Vyras po sunkios ligos atgulė Kauno Petrašiūnų kapinėse, Rašytojų kalnelyje, eidamas 82-uosius metus.
Atsisveikinti su rašytoju bei palydėti į paskutinę kelionę susirinko velionio šeima – našlė Viktorija Marčėnienė, dukterys Nomeda ir Rusnė, giminės bei kiti žinomi Lietuvos kultūros ir meno veikėjai.
Artimieji prašė Rimantą pagerbti ne vainikais, o vienu gėlės žiedu.
Skaudžią žinią prieš kelias dienas pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga bei vyro dukra, žinoma menininkė N. Marčėnaitė.
Atsisveikinimas su rašytoju R. Marčėnu
R. Marčėnas gimė 1937 metais, Marijampolėje, K. Donelaičio vidurinę mokyklą baigė Klaipėdoje, o istorijos studijas – 1960 m. Vilniaus universitete. Dėstė Vilniaus universiteto Kauno vakariniame fakultete, vėliau buvo Vytauto Didžiojo universiteto Atkuriamojo senato narys ir naujai susikūrusios Istorijos katedros vedėjas. 2001–2006 m. Kauno technologijos universiteto Humanitarinio fakulteto Lietuvių kalbos katedros vedėjas, docentas.
Rašytojas per daugiau kaip penkis kūrybos dešimtmečius parašė keliolika recenzijų apie lietuvių prozininkų knygas, kelias dešimtis publicistinių ir mokslinių straipsnių, išleido devynias knygas, buvo poros stambių monografijų ir enciklopedinio pobūdžio leidinių bendraautorius.
1985 metais R. Marčėnas tapo leidyklos „Vaga“ Pirmosios knygos konkurso nugalėtoju (Išrinktoji gentis: apysaka ir apsakymas), 2010 metais pelnė Jono Marcinkevičiaus literatūrinę premiją už istorinį romaną „Sosto papėdėje“.
R. Marčėno akademinė ir kūrybinė veikla įvertinta ir rašytojo namais tapusiame Kaune: 2008 metais už istorinį romaną „Karūnos spindesio apakinti“ (2007) jam įteikta Kauno rašytojų Vieno lito premija, 2012 metais – Kauno miesto savivaldybės III laipsnio Santakos garbės ženklas, 2017 metais – Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis.
Naujausi komentarai