Sovietinių ir nacistinių simbolių draudimas galioja daugiau nei dešimt metų – nuo 2008-aisiais Lietuvos Seimo priimto įstatymo.
"Kokteilio" neetatinės korespondentės Rūtos Žaliosios informacija šių mums priešiškų ženklų medžiotojams: ant buvusio Raudinės dvaro svirno ir šiandien puikuojasi kūjis ir pjautuvas. Jie yra įspausti cemente virš durų. Taip pat rusų kalba užrašyta "1951 metai". Kadangi valstiečių bei darbininkų įrankiai yra apskritime, to meto dailininkas tikriausiai įsivaizdavo, kad tai saulė, kurią iš Maskvos parvežė kai kurie asmenys.
Mūsų šalyje draudžiami simboliai, kurie "demonstruoja nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavą ar herbą arba vėliavą, ženklą ar uniformą, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų arba SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdus, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolius ar uniformas arba nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytas vėliavas ar ženklus, atlieka nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himną".
Gal neatšaukė
2010 m. gegužę Klaipėdos miesto teismas pripažino svastiką esant Lietuvos istorinį paveldą. "Kokteilis" negirdėjo, kad teismas būtų atšaukęs šį nuosprendį. O Vokietijoje už viešą svastikos demonstravimą baudžiama laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Dar vienas draudimas
1997 m. Bradui Pittui buvo uždrausta įvažiuoti į Kiniją dėl jo vaidmens filme "7 metai Tibete".
Linksmieji tirščiai
Odesoje gidas aiškina turistams:
– Pažiūrėkite į kairę. Prieš jus nežinomo jūreivio Iciko Rabinovičiaus kapas.
– O kodėl nežinomo jūreivio, jeigu žinomas ir vardas, ir pavardė?
– Nežinoma, ar jis buvo jūreivis.
Naujausi komentarai