Pereiti į pagrindinį turinį

Darželio buhalterė įtariama pasisavinusi beveik 47 tūkst. eurų

2015-01-09 11:45
BNS inf.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, turto iššvaistymo bei jo pasisavinimo viename Šiaulių miesto vaikų lopšelyje-darželyje.

Shutterstock nuotr.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, turto iššvaistymo bei jo pasisavinimo viename Šiaulių miesto vaikų lopšelyje-darželyje.

Įtarimai šiomis nusikalstamomis veikomis pateikti buvusiai šios įstaigos vyriausiajai buhalterei 41 metų E.B. Jai į lopšelio-darželio sąskaitą teks grąžinti 46 tūkst. 956 eurus. Be to, moteris stos prieš teismą, jai gresia keleriems metams netekti laisvės, penktadienį pranešė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

2013 metų vasarą lopšelyje-darželyje pradėjusi dirbti nauja direktorė pasidomėjo šios ugdymo įstaigos lėšomis bei banko išrašais apie pinigų pervedimus. Naujoji vadovė aptiko, kad nuo 2010 metų, kai vyr. buhaltere pradėjo dirbti E.B., yra neadekvatūs pinigų pervedimai į šios darbuotojos asmeninę banko sąskaitą.

Pinigai į jos asmeninę sąskaitą buvo pervedami ne dukart per mėnesį, kaip įprasta pervedant darbo užmokestį, o daug dažniau. Per trejus metus iš lopšelio-darželio sąskaitų į asmeninę sąskaitą, neįskaičiuojant priklausančio darbo užmokesčio, E.B. persivedė 146 tūkst. 607 litus. Lopšelio-darželio direktorė kreipėsi į policiją.

Nustatyta, kad E.B. lėšas grobstė nuo savo karjeros šioje vaikų ugdymo įstaigoje pradžios. Vyriausioji buhalterė čia dirbti pradėjo laimėjusi konkursą. E.B. anksčiau dirbo „Sodroje“. Naujajai buhalterei buvo patikėtos ir apskaitininkės pareigos.

Policija spėja, kad buhalterei grobstyti lėšas nebuvo sunku, kadangi darželio direktorė O.S. nebuvo kompetentinga ją kontroliuoti, nes visai nemokėjo dirbti kompiuteriu, be to, darželio elektronine bankininkyste disponavo tik vyr. buhalterė.

Įvairūs mokėjimo pavedimai buvo atliekami tik vienu parašu – vyr. buhalterės. Galimybę taip atlikti mokėjimo pavedimus bankas suteikė, nurodymo pavedimus atlikti kitaip iš lopšelio-darželio steigėjo – savivaldybės, irgi nebuvo.

„Direktorė banko išrašus parodyti prašydavo retai. Darželyje jokios revizijos nebūdavo atliekamos, tik būdavo daromi administraciniai susirinkimai, kuriuose vyr. buhalterė turėdavo pateikti ataskaitas apie lėšų panaudojimą, jų likučius, skolas. Susirinkdavo direktorė, pavaduotoja, ūkio dalies vedėja ir bendrosios praktikos slaugytoja, kurioms finansininkė pateikdavo ataskaitas apie asignavimus iš valstybės biudžeto, lėšų likučius, tačiau šių duomenų ataskaitose niekas netikrindavo“, - rašoma policijos pranešime.

Anot buvusios direktorės, buhalterė turėjo žmogiškų savybių įtikinti savo sąžiningumu, padorumu, sugebėjimu atlikti savo darbą, todėl ja pasitikėjo ir net mintis nekilo, kad E.B. gali būti nesąžininga ir grobstyti pinigus.

Policija sako, kad vyr. buhalterė lopšelio-darželio pinigais disponavo kaip asmeniniais - gavusi antstolio vykdomąjį raštą dėl savo asmeninės skolos bankui, ji ją padengė įstaigos pinigais - 3740 litais (1tūkst. eurų). Savo močiutę ji sušelpė 1,3 tūkst. litų (376 eurais).

Kai finansinės pagalbos paprašydavo pusseserė ar draugė, buhalterė joms irgi pagelbėdavo iš lopšelio-darželio sąskaitos. Biudžeto pinigais ji atsiskaitydavo ir su ją konsultuojančia finansininke, nes pačiai trūko žinių, kadangi nebuvo dirbusi su biudžetinės įstaigos buhalterija. Savo buitį vyr. buhalterė irgi tvarkė darželio pinigais.

E.B. pripažino, kad nuo 2010 metų kovo 3 dienos iki 2013 metų rugpjūčio 2 dienos iš lopšelio- darželio sąskaitų į asmeninę sąskaitą neteisėtai ir nepagrįstai pervesdavo ugdymo įstaigai priklausančias pinigines lėšas, po to jas išgrynindavo bankomatuose ir panaudodavo savo reikmėms. Moteris tokį neteisėtą pinigų savinimąsi paaiškino labai paprastai: turėjo skolų, gydėsi pas privačius gydytojus, reikėjo pinigų komunaliniams patarnavimams, ryšio paslaugoms apmokėti, buto remontui, maistui. Atlyginimo moteriai nebeužteko.

Dėl lėšų grobstymo kartais pinigų nebeužtekdavo ir lopšelio-darželio sąskaitoje darbuotojų atlyginimams išmokėti. Tada E.B. išmokėdavo mažesnius atlyginimus, tačiau kitą mėnesį, įplaukus lėšoms į įstaigos sąskaitą, ji darbuotojoms nepriemoką kompensuodavo.

Buvusi darbovietė E.B. pateikė 162 tūkst. 94 litų civilinį ieškinį patirtai turtinei žalai atlyginti.

Už tai, kad sudarė galimybę vyr. buhalterei iššvaistyti didelės vertės darželiui priklausantį turtą, buvusiai lopšelio-darželio direktorei O.S. pateiktas įtarimas dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Teismas pagal laidavimą nuo baudžiamosios atsakomybės ją atleido.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų