Įdomu, kaip gyvensime šį rudenį ir žiemą. Kiek brangs komunaliniai patarnavimai? Gal kas nors prognozuoja, kokios bus ir maisto produktų kainos? Vis skelbiama, kad mūsų žmonės turi daug santaupų, esą bankininkai stebi šį reiškinį. Koks kieno reikalas, kiek jie turi? Gal lietuviai tiesiog baiminosi juodos dienos ir spaudė sunkiai uždirbtus pinigus jų neleisdami. Ar užteks mums mūsų sutaupytų eurų išgyventi?
Janina
Kultūros stygius
Dažnai naudojuosi mūsų viešuoju transportu. Taigi ir keleivių kasdien tenka sutikti pačių įvairiausių. Pastarieji metai dėl viruso mus verčia laikytis atstumo, todėl natūralu, kad atsisėdusieji dvivietėje sėdynėje greta pakeleivio nenori. Tačiau stebina dar ir kitkas. Vieną lietingą rytą bent keturios moterys ir merginos ant laisvų sėdynių nutrenkė savo šlapius lietsargius. O vienos jų pasiteiravus, ar ji pati norėtų toje šlapioje vietoje pasėdėti, atsakė, kad laisvų sėdimų vietų pilna, taigi ko aš iš jos norinti? Supratau, jog pokalbio tęsti neverta, nesupras, kol pati autobuse nenutūps ant šlapios kėdės.
Virginija
Atsisakykime žargono
Pradėjus skiepų akciją ir išryškėjus jų priešininkams, viešojoje erdvėje radosi naujas nelietuviškas žodis "antivakseris", kitaip – vakcinų priešininkas. Vis dėlto tai nėra tarptautinis žodis, tai iš žargono atėjusi svetimybė. Todėl siūlyčiau kompromisą. Skiepų priešininkus galėtume vadinti gibonais, pagal to kriminalinio veikėjo pravardę, kuris, kaip pats tikino, prieštaraudamas skiepijimui, aktyviai dalyvavo riaušėse prie Seimo. Manau, šis pavadinimas geriausiai atspindėtų vakcinos priešininkų esmę ir jų pasaulio suvokimą.
Aurelijus V.
Nustebino jaunimas
Perskaičiau dienraštyje straipsnį ("Studentai netiki mokslu?", "Klaipėda", 2021 08 26) apie skiepytis nenorinčius studentus. Labai nustebino Klaipėdos akademinis jaunimas. Jų sąmoningumas labai atsilieka nuo Vilniaus ar Kauno jaunuolių. O dar studijuoja aukštojoje mokykloje, nors mąstymo lygis ir prietarų baimė didesnė nei beraščių XIX a. baudžiauninkų.
Zigmas
Naujausi komentarai