpareigojo pradėti dirbti arba užsiregistruoti užimtumo tarnyboje, mokytis ir būti namuose nuo vidurnakčio iki šešių ryto, jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi.

Nepilnametis Plungės rajono gyventojas teistas už tai, kad suktinę kanapių atsigabeno prie pagrindinės mokyklos, kurioje mokosi ir jo jaunesnis brolis, ir davė suktinę rūkyti ne tik savo broliui, bet ir dar dviem savo klasės draugams.

Iš jaunuolio narkotinę medžiagą atėmė mokytoja ir perdavė ją policijos pareigūnams.

Teismas įvertino, kad narkotini medžiagų platinimas gali būti ne tik šių medžiagų pardavimas, bet ir jų dovanojimas, davimas už atliktus darbus, paslaugas ir neatlygintinis davimas parūkyti kitiems asmenims.

Kadangi kaltinamasis kanapių suktinę ne tik pats rūkė, bet ir davė kitiems su juo buvusiems nepilnamečiams rūkyti, konstatuota, jog kaltinimai dėl narkotinių medžiagų platinimo pagrįsti.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Z

Z portretas
Prisileis sau i venas tos marihuanos ir sedi zvengia paskui!!!

įdomu yra tai,

įdomu yra tai, portretas
kad tėtušis katram arti 40 metų tikisi jog jo artėjantis prie 10 metukų sūnelis išvengs pavaišinimo narkotikais kur nors mokyklos tualete ir bus sveikas, gabus, perspektyvus, turtingas, teisingos orientacijos bei taipogi "gražus" ir būsimas verslininkas ar bent politikas, jei pats gyvena su narkomano nudėvėta materyte, pats narkašinasi ir dar draugelius savo kam apie 40 pavaišina dėl "geros nuotaikos"... ir viskas už dyka, medicinos paslaugas nugeibusiam vaikui įskaitytinai

Anonimas

Anonimas portretas
Jūs ponai gal rašyt išmokit Lietuviškai?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių