Ką reikėtų žinoti apie dujų balionėlius, pasakoja „Vilniaus ginklų“ vadovas Darius Mikalauskas.
– Kaip naudotis dujų balionėliu?
– Pati populiariausia dujų savigynos priemonė Lietuvoje yra pipirinių dujų balionėliai. Tarpusavyje skiriasi dydžiu, čiurkšlės pločiu, purškimo atstumu ir netgi vidaus sandara. Šios savigynos priemonės gaminamos taip, kad beveik neįmanoma jų panaudoti prieš save. Jie visi turi mechanizmus, kad, pakėlus pirštą galite statyti jį tik į priešingą pusę norint paleisti srovę. Niekaip kitaip nepavyks paspausti – netgi patiriant stresą nebus paleista čiurkšlė į save.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Dujų balionėlius galima įsigyti nuo 18 metų. O kaip jį išsirinkti? Sakėte, kad moterys dažniausiai nori tų, kurie pučia šiek tiek plačiau. Pastebite, kad moterys ir vyrai renkasi kitokius?
– Visada diskutuojame su žmogumi. Pirmiausia klausiame, kaip jis įsivaizduoja save stresinėje situacijoje. Jeigu jis yra pasimetantis, išsigąstantis, rekomenduojame pasirinkti platesnį, kad bet kokiu atveju kita pusė gautų kažkokią dalį dujų. Jeigu dujų balionėlis yra čiurkšlinis, jis pučia siaurą čiurkšlę. Viso balionėlio išpurškimo laikas yra penkios sekundės. Įsivaizduokime: patiriant stresą, laikas dingsta, gali būti, kad išsigandę pučiame, nepataikome, o balionėlyje nieko nebėra.
– Kur laikyti balionėlį? Jeigu įsigijome, einame kasdien į darbą, pasivaikščioti, tikriausiai nepatartina moteriai dėti į rankinę?
– Visiškai teisingai – rankinėje balionėlis yra beprasmis. Tas pats, kaip laikyti pasidėjus namuose. Jeigu jaučiu, kad šiandien turiu patamsyje praeiti skverą, balionėlis turi būti kišenėje. Visada pabrėšime, kodėl siūlome įsigyti – 99 proc., jeigu jį turite, jo neprireiks. Prireikia tada, kai jo nėra.
Jeigu atsistojau į poziciją, kurioje jaučiuosi saugesnis, bus lengviau panaudoti bet kokį savigynos įrankį – lygiai taip pat – ir dujų balionėlį.
– O jeigu neturime kišenių, ką tada?
– Jeigu neturime kišenių, daugelis balionėlių turi tokį mechanizmą, kurį galima pritvirtinti arba prie diržo, arba prie kažkokios vidinės kišenės. Vieni turi paprastesnius, kiti – profesionalius, net keičiamomis pusėmis. Kai kuriuos galima net prie kelnių prikabinti, kad visada būtų po ranka.
– Ką daryti, turint balionėlį – kaip gintis? Gal kokioje pozoje stovėti, tinkamai kojas sudėti? Ar tiesiog purkšti?
– Visos pozos yra žmogaus pasiruošimas savigynai. Tai nedaro įtakos panaudojimui – tai daro įtaką psichologinei būsenai. Jeigu atsistojau į poziciją, kurioje jaučiuosi saugesnis, bus lengviau panaudoti bet kokį savigynos įrankį – lygiai taip pat – ir dujų balionėlį.
Visų savigynai skirtų balionėlių purškimo atstumas yra iki trijų metrų, priklausomai nuo oro sąlygų. Dažniausiai net ir gatvėje ar skersgatvyje, kur iškyla kažkokios situacijos, žmogus būna prieš žmogų – tarkime, atiminėja rankinę, atstumas dažniausiai būna metras ar pusantro. Žinoma, kad automatiškai stengsitės atsitraukti ir pūsti, bet neskaičiuosite, ar tai yra metras, ar du – tik naudokite, o visa kita daugiau išspręs dujos.
– Ką daryti, jeigu netyčia gauname dujų? Kuo plauti akis? Tikriausiai visokių mitų esame girdėję ir apie šlapimą – kai kas kalba, kad padeda. Tai dabar atsakykite – padeda ar ne?
– Reikėtų raminti odą. Dažniausiai raminimą įsivaizduojame taip: paimame vandens ir pilame ant veido. Jeigu neliestume rankomis veido, tai nuramintume odą. Visa problema yra rankų kontaktas su pažeista vieta. Pats protingiausias dalykas – jeigu papuolė ant odos, pilti ramiai vandenį, kad ją ramintų, plautų, šaldytų. Jokiu būdu negalima trinti.
– Būna balionėlių, skirtų meškoms, – ar būtų galima tokį balionėlį panaudoti žmogui užpuolikui?
– Tikrai galime panaudoti nuo žmonių – ypač jeigu jie yra sužvėrėję.
Naujausi komentarai