Klaipėdos miesto istorijoje dar to nėra buvę: grybai būtų palikti gatvėje, kad juos kas nors lyg dovaną pasiimtų.
"Kokteilis" nestebėjo, ar ilgai S.Šimkaus ir Vytauto gatvių sankryžoje buvo miško gėrybės. Didelė tikimybė, kad plastikinis kibiro dydžio vazonas su grybais buvo paimtas žmogaus, kuris neranda laiko grybauti, arba senyvo amžiaus piliečio, kuriam sunku nuvykti ir vaikščioti miške.
Grybų nenorėjo imti ir šalia buvusios parduotuvės darbuotojos: "Turime savo per akis."
Gėrybės – neprastos, antros kategorijos: kazlėkai. Jų buvo daugiau nei pusė vazono.
Lietuvoje žinomos devynios kazlėkų rūšys. Jie auga smėlinguose, net žolėtuose pušynuose, eglynuose su retomis pušimis.
Jei susigundėte kazlėkais
Dažna šeimininkė kepa kazlėkus (troškina) su grietine. Dažnai dedama ne tiktai svogūnų, bet ir morkų, kurios salsvumas labai dera su šiais grybais. Tie, kurie vengia morkų, patiekalą gardina ne tiktai svogūnais, bet ir česnakais.
O kazlėkais grietinės padaže susigundžiusiems skaitytojams "Kokteilis" turi receptą.
Dviem porcijoms reikia: 400–500 g nuvalytų ir apvirtų kazlėkų, 1 svogūno, 1 morkos, 4 valgomų šaukštų kokybiškos grietinės, 2–4 šaukštų sviesto arba saulėgrąžų aliejaus (kepti), druskos ir grūstų pipirų.
Keptuvėje išlydykite sviestą arba įkaitinkite saulėgrąžų aliejų, sudėkite smulkintus svogūnus ir sutarkuotą morką. Ant nedidelės ugnies troškinkite, kol daržovės šiek tiek suminkštės, bet dar nepradės skrusti. Į daržoves sudėkite kazlėkus, pasūdykite ir pagal skonį pagardinkite pipirais. Po to apie 10 min. troškinkite ant nedidelės ugnies.
Kai daržovės ir grybai bus visiškai minkšti, įdėkite grietinės, išmaišykite ir dar porą minučių pakaitinkite. Paragavę, ar netrūksta prieskonių, neskubėkite tiekti ant stalo – palaikykite kelias minutes. Klasikinis priedas prie kazlėkų – virtos arba keptos bulvės.
Česka (397 719; miela, kai klaipėdiečių gėris trykšta per kraštus)
Naujausi komentarai