Pereiti į pagrindinį turinį

Jautrūs bendražygių prisiminimai apie N. Sadūnaitę: dangun nuėjo Lietuvos sąžinė

2024-04-03 07:50
LNK inf.

Antradienio popietę pagerbti ir išlydėti disidentės, vienuolės Nijolės Sadūnaitės rinkosi būrys bendražygių ir artimųjų. 

Atsisveikinimas su N. Sadūnaite vyko Vilniaus laidojimo paslaugų centre. Čia susirinkę bendražygiai dalijosi prisiminimais.

„Mirė Lietuvos sąžinė. Tiksliau, ji nemirė, ji nuėjo dangun“, – kalbėjo fotografas Juozas Valiušaitis.

„Tokių žmonių pasaulyje vienetai. Ji nepailstamai buvo tiesos pusėje“ – kalbėjo moteris.

„Atsimenu nuostabiausią žmogų, koks tik gali būti pasaulyje. Tai – auksas. Ji tikra šventoji“, prisiminė kita moteris.

N. Sadūnaitė buvo aktyvi antisovietinė veikėja. Daug prisidėjo prie žymiausio nelegalaus sovietmečio leidinio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“. Už jo platinimą buvo nuteista šešeriems metams. Trejiems – tremties ir trejiems – lagerio. 

„Ji tikrai drąsiausia. Tikrai Dievo buvo apdovanota tokia savybe, bet ta drąsa buvo neatsitiktinė. Ji rėmėsi į jos gilų tikėjimą“, – pasakojo kardinolas Sigitas Tamkevičius.

„Ji kovojo su blogiu. Ji visada išdrįsdavo sakyti tą, ką ji žino. Tą, ką jai diktuoja širdis ir sveikas protas“, – sakė Seimo narys Antanas Vinkus.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše: 

 

„Didžiausia pagarba žmogui, kuris gynė kiekvieno žmogaus orumą, teisę į laisvę. Ir tą darė su šypsena“, – dalijosi kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

1987 metais, kartu su bendraminčiais Antanu Terlecku, Vytautu Bogušiu ir Petru Cidziku, N. Sadūnaitė surengė mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo, kuriame pasmerkė Molotovo-Ribentropo paktą. Po ilgų priespaudos dešimtmečių – mitinge buvo viešai sugiedotas Lietuvos himnas.

„Mano pareiga mylėti. Ir aš stengiuosi. Tas mano darbas – meilė žmogui. KGB bandė įrodyti, kad tai – politika, bet ne, aš jiems sakiau, kad tai – Kristaus politika“, – viename vaizdo klipe kalbėjo N. Sadūnaitė.

„Ją žinojo kiekvienas lietuvis, kuris laikė save lietuviu. Jos padaryti žygdarbiai pasitarnavo mūsų tautos išsilaisvinimo byloje“, – teigė Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis.

Savo nuomonę N. Sadūnaitė drąsiai reikšdavo jau ir laisvoje Lietuvoje. Neretai dalyvaudavo įvairiuose mitinguose, minėjimuose, teismuose.

2018 metais N. Sadūnaitei įteikta Seimo įsteigta – Laisvės premija. Šiemet žmogaus teisių ir laisvių gynėja nominuota ir Aleksandro Stulginskio žvaigždei.

Į paskutinę kelionę N. Sadūnaitė bus palydėta šiandien – Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) bažnyčioje. Čia 13 val. bus aukojamos mišios. Po jų, palydėjimas į laidojimo vietą – Verkių kapinėse. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra