Pereiti į pagrindinį turinį

Pranašaujamas daugiabučių namų balkonų ir terasų renesansas

2016-04-25 14:30
DMN inf.

Nuo seno daugiabučių gyvenamųjų namų balkonai naudojami arba kaip vieta sudžiauti skalbinius, arba kaip sandėliukas po atviru dangumi, kuriame sumetama viskas, kas netelpa kitose patalpose.

Pranašaujamas daugiabučių namų balkonų ir terasų renesansas
Pranašaujamas daugiabučių namų balkonų ir terasų renesansas / Pixabay nuotr.

Tačiau nekilnojamojo turto specialistai pastebi, kad balkonas ir terasa tampa vis svarbesnėmis poilsio, sporto ir sodininkystės erdvėmis, be kurių buto vertė ženkliai sumažėja.

Susipažinti su šiandieninėmis būsto, balkonų, terasų projektavimo tendencijomis bus galima Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidedančioje 23-oje tarptautinėje statybų ir remonto parodoje „Resta“. Parodoje bus pristatomi naujausi nekilnojamojo turto projektai, supažindinama su rinkoje esančia pasiūla ir pateikiami išskirtiniai pasiūlymai norintiems išsirinkti tinkamiausią butą.

Pasak nekilnojamojo turto vystytojų, šiandien retas kuris naujakurys naujos statybos bute balkoną naudoja kaip vietą skalbinių džiovyklą ar sandėliuką, kuriame laiko automobilio padangas, nenaudojamus buities daiktus. „Šiuo požiūriu mes jau panašėjame į Pietų šalis, kurių gyventojai mieliau nereikalingais daiktais užkraus kitą kambario vietą, bet balkone visada paliks atvirą erdvę. Skeptikams, kurie mano, kad mūsų klimatas nepritaikytas tokioms erdvėms ir jos funkciškai neišnaudojamos, reiktų pasidairyti po Skandinavijos šalis. Nustebtumėte pamatę, kiek ten daug terasų ir dar daugiau jų praktinių panaudojimo pavyzdžių“, – teigia „MG Valda“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas.

Balkonų dydis priklauso nuo to, kokios klasės yra projektuojami butai – ekonominės, vidutinės ar prestižinės. Statant ekonominės klasės butus, stengiamasi kuo optimaliau išspręsti erdvės bute ir išplanavimo klausimus. Ieškoma sprendimų, kurie padeda pasiūlyti geriausią patogumo ir kainos santykį. Tuo tarpu aukštesnės klasės butams paprastai projektuojami erdvesni, didesnio ploto balkonai. Specialistai pastebi, kad kuo didesnis balkonas, tuo didesnė pridėtinė vertė butui, ypač jei iš jo atsiveria graži gamtos ar miesto panorama.

Aiškumo dėlei didesnį balkoną tikslingiau būtų vadinti terasa. Terasų būna įvairių dydžių – nuo 5 kvadratinių metrų iki 100 kvadratinių metrų. Didelėse terasose gyventojai labai dažnai įsirengia vasaros valgomuosius, poilsiui ar sportui skirtą erdvę, dažnai augina prieskonius, žalumynus, salotas, pasitaiko, kad terasose įrengiamos net sukūrinės vonios. Terasų paklausa didėja ir nors populiariausios terasos yra stačiakampės, naujakuriai pastaruoju metu sumano įvairiausių formų terasų, pavyzdžiui, apvalią. 

Tarptautinė statybų ir remonto paroda „Resta“ vyks balandžio 27–30 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Parodoje dalyvaus 550 dalyvių iš Lietuvos ir 16 užsienio valstybių:  Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos. Paroda užims visą „Litexpo“ teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų.

Šiemet parodos akcentas – skaitmeninė statyba. Be to, kaip ir kiekvienais metais, bus eksponuojamos statybinės bei apdailos medžiagos, šildymo, vėdinimo, santechnikos įranga, elektros instaliacija, naujos interjero, o taip pat ir aplinkotvarkos, želdinimo, šiltnamių tendencijos ir sprendimai, statybų profesionalų naudojama technika, įrankiai, nekilnojamojo turto vystytojai supažindins su NT rinkos naujienomis, veiks lankytojų pamėgta ir pavasarį aktuali sodinukų mugė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra