Ne taip seniai viešajame transporte stebėjau situaciją, kai pagyvenęs vyriškis sėdėjo prie lango, o šalia jo ant kitos sėdynės buvo pritūpęs paauglys. Tam vyrui prireikė išlipti, tai jis atsistojo ir beveik nustūmė tą vaiką į šoną netaręs nė žodžio. Vaizdas ne kažin koks. Akivaizdu, kad jam buvo sunku net burbtelėti "atsiprašau", turbūt jam "ne lygis" iš viso kalbėtis su vaiku. Labai vyriška ir išmintinga yra jį nustumti ar tiesiog kaip per tuščią vietą perlipti! Tik kokios pagarbos iš jaunosios kartos sau kada nors gali tikėtis toks pagyvenęs chamas? Ne veltui sakoma, kaip šauksi, taip atsilieps.
Aldona
Palikite ežerėlį
Šilutės plente ruošiasi statyti dar vieną prekybos centrą ir ketina nusausinti ežeriuką, kurį vietiniai vadina Baikalčiku. Statytojai kažkodėl vadina tą vandens telkinį pelke. Bet juk tai – ne bala, o natūraliai susiformavęs ežerėlis. Pamenu, kad kažkada ten buvo planuota statyti gyvenamųjų namų kvartalą ir ketino tą vandens telkinį palikti, netoliese įrengti suoliukus ir sutvarkyti krantą. Dabar planuoja statyti prekybos centrą. Tegul stato, bet noriu, jog žinotų, kad gyventojai pageidauja Baikalčiką palikti savo vietoje.
Baltijos pr. gyventoja
Nesąmoningi skaičiavimai
"Karštame telefone" buvo Zinaidos nuomonė "Mokestis už duris neteisingas" ("Klaipėda", 2014 10 21). Visiškai jai pritariu. Juk dviejų kambarių bute gali gyventi 6–7 žmonės. Tad ar jie rečiau atidarinės duris, nei trijų keturių kambarių bute gyvenantys du asmenys? O namų valdos vis cituoja Civilinį kodeksą, kad visos įmokos turi būti tvarkomos pagal buto plotą. Pasiskaičiau tą kodekso straipsnį, bet ten tikrai nenurodyta, už kokius darbus reikia rinkti mokesčius pagal užimamą buto plotą. Manyčiau, šiuo atveju reikėtų vadovautis sveiku protu, kurio deja, trūksta.
Valerija
Lengvatos niekuo nepagelbės
Perskaičiau publikaciją, kad savivaldybė senamiestyje pastatus turintiems žmonėms suteikia nekilnojamojo turto lengvatas už tai, kad susitvarko fasadus. Man tai protu nesuvokiamas dalykas. Kodėl jiems suteikiama lengvata? Juk gyventojų, savininkų prievolė rūpintis savo pastatų fasadais. Juk miesto taryba yra patvirtinusi tvarką, kad gyventojai privalo uždažyti grafičius. Nekilnojamojo turto lengvatos suteikiamos ir senamiesčio verslininkams už įvairias lengvatas. Neva taip prisidedama prie senamiesčio gaivinimo. Tačiau nemanau, kad toks būdas tinkamiausias. Klaipėdos universitetas, kolegijos ruošia turizmo specialistus. Girdėjau, kad uostamiestyje yra turizmo ir rekreacijos profesorė. Jie ir turėtų galvoti, kaip atgaivinti senamiestį. Lengvatomis nieko nepasieksime.
Petras
Klaidina pirkėjus
Dabar per televiziją labai daug reklamos apie kompensuojamuosius vaistus. Pats esu pirmos grupės invalidas. Man vaistai yra kompensuojami šimtu procentų. Neseniai gydytojas išrašė receptą, ant kurio užrašė, kad kompensuotų visą sumą. Nuėjau į vaistinę, sumokėjau 95 litus, gavau čekį, kuriame parašyta paciento mokama kaina 95 litai. Faktiškai man kompensavo tik 5 proc. Niekur aš nesikreipiau. Vaistinės prigalvoja visokių dalykų – mokama kaina, paciento kaina, o išeina, kad jokios kompensacijos ir nėra.
Mykolas
Naujausi komentarai