Meno ir kultūrinių mainų asociacija WAC iš Tokijo, Japonijos (World Art & Culture Exchange in Tokyo), pirmą kartą Lietuvoje pristato Japonijos meną. Parodoje eksponuojama beveik 100 Japonijos menininkų darbų. Parodoje bus galima išvysti tapybą, tradicinę japonų tapybą, skulptūrą, kaligrafiją, grafiką, fotografiją.
2015 m. Lietuva šventė 25-ąsias nepriklausomybės ir minėjo 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines. Šiais metais minimas Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį.
Draugiški santykiai
Santykiai tarp Lietuvos ir Japonijos buvo draugiški Chiune Sugihara pastangų dėka (1940 m. jis išduodavo vadinamąsias „vizas gyventi“). Glaudūs santykiai sieja tautas ir meno srityje. Kai kalbama apie šių šalių meną, iškyla du menininkai – Benas Shahnas ir M. K. Čiurlionis.
Benas Shahnas buvo Amerikos litvakas, socialinio realizmo atstovas, jis kūrė darbus, kurie atspindėjo skurdą, rasinius prietarus ir socialinį pažeidžiamumą. Savo kūryboje dailininkas buvo ypač susikoncentravęs į socialinę karo tematiką. Jis teigė, kad didžiausi socialiai pažeidžiami yra tie, kurie labiausiai priverčia kentėti konfliktų tarp tautų ar karo metu.
Lietuvių menininko M. K. Čiurlionio darbų paroda buvo eksponuota Sezon modernaus meno muziejuje Japonijoje. Galima pajusti ypač išskirtinius santykius tarp Lietuvos ir Japonijos – šioje šalyje M. K. Čiurlionio darbų paroda įvyko ir 1990 m., pažymint Lietuvos nepriklausomybę.
Ši M. Žilinsko galerijoje eksponuojama paroda skirta šiltiems santykiams tarp Lietuvos ir Japonijos palaikyti, Japonijos menui propaguoti ir artimiau pažinti šios šalies menininkų kūrybą.
Parodą bus galima pamatyti Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune.
Naujausi komentarai