Kiekviena gėlė turi savo reikšmę, simbolizuoja dvasines ir moralines žmonijos vertybes, nuoširdumą kitiems. Siekiant į namus įnešti gyvybės, jau nuo seno jie būna dekoruojami kvapniomis šviežiai skintomis gėlėmis ar jų motyvais pasižyminčiais dekoro elementais – paveikslais, sienų puošyba, namų tekstile. Miegamojo tekstilėje gėlės – vienas populiariausių raštų.
Apie populiariausių žiedų motyvų ant audinio reikšmes ir kokias žmogaus charakterio savybes simbolizuoja vienokios ar kitokios gėlės pasirinkimas, pasakoja specialistė Svajūnė Sabaliauskaitė.
Aguona – užmaršties, miego ir sapnų simbolis, todėl aguonomis nusėtoje patalynėje taip gera ir ramu miegoti. Senovės persams ši gėlė simbolizavo amžiną meilę. Labai dažnai aguonos yra siejamos su moters patrauklumu, mat jos užburiančios kaip aguonos, todėl vyrai dažnai dėl jų pameta galvą. Persų mitologijoje šios moterys moka paguosti ir nuraminti, bet nesugeba patikėti savo jėgomis, nes yra be galo trapios. Jų neperkalbėsi ir lengvai neįtikinsi, todėl pamiršti tokią moterį bus be galo sunku.
Viena labiausiai mylimų ir puoselėjamų gėlių, dar vadinama gėlių karaliene – rožė – dažnai laikoma dieviškumo, tobulo grožio simboliu. Rožės žiedų motyvais dekoruojami interjero ir namų tekstilės elementai sukuria romantišką atmosferą. Dėl spalvos ir tekstūros intensyvumo raudonų rožių žiedlapių patalynėje labiausiai rekomenduojama miegoti stipraus charakterio ir valdingiems žmonėms, kadangi raudona spalva simbolizuoja jėgą, galią.
Lelija – nuostabi gėlė, simbolizuojanti šviesą, taiką, dieviškumą, skaistybę, nekaltumą ir pamaldumą. Balta lelija reiškia tyrumą ir tobulybę. Lietuvių liaudies dainose lelija, lelijėlė – vienas dažniausių merginą apibūdinančių epitetų, reiškiantis jos grožį, dailumą ir kitas gerąsias savybes. Lelijos žiedais puošta patalynė miegamajame sukuria ramybės pojūtį, harmoniją, o subtilūs žiedai – eleganciją. Šviesūs lelijų žiedai ant audinio kambariui perteikia gaivos ir šviežumo pojūtį.
Ne paslaptis, kad tulpė – tai abipusio supratimo, begalinės meilės simbolis. Jos žiedas gėlių kalboje simbolizuoja jausmus, kurių vedamas mylimasis ryžtųsi bet kokiam poelgiui. Tulpėmis margintus audinius patalynei dažniausiai renkasi romantikai, vienas kitam atsidavę žmonės, kuriantys savo meilės guolį jaukų, spalvingą ir kupiną romantikos.
Magnolija simbolizuoja savigarbą, žavesį, o kartais net ir pagyrūniškumą. Tarp magnolijų žiedų miegoti dažniausiai renkasi drąsūs ir atkaklūs žmonės. Savo smulkiais žiedais magnolija ant audinio sukuria tikrą žaismę ir dailius spalvų sąskambius.
„Mėgstantiems namų apstatymą ir dekorą pagal feng shui, tikrai siūlytume nepraleisti pro akis bijūno ir jo dailių žiedų ant tekstilės. Bijūnas – viena jausmingiausių gėlių, simbolizuojanti garbę, romantiką, sėkmę ir laimę santuokoje. Ši gėlė pagal feng shui filosofiją ilgai buvo naudojama meilei ir romantikai stiprinti, simbolikoje atvaizduojant kaip du rožinius, vienas greta kito esančius elementus. Tačiau kai kurie feng shui meistrai nerekomenduoja bijūnų laikyti vyresnių porų miegamuosiuose, nes anot jų, tai gali paskatinti vyrą užmegzti romaną su jaunesne moterimi“, – pasakoja S. Sabaliauskaitė.
Įvairiose kultūrose saulėgrąža – saulės ir didybės simbolis. Ši gėlė – pakilaus ir žodžio kišenėje neieškančio žmogaus gėlė. Sodrūs, ryškiaspalviai, geltonų atspalvių saulėgrąžų žiedai suteikia miegamojo kambariui šviesos ir šilumos. Geltona spalva suteikia laimės, pusiausvyros ir džiaugsmo pojūtį.
Orchidėjų žiedai dažniausiai simbolizuoja prabangą. Nuostabiais orchidėjų žiedais marginta patalynė miegamajame sukuria išskirtinumą, eleganciją, subtilumą. Dažnai ši gėlė yra laikoma darnos šeimoje simboliu. Orchidėja taip pat yra ir vaisingumo simbolis. Dėl tobulos simetrijos ji tinka naudoti bet kokioje namų srityje. Gausa, tobulybė, dvasinis augimas, grožis ir švarumas – šie epitetai geriausiai atspindi orchidėjos esmę.
„Ramunės žiedas yra vaikystės ir nekaltybės simbolis. Ramunės taip pat reiškia ištikimą meilę, todėl jų žiedai miegamajame turi ypač tvirtą simboliką. Ramunės apskritai yra gyvybingos gėlės, todėl namų interjere jų motyvai sukuria žvalumo, šviežumo, gaivumo pojūtį“, - pasakojimą užbaigia S. Sabaliauskaitė.
Naujausi komentarai