Pereiti į pagrindinį turinį

Nepakartojama Niujorko gyvenimo dvasia – filme „Šalutinis efektas“

2011-05-19 14:14
Nepakartojama Niujorko gyvenimo dvasia – filme „Šalutinis efektas“
Nepakartojama Niujorko gyvenimo dvasia – filme „Šalutinis efektas“ / Garsų pasaulio įrašų nuotr.

  „Ši istorija negalėjo vykti niekur kitur, tik Niujorke“, – tvirtina filmo „Šalutinis efektas“ scenarijaus autorė Leslie Dixon, kuri taip pat yra ir viena filmo prodiuserių. Holivudo kino kūrėjų juosta, kuri greitai pasirodys Lietuvos ekranuose, tapo vienu populiariausių šių metų filmų.

Nevykėliui rašytojui Edžiui Morui (Bradley Cooperis) draugas pasiūlo išbandyti eksperimentinį vaistą – NZT tabletę, kuri leidžia žmogui naudotis visu 100 procentų savo smegenų galios. Edis sutinka ir visas pasaulis atsiduria po jo kojomis – vyras tampa intelektualesnis, patrauklesnis, gali per neregėtai trumpą laiką išmokti bet kurią kalbą. Per keturias dienas Edis parašo knygą, per 10 dienų akcijų biržoje uždirba milijonus dolerių. Tačiau viskas turi savo kainą – netrukus Edis patiria brutalų šalutinį efektą.

Toks intriguojantis šiuolaikiškas siužetas rutuliojasi pačiame XXI amžiaus centre – seksualiame, nuodėmingame, pribloškiančiame, pavergiančiame protus ir kūnus mieste – Niujorke.

„Niujorkas yra išskirtinis, kito tokio miesto nėra. Tik čia įmanoma iš aptriušusio nuomojamo buto per akimirką persikelti į prabangius 12 milijonų dolerių vertės apartamentus. Nėra kito miesto, kur būtų toks didžiulis skirtumas tarp prabangos ir skurdo, nė viename kitame mieste žmonės taip staigiai nekyla į patį viršų ir nekrenta žemyn į juodžiausią dugną“, – aiškino Leslie Dixon.

„Tai - filmas apie galią ir valdžią. O Niujorkas yra pasaulio galingųjų centras. Manhatanas – jo smegenys. Stengėmės, kad filme būtų juntama gyva Niujorko dvasia. Paprastai Niujorkas filmuojamas studijoje, o mes norėjome tikro Niujorko, grynos ir gyvos medžiagos. Filmas pasakoja pašėlusią, net šiek tiek trenktą istoriją ir ją nusprendėme panardinti į realų gyvenimą. Todėl Bradley Cooperis vaikščiojo Niujorko gatvėmis, įsimaišęs į minią, jį sekė tik maža grupė kūrybinės komandos, viskas buvo taip, kaip būtų tikrame gyvenime“, – teigė juostos režisierius Neilas Burgeris.

Režisierius Neilas Burgeris pats gyvena Niujorke ir puikiai pažįsta šį miestą, tad tiksliai žinojo, kaip atskleisti jo dvasią. Kūrybinė komanda filmavo kultinėse Niujorko vietose, stengdamiesi apčiuopti tikrą Didžiojo obuolio pulsą.

 „Tai buvo beprotiškas darbas, nes Niujorko gatvėse vaikštinėja milijonai žmonių“, – pasakojo vienas filmo prodiuserių Scottas Kroopfas. Kinų kvartalas, Centrinis parkas ir kitos lankomiausios Niujorko vietos – per dieną filmavimo komanda apsilankydavo šešiuose objektuose, tai atrodė kone neįmanoma misija.

Filmavimo darbai Niujorke tapo iššūkiu ir aktoriams. „Aš dievinu Niujorką, – sakė aktorė Abbie Cornish, filme „Šalutinis efektas“ suvaidinusi Edžio mylimąją Lindi. – Bet filmuoti Niujorko gatvėse buvo beprotiška mintis. Mes vaidinome scenas vidury gatvės, o pro šalį žingsniuodavo praeiviai. Visa ši aplinka kūrė ir tam tikrą energetiką, kuri savaip mane uždegdavo“.

 „Neįmanoma suvaldyti minios Niujorke, – tvirtino Leslie Dixon. – Niujorkiečiai lenda tiesiai į kadrą. Laimei, jie į mus nekreipdavo dėmesio ir nespoksodavo tiesiai į kamerą. Jie matė tiek daug filmavimų, kad jiems tai neberūpi“.

 Filmuodami „Šalutinio efekto“ kūrėjai dažnai naudodavosi natūraliu apšvietimu, o tai irgi suteikia filmui išskirtinį dokumentinį pojūtį. „Filmo medžiaga atrodo kaip pavogta iš tikro gyvenimo, o ne kaip Holivude režisuota juosta“, – mano filmo prodiuseris S.Kroopfas.

Vienas originaliausių 2011 metų filmų, pakerėjęs kino žiūrovus visame pasaulyje, birželio 10 dieną atkeliauja į Lietuvos kino teatrus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų