Daugiau britų būsimu monarchu norėtų matyti princą Charlesą, o ne jo sūnų Williamą, rodo ketvirtadienį paskelbti apklausos rezultatai.
Williamas apklausoje nusileido savo tėvui nepaisant didžiulio visuomenės ažiotažo, kurį kursto jo artėjančios vestuvės, ir ankstesnių tyrimų, kurie rodė, kad jis yra britų favoritas užimti sostą.
Ankstesnės apklausos, kurios buvo atliktos netrukus po to, kai pernai lapkritį buvo paskelbta apie Williamo sužadėtuves su Kate Middleton, rodė, kad dauguma britų mano, jog būtent jis, o ne jo tėvas, sosto įpėdinis Charlesas, pakeis karalienę Elizabeth II.
Tačiau naujausia apklausa, kurią žurnalo "Prospect" užsakymu atliko viešosios nuomonės tyrimo agentūra "YouGov", parodė, kad visuomenės nuomonė pasikeitė.
Remiantis tyrimo, kurio metu buvo apklausti 2 409 žmonės, duomenimis, Charlesą būsimu karaliumi nori matyti 45 proc. respondentų, o jo sūnui pirmenybę teikia 37 procentai.
Analogiškoje apklausoje 2005 metais už Williamą pasisakė 41 proc. respondentų, už jo tėvą - 37 proc. apklaustųjų.
Manoma, kad viena priežasčių, kodėl pasikeitė visuomenės nuomonė, yra tai, jog britai mano, kad po balandžio 29 dieną įvyksiančių vedybų Williamui ir Kate turėtų būti leista gyventi kiek įmanoma įprastesnį gyvenimą.
Britanijos konstitucinių klausimų ekspertas Normanas St. John-Stevasas sakė, jog bet kokiu atveju sostą turi užimti Charlesas.
"Priešingu atveju tai būtų rimtas konstitucijos pažeidimas", - sakė jis agentūrai "Reuters".
"Tai susilpnintų monarchiją, žymiai apsunkintų princo Williamo darbą, tai būtų didžiulė skriauda princui Charlesui, kuris tiek nuveikė dėl monarchijos", - pabrėžė N.St. John-Stevasas.
"YouGov" apklausa taip pat parodė, kad visuomenės parama monarchijos panaikinimui sumažėjo.
1997 metais, kai automobilio katastrofoje žuvo Charleso žmona Diana ir nemaža dalis visuomenės buvo pasipiktinusi karališkąja šeima, už monarchijos panaikinimą pasisakė ketvirtadalis britų.
Remiantis naujausia apklausa, monarchijos priešininkų gretos sumažėjo 13 procentų.
Tyrimas taip pat parodė, kad nemaža dalis visuomenės pasisako už tai, kad būtų pakeistas 300 metų senumo įstatymas, pagal kurį pirmumo teisę į Jungtinės Karalystės sostą turi vyriškos lyties įpėdiniai.
Apklausos duomenimis, net 75 proc. respondentų mano, jog sostas turėtų atitekti vyriausiam monarcho vaikui nepriklausomai nuo jo lyties.
Naujausi komentarai