Ugniagesiai jau daugybę metų gyventojus ragina atkreipti dėmesį į krosnių, židinių būklę, tačiau nepasimokoma net ir tragedijomis pasibaigusių nelaimių.
Viena tokių nutiko trečiadienio naktį Šiluvos seniūnijoje, Raseinių rajone. Liepsnose žuvo namo savininkė. Gaisro priežastis - krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.
Kantrimaičių kaime gyvenusi J.B. gaisrą namuose pastebėjo per vėlai. Jos pagalbos prašymas gautas 2 val. nakties. Atvykę ugniagesiai medinį pastatą rado jau degantį atvira liepsna. Po dešimties minučių viduje rastas apdegęs savininkės kūnas.
Ugniagesių darbą sunkino tai, kad vanduo buvo vežiojamas 12 km atstumu iš Raseinių mieste esančio hidranto. Lokalizuoti gaisrą pavyko per kiek daugiau nei valandą.
Išdegė pastato vidus, įgriuvo perdanga, nudegė stogas, sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai.
Kauno ugniagesiai perspėja, kad atšalus orams, gaisruose Kauno apskrityje žūsta net po kelis žmones. Tragiškas pasekmes sukelia netinkama krosnių, židinių, dūmtraukių, elektrinių prietaisų eksploatacija; dėl skubėjimo, alkoholio vartojimo sumažėjęs žmonių budrumas.
Šiais metais nuo gruodžio 28 dienos Kauno ugniagesiai gelbėtojai bei Priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai lankosi daugiavaikėse šeimose, lanko vienišus, sunkiai gyvenančius žmones. Gyventojams primenamos gaisrinės saugos reikalavimai, atkreipiamas dėmesys į matomus trūkumus, patariama, ką galima sutvarkyti neinvestuojant didelių lėšų. Dažniausi pažeidimai tokiuose namuose: užkrautos daiktais krosnys, išėjimai, elektriniai šildymo prietaisai, taip pat netvarkinga elektros instaliacija. Gaisrus neretai sukelia ir paliekami be priežiūros vaikai.
Daugiavaikėse šeimose bendrauta ir su vaikais, buvo smagu išgirsti, kad beveik visi žino, kaip išsikviesti pagalbą atsitikus nelaimei. Liūdina tai, kad matydami netinkamą tėvų pavyzdį jie nesusidaro nuomonės, kas yra pavojinga ir gali sukelti gaisrą. Daugiavaikėse šeimose pareigūnai įrengė dūmų jutiklius.
Jutikliai greitai ir patikimai užfiksuoja vos kilusį gaisrą. Jutiklyje esanti sirena informuoja jus ir kaimynus apie iškilusią grėsmę, tad galima suspėti lokalizuoti beįsiplieskiančią ugnį, kol ji dar nepasiglemžė jūsų turto ar net gyvybės.
Nepamirškite, kad netvarkingą krosnį draudžiama kūrenti, todėl įsidėmėkite pagrindines taisykles, pabrėžia ugniagesiai:
neperkaitinkite krosnių, nedžiovinkite arti jų skalbinių, malkų bei kitų degių medžiagų. Bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kur kūrenasi krosnis;
nenaudokite krosniai pakurti lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga;
neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti mažamečiams vaikams; nelaikykite atvirų durelių. Baikite krosnį kūrenti ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti;
baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik gerai įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Per anksti uždarę galite apsinuodyti smalkėmis.
Šildymo sezonas grėsmingas ne tik tiems gyventojams, kurie šildosi kūrendami krosnį. Ne ką mažiau pavojingi ir elektriniai šildytuvai, kurie naudojami gyvenamuosiuose būstuose bei įstaigose.
Svarbiausia taisyklė, kurią turi atminti asmenys, naudojantys elektros šildytuvus, jog šis prietaisas privalo būti sertifikuotas. Jokiu būdu nenaudokite savadarbių šildymo prietaisų. Ant elektrinių prietaisų nedžiaukite skalbinių, nes elektra ir vanduo – pavojingi kaimynai. Be to, kiekviena medžiaga, veikiama šilumos, turi savą užsiliepsnojimo temperatūrą, tad nemažai gaisrų kyla dėl to, kad šildytuvai paliekami per arti įvairių daiktų: spintų, minkštasuolių, užuolaidų. Šildytuvą statykite erdvioje vietoje, atokiau nuo baldų ir sienų. Nepalikite šildytuvo be priežiūros. Atminkite, jog ir tepaliniai elektriniai šildytuvai nėra apsaugoti nuo gamyklinio broko, tad ir jais negalima pasitikėti šimtu procentų. Trūkus tepalo skyriui ir tepalams išsiliejus ant kaistančio šildytuvo, gali kilti gaisras. Elektriniai prietaisai mums pavojingi, nes gali sukelti trumpąjį jungimą. Norėdami to išvengti nejunkite šildytuvo į vieną elektros lizdą kartu su kitais prietaisas.
Naujausi komentarai