Penktadienį Chaimo Frenkelio vilos parke vyks koncertas „Vasaros nakties muzika“, kurio metu scenoje pasirodys lūpinės armonikėlės virtuozas Gianluca Littera (Italija) ir Klaipėdos muzikinio teatro simfoninis orkestras. Dirigentas Robertas Šervenikas.
Lūpinė armonikėlė Lietuvoje nėra labai populiarus instrumentas, o ir daugelis ją pažįsta tik iš filmų, nesusimąstydami, kad ja galima groti ir klasikinę muziką ar džiazą. Tad penktadienį svečias iš Italijos – lūpinės armonikėlės virtuozas G. Littera – pasistengs įtikinti, kad šis muzikos instrumentas gali garbingai skambėti netgi su simfoniniu orkestru.
Nuo paauglystės susižavėjęs lūpine armonikėle, šiandien G. Littera yra vienas iš nedaugelio solistų pasaulyje, lūpine armonikėle atliekantis klasikinę ir džiazo muziką. Jį nuolat kviečia koncertuoti įvairūs orkestrai ir muzikos festivaliai, atlikėjas yra įrašęs keletą kompaktinių plokštelių, kurios sulaukė nemažo visuomenės bei kritikų dėmesio, sakoma festivalio organizatoriaus – Šiaulių „Aušros“ muziejaus pranešime.
Kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru G. Littera Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio scenoje atliks D. Spivakovskiio Koncertą lūpinei armonikėlei ir orkestrui, N. Paganinio Kapričą Nr. 24 lūpinei armonikėlei ir orkestrui. Taip pat skambės F. Mendelssohno siuitos „Vasarvidžio nakties sapnas“ dalys, E. Balsio, P. Mascagnio kūriniai.
Koncerto dirigentas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, festivalio meno vadovas R. Šervenikas, kalbėdamas apie artėjantį koncertą, kurį išvys Šiaulių ir Klaipėdos publikos, viename interviu yra pasakęs, kad išgirsti, kaip skamba lūpinė armonikėlė ir orkestras, bus įdomu bei netikėta net ir profesionalams.
Gaivaus muzikos gūsio pasirodymas vyks išskirtinėje Chaimo Frenkelio vilos parko erdvėje, kur visą vasarą žydi tūkstančiai rožių žiedų. Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus – norėdamas, kad lankytojų patirtis muziejuje taptų dar įsimintinesnė, kviečia prieš pasirodymą į nemokamą ekskursiją. Lankytojai, įsigiję bilietus į koncertą „Vasaros nakties muzika“, prieš koncertą bus pakviesti nemokamai apžiūrėti Chaimo Frenkelio viloje veikiančią parodą „Rožės kodas“. Muziejaus gidas papasakos apie parodos eksponatus ir jų istorijas, rožės reikšmę skirtingose religijose, Europos kultūroje. Norintieji galės pasigaminti rožės formos papuošalą iš odos.
Naujausi komentarai