Tarptautinė žaliųjų organizacija "Greenpeace" trečiadienį apkaltino JAV žaislų pramonės milžinę "Mattel", gaminančią populiarias lėles Barbes, prisidedant prie atogrąžų miškų ir jautrių rūšių, tokių kaip Sumatros tigrai, buveinių naikinimo.
Pasak aktyvistų, lėlės Barbė ir Kenas pardavinėjamos dėžutėse, kurių gamybai naudojami medienos perdirbimo produktai, tiekiami Azijos celiuliozės pramonės bendrovė "Asia Pulp and Paper" (APP). Pastaroji, kaip pažymi "Greenpeace", yra "liūdnai pagarsėjusi" Indonezijos natūralių miškų naikintoja.
"Barbie" naikina natūralius miškus ir stumia retas rūšis, tokias kaip tigrai, prie išnykimo ribos, - sako "Greenpeace" Indonezijos skyriaus aktyvistas Bustaras Maitaras. - "Mattel", kuri gamina Barbes, privalo liautis pakuoti garsiausius pasaulyje žaislus į drėgnųjų atogrąžų miškų naikinimo (produktus)."
B.Maitaras pridūrė, kad APP yra "liūdnai pagarsėjusi atogrąžų miškų naikintoja, kuri daugelį kartų buvo demaskuota, nes naikino Indonezijos drėgnuosius miškus dėl vienkartinių pakuočių".
"APP yra bloga žinia Indonezijos miškams. Ji Indoneziją laiko vien milžinišku išnaudotinu turtu, grobdama drėgnuosius miškus, kurie gyvybiškai svarbūs miškų bendruomenėms, - aiškino jis. - "Mattel" ir kitos žaislų gamintojos, tokios kaip "Disney", yra įpareigotos palaikyti švarų, mažai anglies dvideginio į atmosferą išskiriantį vystymąsi. Jie turėtų tuojau pat atsiriboti nuo APP ir vietoje jo pasirinkti atsakingus Indonezijos gamintojus."
APP, kuri yra popieriaus ir palmių aliejaus pramonės milžinės "Sinar Mas" dukterinė bendrovė, pareiškė esanti "priblokšta" šių kaltinimų ir neigė, kad jos veikla kelia kokį nors pavojų retoms rūšims arba nykstantiems miškams.
Pagal į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį Indonezija yra trečia didžiausias teršėja pasaulyje - daugiausiai dėl intensyvaus miškų kirtimo medienai, taip pat plečiant akmens anglių kasyklas bei aliejinių palmių plantacijas.
Naujausi komentarai