Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį patenkino Generalinės prokuratūros prašymus ir pripažino įtariamaisiais R. Baranauską ir V. Antonovą, kurie nėra pasiekiami Lietuvos teisėsaugai atliekant ikiteisminį tyrimą dėl jų nusikalstamų veikų. Tai yra viena iš būtinų sąlygų, siekiant teisti besislapstančius asmenis, pranešė Generalinė prokuratūra.
Seimas pernai spalį priėmė Baudžiamojo proceso kodekso pataisas dėl nusikaltimų, kuriais padaryta didelė žala, o įtariamas asmuo yra ne Lietuvoje ir negali būti išduotas Lietuvai. Pataisos sudarė sąlygas tęsti tokius ikiteisminius tyrimus ir vėliau teisti besislapstančius asmenis, jiems nedalyvaujant.
Generalinė prokuratūra artimiausiu metu ketina kreiptis į Rusijos institucijas, informuodama apie V. Antonovui ir R. Baranauskui pareikštus įtarimus ir pateikdama tarptautinės teisinės pagalbos prašymą supažindinti buvusius „Snoro“ vadovus su jiems pareikštais įtarimais.
„Tik atlikus visas privalomas procedūras, įtvirtintas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse, galės būti išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į Rusijos Federaciją“,– BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.
Ikiteisminis tyrimas dėl galimo banko „Snoras“ turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo buvo pradėtas 2011 metais. Didžiosios Britanijos teismai 2015 metais buvo nusprendęs tuo metu Londone gyvenusius V. Antonovą ir R. Baranauską išduoti Lietuvai, tačiau pastarieji iš šios valstybės dingo ir dabar slapstosi Rusijoje.
Anot Generalinės prokuratūros, kreipiantis į Vilniaus miesto apylinkės teismą buvo praplėsti bei patikslinti V. Antonovui ir R. Baranauskui pareikšti įtarimai. Dabar jie įtariami piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu, turto iššvaistymu, nusikalstamu bankrotu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.
Tikėtina, kad ateityje tokių veiksmų bus imtasi ir prieš žlugusio Ūkio banko didžiausią akcininką Vladimirą Romanovą, taip pat besislapstantį Rusijoje.
Rusija buvusiems „Snoro“ ir Ūkio banko akcininkams R.Baranauskui ir V.Romanovui yra suteikusi politinį prieglobstį.
„Snoro“ veikla buvo sustabdyta 2011 metų pabaigoje, Ūkio bankui bankroto byla buvo iškelta 2013 metais.
Naujausi komentarai