Iš A. M. Pavilionienės pinigus išviliojusiems sukčiams – griežtos bausmės

Vilniaus apygardos teismas antradienį paliko galioti laisvės atėmimo bausmes telefoniniams sukčiams, kurie, kalėdami Alytaus pataisos namuose, apgaule iš tuometinės parlamentarės Aušrinės Marijos Pavilionienės išviliojo per 21 tūkst. litų (daugiau nei 6 tūkst. eurų).

Šioje byloje iš viso buvo nuteisti šeši asmenys, skundus dėl apkaltinamojo nuosprendžio parašė trys – Ruslanas Kasperiūnas, Andrius Čikas ir Mindaugas Brandišauskas.

Teismas visų trijų apeliacinius skundus atmetė. Nuteisieji prašė išteisinimo arba grąžinti bylą nagrinėti pirmos instancijos teismui, palikti nenagrinėtu nukentėjusiosios civilinį ieškinį.

Trijų teisėjų kolegija, peržiūrėjusi bylą, trečiadienį nusprendė, jog Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį padarė teisingas išvadas dėl nuteistųjų kaltės.

R. Kasperiūnas prašė peržiūrėti jo bylą ir priimti teisingą sprendimą, vyras skundėsi per tyrimą jam pareigūnų darytu spaudimu, esą kiti bylos dalyviai davė neteisingus parodymus. Teismas konstatavo, kad anksčiau jis neišsakė skundų dėl tariamo spaudimo, o proceso veiksmuose dalyvaudavo advokatas.

M. Brandišauskas tikino, kad buvo apkalbėtas, kitų nuteistųjų parodymai buvo nenuoseklūs.

Teisėja Jurgita Kolyčienė sakė, kad byla buvo nagrinėjama tik pagal nuteistųjų skundus, prokuratūra ir nukentėjusioji apeliacinio skundo nepateikė. Pasak teisėjos, civilinis ieškinys pirmos instancijos teisme turėjo būti patenkintas visa apimtimi iš visų bendrininkų solidariai, nepaisant to, kad vienas sukčiavime dalyvavęs vyras buvo nuteistas anksčiau. Kadangi skundų dėl civilinio ieškinio nėra, teismas negali pats sunkinti nuteistųjų padėties.

Iš nuteistųjų šioje byloje buvusiai Seimo narei priteista atlyginti beveik 5 tūkst. eurų. Per 1 tūkst. eurų jiems teks sumokėti bendrovei „Moment Credit“, iš kurios apgaule paimtas greitasis kreditas. Dar vienas aferoje dalyvavęs asmuo nuteistas atskirai, jam nuosprendis jau įsiteisėjo, iš jo A. M. Pavilionienei priteista per 1 tūkst. eurų.

Nusikaltimas įvykdytas 2012 metų gegužės 13 dieną.

Tuo metu nuteistieji A. M. Pavilionienės byloje kalėjo už kitus nusikaltimus Alytaus pataisos namuose. Parlamentarei į laidinį telefoną paskambino 13 kartų teistas R. Kasperiūnas ir pranešė, kad per moters sąskaitą atliekamos nelegalios operacijos. Prieigą reikia uždaryti ir blokuoti, kalbėdami su Seimo nare, kaliniai apsimetinėjo banko darbuotojais ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais. Taip apgaule buvo išgauti elektroninės bankininkystės duomenys ir pasisavintos santaupos. Be to, nuteistieji politikės vardu paėmė 869 eurų greitąjį kreditą.

Bylos duomenimis, nusikaltėlių ir politikės intensyvūs pokalbiai vyko ne vieną valandą.

Teismas A. M. Pavilionienės byloje R. Kasperiūnui skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę. Iš viso jis kalės 17 metų ir 6 mėnesius, nes laukdamas verdikto šioje byloje, buvo nuteistas kalėti ir kitose bylose. Birželį, kai buvo skelbiamas nuosprendis, šis asmuo jau buvo teistas 21 kartą.

15 kartų teistam A. Čikui buvusios Seimo narės byloje skirta daugiau nei vienerių metų laisvės atėmimo bausmė. Sudėjus bausmes už kitus nusikaltimus, jis iš viso kalės devynerius metus.

Dešimt kartų teistas Rolandas Nausėdas gavo tokią pačią bausmę, iš viso jis kalės dvejus metus, septynis kartus teistas Leonas Drazdauskas nuteistas pusantrų metų nelaisvės, iš viso nelaisvėje turės praleisti penkerius metus.

Devynis kartus teistas M. Brandišauskas nuteistas vienų metų ir keturių mėnesių bausme, subendrinta bausmė siekia ketverius metus nelaisvės.

Šešis kartus teistas Mantas Zagurskas nuteistas tokia pat bausme, iš viso pataisos namuose kalės trejus metus.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė, kad vyrai anksčiau teisti už panašius nusikaltimus.

Teismas nustatė, kad R. Kasperiūnas Alytaus pataisos namuose turėjo du mobiliojo ryšio telefonus „Nokia“. Kai iš A. M. Pavilionienės buvo išvilioti elektroninės bankininkystės duomenys, prie jos sąskaitos iš pradžių prisijungta per telefoną, o paskui per kompiuterį.

Teismas nustatė, kad R. Kasperiūnas apgaulės būdu gavo iš nukentėjusiosios jos sąskaitų elektroninės bankininkystės naudotojo tapatybės duomenis, prisijungimo prie jos kodus, A. Čikas ir R. Nausėdas parūpino kompiuterį, L. Drazdauskas, gavęs iš R. Kasperiūno reikalingus duomenis, neteisėtai prisijungė prie nukentėjusiosios sąskaitų ir atliko neteisėtas finansines operacijas. M. Brandišauskas ir M. Zagurskas parūpino sąskaitas, į kurias iš nukentėjusiosios sąskaitos buvo pervedami pinigai, koordinavo jų nuėmimą ir perdavimą konkrečiam asmeniui.

Teisėja pažymėjo, kad kaltinamųjų parodymai nebuvo nuoseklūs, jie buvo keičiami, todėl nuosprendyje remtasi ikiteisminio tyrimo metu duotais jų parodymais.

Iš pradžių R. Kasperiūnas pareigūnus tikino, kad nusikaltimus padarė vienas, paskui pripažino, kad su bendrais, vėliau vėl grįžo prie pirminės pozicijos.

R. Kasperiūnas teismui pasakojo, kad A.M.Pavilionienės laidinio telefono numerį susirado telefonų knygoje ir skambino tol, kol ji atsiliepė.

Nukentėjusioji sakė, kad sukčia kalbėjo labai įtaigiai ir ji patikėjo. Nukentėjusiąją byloje pripažinta politikė buvo apklausta teisme.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

buv,sovietas-patriotas Lietuvos

buv,sovietas-patriotas Lietuvos portretas
Viskas galima kalejime gimtines-ir kompiuteriai,ir telefonai-kas leidzia isinesti,ar juos(policajus)dulkina nuteistieji,-ar vieni kitiems i uzpakali barbena,-kaip vasaros kempingas -ir net niekam nera keista- toks debilu krastas,-labai gera ir tautiska idijija,-kai kas ir turteja,gera savam kraste,-kur kitur?

Yx

Yx portretas
Tai kiborgas tai transformerė

Nika

Nika portretas
Na mat kaip gerai būt Pavilioniene, ir sukčius suranda, ir pinigus grąžina. O va kai taip kokią nors bobelę ar ir solidžią moteriškutę apgauna, tai nei kas ieško, nei kas tų pinigų grąžina.Nebent kokia protinga moteriškutė pati savo pinigams apsaugą susiorganizuoja. na o policajai tada sau tuos nuopelnus priskiria.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių