Antradienį prasidedančio elektroninės ir elektroakustinės muzikos festivalio "Jauna muzika_Garso galerija 2011" kuratorius Antanas Jasenka teigia, kad šiemetiniame festivalyje siekta praplėsti pristatomos muzikos ribas.
"Pernai mes turėjome tas "galerijas" išdėstę į skirtingus miestus (...) Šiemet grįžo į vieną vietą (Vilnių - BNS). Šiemet festivalis ypatingas tuo, kad "galerijos" jungiasi į visas puses, pavyzdžiui festivalio pabaigoje folklorinė muzika susijungs su (elektroninės muzikos grupe) "Fusedmarc", - antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo A.Jasenka.
Anot jo, šiais metais "galerijų", t.y. pasirodymų, bus 10, ir nors ir buvo gauta signalų iš rengėjų - Lietuvos kompozitorių sąjungos, kad festivalį reikėtų mažinti, buvo pasiryžta jį išlaikyti tokį, koks yra, kaip vieną svarbiausių tokio pobūdžio muzikos renginių Baltijos valstybėse.
"Tai nėra pramoginės muzikos dalis. Šiuo atveju yra siekis ieškoti garso, jį suvaldyti, pakeisti, stebėti kaip objektą, jausti gal ir fiziškai", - apie festivalio muziką kalbėjo kuratorius, teigęs, kad jis dažniausiai sprendžia, kas pasirodys renginyje.
Pasak jo, "Jauna muzika" domisi tiek jaunimas, tike ir brandaus amžiaus žmonės, o festivalio publika yra susiformavusi.
"Tai bene vienintelis festivalis, kuris sau leidžia tokias plačias skales eksperimentams, protrūkiams, išsilaisvinimams ir formatams (...) Manau, kad jis atitinka vyksmo laiką, pavasarinį laiką, brandųjį ir jaunąjį, bet drįstantį keistis kūrėją", - sakė Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė, kompozitorė Zita Bružaitė.
Koncertuose, kaip anksčiau buvo pranešta , siekiama atskleisti ir išryškinti "garso matematiką", leidžiant klausytojams pajusti, kokią įtaką elektroninei ir elektroakustinei muzikai turi skirtingos konfigūracijos: solo, duetas, kvartetas.
Festivalio metu klausytojai galės išgirsti tiek lietuvių kompozitorių ir garso menininkų - Vytauto V. Jurgučio, Tomo Grunskio, Ginto K, žinomų užsieniečių - lenko Piotro Kureko ir japono Kouhei Matsunagos - muzikinius monologus, tiek skirtingus muzikinius ir tarpdisciplininius dialogus, pavyzdžiui, ukrainiečių dueto "Duo Violoncellissimo", lietuvių dueto "Duo Strimaitis".
Klausytojai galės išgirsti ir menininkų projektų, paremtų laisva elektroakustine improvizacija - Jano Maksimovičiaus ir Dmitrijaus Golovanovo šiuolaikinio džiazo duetą "infiltrators DUO", Linos Lapelytės ir Leafcutterio Johno projektą, arba tarpdisciplininiu bendradarbiavimu, pvz. lietuvio Aurimo Bavarskio ir graiko Yannio Tsirikoglou (Janio Cirikoglu) projektą "Duel Protocol", Egidijos Medekšaitės bei Candaso Sismano (Kandaso Sismano) ir Dalios Raudonikytės-With bei Ewos Jacobsson (Evos Jakobson) audiovizualinius kūrinius.
Taip pat kūrinius atliks kartu su kompozitoriumi ir menininku Arturu Bumšteinu lietuvių kilmės violončelistas iš Didžiosios Britanijos Antonas Lukoszevieze (Antonas Lukoševičė), išbandysiantis kankles , islandų elektroninis duetas "Stereo Hypnosis", kompozitoriai True Rosaschi (Tru Rozaši) ir Žibuoklė Martinaitytė,
Kvartetas "Quartet Twentytwentyone"surengs koncertą "Aplink pasaulį per 1 valandą", o elektroninės muzikos grupė "Fusedmarc" ir sutartinių kolektyvas "Trys keturiose" paruoš projektą "Waft".
Renginiai vyks "Piano LT" koncertinėje erdvėje ir Nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
Naujausi komentarai