Verslininkas pripažintas kaltu dėl svetimo turto pasisavinimo: turės sumokėti 370 tūkst. eurų Pereiti į pagrindinį turinį

Verslininkas pripažintas kaltu dėl svetimo turto pasisavinimo: turės sumokėti 370 tūkst. eurų

Vienos iš Visagino bendrovių direktorius J. D. teismo buvo pripažintas kaltu dėl labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Prokuratūros duomenimis, verslininkui į valstybės biudžetą teks sumokėti beveik 370 tūkst. eurų.

Verslininkas pripažintas kaltu dėl svetimo turto pasisavinimo: turės sumokėti 370 tūkst. eurų
Verslininkas pripažintas kaltu dėl svetimo turto pasisavinimo: turės sumokėti 370 tūkst. eurų / Asociatyvi Freepik.com nuotr.

„Bylos duomenimis, J. D., būdamas Visagine registruotos uždarosios akcinės bendrovės direktoriumi ir faktiniu savininku, pasisavino šios bendrovės pinigines lėšas. Nustatyta, kad kaltinamasis per kitus asmenis įgijo reikalavimo teises į bankrutuojančių įmonių skolas, kurias vėliau jo vadovaujama bendrovė perpirko už ženkliai didesnes sumas“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Nurodoma, jog gamindamas ir naudodamas netikrus dokumentus visaginietis pasisavino jo žinioje buvusį didelės vertės bendrovės turtą – 349 tūkst. 190 eurų.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad nuo 2019 metų balandžio iki 2022 metų gruodžio J. D. apgaulingai tvarkė finansinę apskaitą.

„Kadangi kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai, Panevėžio apygardos teismas atliko sutrumpintą įrodymų tyrimą. Verslininkas J. D. buvo pripažintas kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų. Subendrinus, jam teismas skyrė 30 tūkst. eurų dydžio baudą“, – pažymi prokuratūra.

Kadangi byla buvo išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, bausmė buvo sumažinta vienu trečdaliu, todėl kaltinamajam per 1 metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo reikės sumokėti 20 tūkst. eurų baudą.

Teismas taip pat patenkino prokuratūros prašymą ir nusprendė J. D. skirti baudžiamojo poveikio priemonę – 349 tūkst. 190 eurų konfiskavimą.

Teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų