Pereiti į pagrindinį turinį

Buvusiam „Garsų pasaulio“ vadovui – laisvės atėmimas, iš jo bus ieškota 2,2 mln. eurų

2024-07-17 17:12
BNS inf.

Buvusiam vienos didžiausių spaustuvių Lietuvoje „Garsų pasaulis“ vadovui Vytautui Vainikoniui teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, iš dalies atidedant jos vykdymą. Be to, iš jo bus išieškota  2,2 mln. eurų suma.

Temidė.
Temidė. / T. Lukšio/BNS nuotr.

Tokios sankcijos skirtos už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos, paramos dokumentų klastojimą, didelės vertės kreditinį sukčiavimą ir nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą, trečiadienį pranešė Apeliacinis teismas.

„V. Vainikonis pagrįstai apygardos teismo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, paramos dokumentų suklastojimo ir kreditinio sukčiavimo, tačiau nepagrįstai išteisintas dėl nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo, o už paramos dokumentų suklastojimą jam paskirta per švelni bausmė – bauda“, – teigė teismas.

Sankcijos V. Vainikoniui paskirtos subendrinus už keturis nusikaltimus paskirtas bausmes.

Vienerių metų laisvės atėmimo bausmę jis turės atlikti iškart, o likusios vykdymas atidėtas trejiems metams.

2,2 mln. eurų sumą, pasak teismo, buvęs „Garsų pasaulio“ vadovas įgijo pagal nusikalstamą susitarimą.

Apeliacinis teismas šią sumą padidino nuo 0,7 mln. eurų.

Byloje nustatyta, kad V. Vainikonis buvo nusikaltimų sumanytojas ir iniciatorius – sugalvojo, kaip neteisėtai savo ir kitų asmenų naudai praturtėti, pasinaudojant Europos Sąjungos (ES) parama.

Pasak teismo, jis susitarė su užsienio šalies piliečiu nepagrįstai 3 mln. eurų padidinti „Garsų pasaulio“ ketinamos pirkti spausdinimo mašinos kainą, kuri ir buvo neteisėtai nurodyta paraiškoje dėl ES paramos.

3 mln. eurų susitarta pasidalinti, juos pervedant į užsienio piliečio ir dar į trijų V. Vainikonio nurodytų užsienio lengvatinio apmokestinimo bendrovių banko sąskaitas.

Buvusį „Garsų pasaulio“ akcininką Dmitrijų Skoromniką kaip V. Vainikonio bendrininką apygardos teismas išteisino – šios nuosprendžio dalies Apeliacinis teismas nepakeitė.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra