Pasieniečiai sulaikė du vokiečius, neteisėtai gabenusius du Kongo piliečius

  • Teksto dydis:

Varėnos pasieniečiai sulaikė du Vokietijos piliečius, kurie lengvaisiais automobiliais neteisėtai iš Latvijos į Lenkiją gabeno du Kongo piliečius be dokumentų.

Kaip antradienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), pasieniečiai kelyje Marijampolė–Suvalkai patikrinti sustabdė du lengvuosius automobilius su vokiškais valstybiniais numeriais. Automobilyje „Renault Megane“, kurį vairavo 38 metų vyras, kartu vyko ir 25 metų moteris. Prie automobilio „Opel Crossland“ vairo sėdėjo 46 metų moteris, o keleivio vietoje – pilnametystės dar nesulaukęs jaunuolis.

Automobilių vairuotojai turėjo Vokietijos piliečių asmens tapatybės korteles, o keleiviai jokių kelionės dokumentų nepateikė. Jie tikino esą Kongo piliečiai.

VSAT pareigūnams vairuotojai prisipažino, kad keleivius jie paėmė iš Rygos ir veža į Vokietiją. Šios šalies pilietybę jiedu gavo prieš 8–10 metų. Ar už šią paslaugą jiems buvo pažadėtas atlygis arba jau buvo sumokėta, kol kas neatskleidžiama.

Vokietijos piliečiai pirmadienį buvo suimti dešimčiai parų, o jų gabenti Kongo piliečiais prisistatantys užsieniečiai laikinai apgyvendinti Kapčiamiesčio pasienio užkardoje. Automobiliai saugomi Kalvarijos pasienio užkardoje.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių