Pereiti į pagrindinį turinį

Jūrų muziejus kviečia pasigaminti kurėną

2008-11-26 13:04
Jūrų muziejus kviečia pasigaminti kurėną
Jūrų muziejus kviečia pasigaminti kurėną / LJM nuotr. Moksleivių pagamintas kurėnas

Lietuvos jūrų muziejus garsėja ne tik delfinų, Kalifornijos ar Šiaurės liūtų pasirodymais bei delfinų terapijos užsiėmimais. Lankytojų tyrimai rodo, kad vis daugiau žmonių domisi Laivybos istorijos ekspozicija, mielai užsuka į jau jūrų platybes palikusius ir tapusius eksponatais po atviru dangumi laivus ar žvejo sodybą.

Prieš dvejus metus muziejus, padedant Kapitonų klubui, įkūrė Jaunųjų jūrininkų klubą. Į jį susirinko jūreivyste ir laivybos istorija besidomintys 12-16 metų moksleiviai. Šią idėją pasiūlęs kapitonų klubo prezidentas Ričardas Lučka norėjo, kad bent pajūrio krašto vaikai  kuo daugiau sužinotų apie jūrą ir jūrininko profesiją. Į klubą susibūrė jaunieji laivybos entuziastai iš Klaipėdos L.Stulpino bei Tauralaukio pagrindinių mokyklų, Juodkrantės L.Rėzos jūrų kadetų mokyklos...

Klubo užsiėmimai vyksta ne tik Laivybos istorijos ekspozicijoje ar Kapitonų klube, bet ir uoste, vaikai įgauna praktinių įgūdžių padedami sutvarkyti  plaukiojantį muziejaus eksponatą kurėną ir net išplaukia šuo egzotišku laivu į marias.

Dabar paruoštas naujas edukacinis užsiėmimas, kurio metu moksleiviai kviečiami pasigaminti ... kurėną. Be abejo, ne tikrą, ne medinį, tik labai į jį panašų, mažesnį daugelį kartų, popierinį. Užsiėmimas skiriamas vyresnių klasių moksleiviams, nes tikslaus modelio pasigaminimas reikalauja ir kruopštumo, ir nuovokumo. Jaunesni vaikai galėtų jį pasidaryti padedami tėvų ar mokytojų.

Pasak kurėno kapitono istoriko Romaldo Adomavičiaus, šis užsiėmimas suteikia vaikams ne tik galimybę tiesiogiai susipažinti su Kuršių marių arealo kultūros tradicijomis, bet ir įgyti žinių apie laivų konstrukcijas, plūdrumo savybes, laivadirbystės principus. 

Visos muziejaus ekspozicijos pristatomos naujoje edukacinėje  knygelėje „Pažink paslaptingą vandenų pasaulį". Ją sukurti padėjo ir patraukliais piešiniais praturtino žinoma grafikė Gražina Oškinytė. Tai knygelė-rebusas, nes joje ne tik pateikiama informaciją, bet ir užduodama daug klausimų, minklių, atsakymai į kuriuos - muziejaus ekspozicijose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų