Pereiti į pagrindinį turinį

Krovinių pervežimo verslas: į teisiamųjų suolą sės sukčiavusios gaujos nariai

2015-01-23 11:01
BNS inf.
Neįtikėtinas vilkiko “šokis ant ledo” autostradoje
Neįtikėtinas vilkiko “šokis ant ledo” autostradoje / Gedimino Bartuškos nuotr.

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje vienuolika organizuota grupe veikusių asmenų kaltinami sukčiavimu krovinių pervežimo srityje, apgaulingu apskaitos tvarkymu, vadovavimu įmonėms, naudojamoms neteisėtai veiklai nuslėpti, dokumentų klastojimu ir jų panaudojimu.

Kaip penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra, nustatyta, kad organizuotos grupės nariai per dvi kontroliuojamas ir realios ūkinės veiklos nevykdančias įmones gavo užsakymus pervežti krovinius, tačiau pasinaudodami trečios – taip pat fiktyvios įmonės vardu, krovinius užsakė pervežti kitoms Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos įmonėms. Pastarosios įmonės direktore buvo įregistruota tuo metu nakvynės namuose gyvenusi asociali moteris.

Įmonėms atlikus užsakytus krovinių pervežimus, o krovinių pervežimo užsakovams už tai atsiskaičius su minėtomis dvejomis nusikalstamos grupuotės narių valdomomis įmonėmis, pastarųjų sąskaitose gauti pinigai būdavo išgryninami ir padalinami tarp organizuotos grupės narių.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Vilniaus Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad organizuotos grupuotės nariai, siekdami būti neatpažinti, dėl užsakymų pervežti krovinius sudarymo su nukentėjusių įmonių atstovais, bendravo tik telefonu, elektroniniu paštu, faksu ar „skype“ programa, prisistatydami svetimais vardais. Važtaraščiams ir kitai korespondencijai gauti įmonės, kurios vardu buvo užsakomos krovinių pervežimo paslaugos, buveinės adresas buvo įregistruotas kitoje vietoje.

Siekdami užmaskuoti sukčiavimą bei visiškai išvengti prievolės atsiskaityti už atliktus krovinių pervežimus, organizuotos grupės nariai naudojosi kitų šalių įmonių ir jų vadovų duomenis bei rekvizitais.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, organizuota grupuotė sukčiauti ruošėsi daugiau kaip du mėnesius, o veikė vos tris – nuo 2010 metų gegužės iki liepos. Per šį laikotarpį sukčiai apgaule išvengė atsiskaitymo su šešiolika Lietuvos ir kitų šalių įmonių už šių suteiktas krovinių pervežimo paslaugas už beveik 145 tūkst. eurų (500 tūkst. litų) sumą.

Nukentėjusių įmonių civiliniams ieškiniams užtikrinti laikinai apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į jiems priklausantį daugiau kaip 170 tūkst. eurų (600 tūkst. litų) vertės nekilnojamąjį turtą.

Prokuratūros duomenimis, du šios organizuotos grupės kaltinamieji kaltinami dar vienu sukčiavimu, įvykdytu 2009 metų pavasarį taip pat krovinių pervežimo srityje tik paprastesne schema. Tada nukentėjo keturios įmonės, už suteiktas krovinių pervežimo paslaugas negavusios atsiskaitymo už beveik 20 tūkst. eurų (70 tūkst. litų) sumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų