Kaip rašoma pranešime, rugsėjį AAD pareigūnai socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėjo skelbimą apie atliekų vežimo paslaugas. Norėdami nustatyti, ar atliekas vežantis asmuo veiklą vykdo teisėtai, atliko slaptą pirkimą – užsakė paslaugą ir taip išaiškino neteisėtą atliekų vežimo atvejį.
„Slaptą pirkimą suplanavome kruopščiai – paruošėme atliekas, kurios buvo specialiai pažymėtos, kad galėtume jas atpažinti, pasirinkome teritoriją šalia gyvenamojo namo Jurbarko mieste, ir joje sukrovėme atliekas. Sutartu laiku į nurodytą vietą mėlynos spalvos automobiliu „Renault“ su priekaba atvyko du vyrai, vienas iš jų vairavo, kitas sukrovė specialiai pažymėtas atliekas ir už nurodytą kainą jas išvežė“, – pranešime cituojamas Šilutės aplinkos apsaugos skyriaus pareigūnas Darius Rumšas.
Pareigūnai stebėjo atliekas gabenantį automobilį apie 30 kilometrų ir fiksavo, kad atliekos buvo nuvežtos ir iškrautos privačiame, vieno iš atliekas vežusių asmenų sklype Pamituvio kaime, Jurbarko rajone.
Atlikus tyrimą nustatyta, kad asmenys neteisėtai vykdė atliekų vežimo veiklą – jie nebuvo įsiregistravę Atliekų tvarkytojų valstybės registre. Pažeidėjai automobiliu su priekaba atsikratė dviejų kubinių metrų statybinių atliekų.
Už didesnio negu vienas kubinis metras nepavojingųjų atliekų kiekio surinkimą ir vežimą asmenims gresia administracinė atsakomybė – kiekvienam nuo 170 iki 1170 eurų.
Taip pat vienas iš asmenų įpareigotas visas Pamituvio kaimo sklype esančias atliekas perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams.
AAD gyventojams primena, kad užsisakius atliekų vežimo paslaugą iš paslaugos teikėjo už išvežtas atliekas reikėtų paprašyti dokumentų, pagrindžiančių atliekų sutvarkymą: perdavimo–priėmimo akto ar PVM sąskaitos faktūros arba atliekų vežimo lydraščio.
Naujausi komentarai