Saugumas svarbesnis už grožį

Saugumas svarbesnis už grožį

2008-06-30 09:00
Saugumas svarbesnis už grožį
Saugumas svarbesnis už grožį

Vaikų kambarys rei­ka­lau­ja iš­skir­ti­nio dė­me­sio jau vien to­dėl, kad jame šei­mi­nin­kaus ma­žiau­si šei­mos na­riai. Tad ku­riant vai­ko sva­jo­nių kam­ba­rį ten­ka pa­gal­vo­ti apie dau­ge­lį da­ly­kų - ne tik apie tin­ka­mas spal­vas, in­ter­je­ro ak­se­sua­rus, bet ir pa­to­gius, o svar­biau­sia - sau­gius bal­dus.

Įp­ras­tos de­ta­lės ne­tiks

„Ka­dan­gi sa­vo kam­ba­ry­je ma­žy­lis, o vė­liau ir jau­nuo­lis pra­lei­džia be­ne dau­giau­sia lai­ko, šio­je erd­vė­je bū­ti­na su­kur­ti to­kį pa­sau­lį, ku­ria­me bū­tų jau­ku, pa­to­gu, ra­mu ir sau­gu. Tad pa­mirš­ki­te de­ko­ro de­ta­les, ku­rios įpras­tai būs­tą pa­da­ro jau­kes­nį. Vai­ko kam­ba­ry­je ne­tiks nei stik­li­nės va­zos, nei ele­gan­tiš­ki tor­še­rai, juos ma­žy­lis ga­li su­dau­žy­ti ar ne­ty­čia su­si­ža­lo­ti", - aiš­ki­no bal­dų ir ak­se­sua­rų sa­lo­no „SBA idė­jos na­mams" di­zai­ne­rė Ir­ma Kuk­lins­kie­nė.

Vai­kų kam­ba­rio ak­se­sua­rai ga­li bū­ti įvai­raus dy­džio ir spal­vų dė­žu­tės daik­tams ar žais­lams su­si­dė­ti, lip­du­kai, krep­še­liai, pa­veiks­lė­liai, pa­gal­vė­lės, bal­da­ki­mai, net pa­ta­ly­nė ar ki­tos jau­kios de­ta­lės.

Itin mie­li ak­cen­tai - įrė­min­ti pa­čių vai­kų pie­ši­niai, rank­dar­biai, nuo­trau­kos, my­li­mų ani­ma­ci­nių fil­mu­kų he­ro­jų vaiz­dai.

Ant sie­nų - dai­lės pa­mo­kos

In­ter­je­ro di­zai­ne­rė Gin­ta­rė Žin­džiū­tė tei­gė pa­ste­bė­ju­si, kad pa­sta­ruo­ju me­tu vis dau­giau tė­vų ne­ma­žai dė­me­sio krei­pia į eko­lo­gi­ją, tad sie­noms deng­ti ren­ka­si po­pie­ri­nius ap­mu­ša­lus. Pui­kiai tin­ka kad ir fli­ze­li­no pluoš­to ta­pe­tai.

„Jei­gu tė­vai sie­kia su­kur­ti vai­kui ap­lin­ką, ku­rio­je jis ga­lė­tų kū­ry­biš­kai to­bu­lė­ti, ant iš­ta­pe­tuo­tų sie­nų ga­li­ma iš­skir­ti sa­vo­tiš­kus pa­veiks­lus, fo­nus, ku­riuo­se ma­žy­lis ga­lė­tų rea­li­zuo­ti sa­vo po­mė­gį pieš­ti. Iš­pai­šy­tas ta­pe­tų da­lis po kiek lai­ko ga­li­ma nu­plėš­ti ir pa­keis­ti", - aiš­ki­no pa­šne­ko­vė.

Ren­kan­tis grin­dų dan­gą in­ter­je­ro di­zai­ne­rė pa­ta­rė at­si­žvelg­ti į vai­ko am­žių. Jei kam­ba­rys ren­gia­mas iki­mo­kyk­li­nu­kui ar šliau­žio­ti pra­dė­ju­siam kū­di­kiui, pui­kiai tiks minkš­tes­nės - kamš­ti­nės ar dau­gias­luoks­nės mar­mo­leu­mo - dan­gos, juo­lab kad po ke­le­rių me­tų jos vei­kiau­siai bus kei­čia­mos.

Paš­ne­ko­vė įspė­jo: nors na­tū­ra­laus me­džio dan­gą ga­li­ma at­nau­jin­ti, ji eko­lo­giš­ka ir il­galaikė, vai­kų kam­ba­ry­je nė­ra itin pra­ktiš­ka, ga­li bū­ti grei­tai pa­žeis­ta. Kaip al­ter­na­ty­va Lie­tu­vo­je be­ne po­pu­lia­riau­sia me­džia­ga yra la­mi­na­to grind­lentės. Ant to­kios dan­gos jau­kiai at­ro­dys med­vil­ni­nis ki­li­mas, jį bus leng­va pri­žiū­rė­ti, jis nea­ler­gi­zuos vai­ko.
Pa­sak G.Žin­džiū­tės, ki­li­mi­nė dan­ga nela­bai po­pu­lia­ri, ji daž­niau klo­ja­ma vy­res­nių vai­kų kam­ba­riuo­se. „Ren­kan­tis to­kią grin­dų dan­gą svar­bu iš­siaiš­kin­ti, ar ji ser­ti­fi­kuo­ta, nea­ler­gi­zuo­jan­ti, an­tis­ta­tiš­ka, taip pat at­kreip­ti dė­me­sį, ar jo­je ne­si­kaups dul­kės, tru­pi­niai, ar bus pra­ktiš­ka, leng­vai pri­žiū­ri­ma", - var­di­jo G.Žin­džiū­tė.

Ap­lin­ka la­vi­na vaiz­duo­tę

Di­zai­ne­rė I.Kuk­lins­kie­nė pir­miau­sia pa­ta­rė ku­riant vai­ko gy­ve­na­mą­ją erd­vę įsi­klau­sy­ti į pa­ties ma­žy­lio no­rus ir kam­ba­rį pla­nuo­ti pa­gal jo cha­rak­te­rį, po­mė­gius.

„Taip pat svar­bu, kad vai­ko ap­lin­ka vys­ty­tų jo vaiz­duo­tę, pa­dė­tų at­si­skleis­ti as­me­ny­bei. Sa­vo ūg­te­lė­ju­siai at­ža­lai leis­ki­te pa­si­rink­ti, ko­kia­me kam­ba­ry­je - ke­liau­to­jo, prin­ce­sės, jū­ri­nin­ko ar spor­ti­nin­ko - no­rė­tų gy­ven­ti, ir tik ta­da pa­rin­ki­te konk­re­čią te­mą ati­tin­kan­čius bal­dus ir ak­se­sua­rus", - aiš­ki­no pa­šne­ko­vė.

Ne­ran­da dviaukš­čių lo­vų

Vals­ty­bi­nės ne mais­to ins­pek­ci­jos Klai­pė­dos sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­ja Vi­jo­le­ta Bud­riu­vie­nė aiš­ki­no, kad vai­kų bal­dams ke­lia­mi itin griež­ti rei­ka­la­vi­mai, ta­čiau to­li gra­žu ne vi­si ga­min­to­jai jų pai­so.

Šių ga­mi­nių ko­ky­bės ir sau­gos ty­ri­mai by­lo­ja, kad dau­giau­sia rū­pes­čių ke­lia iš už­sie­nio ša­lių at­ke­lia­vę pro­duk­tai.  Nors iš es­mės sta­tis­ti­ka ne­bau­gi­na - per pa­sta­ruo­sius ket­ver­tą me­tų ne­sau­gių bal­dų Lie­tu­vos pre­ky­vie­tė­se ap­tik­ta vos ke­le­tas. Į spe­cia­lis­tų aki­ra­tį pa­puo­lė kū­di­kių lo­ve­lių, paaukš­tin­tų kė­du­čių.

V.Bud­riu­vie­nė spė­jo, kad dėl griež­tų sau­gos ir ko­ky­bės rei­ka­la­vi­mų ne kiek­vie­na vie­tos įmo­nė ima­si ga­min­ti vai­kams skir­tus bal­dus - jie dau­giau­sia im­por­tuo­ja­mi iš už­sie­nio.
Spe­cia­lis­tė pri­si­mi­nė, kad Vals­ty­bi­nės ne mais­to ins­pek­ci­jos dar­buo­to­jai su­lau­kia ne­ma­žai pra­šy­mų pa­tar­ti, kur ga­li­ma įsi­gy­ti dviaukš­čių lo­vų.

Inst­ruk­ci­jo­je - ir įspė­ji­mas

„Ne­re­tai dviaukš­tės lo­vos ga­mi­na­mos pa­gal in­di­vi­dua­lius už­sa­ky­mus, tad to­kių ban­dy­mams at­rink­ti neį­ma­no­ma. Ta­čiau šio­je sri­ty­je ne­si­spe­cia­li­zuo­jan­čios įmo­nės pa­pras­tai nė ne­ži­no, kad yra tam tik­ri to­kio po­bū­džio bal­dų stan­dar­tai ir sau­gos rei­ka­la­vi­mai", - įspė­jo V.Bud­riu­vie­nė.

Ren­kan­tis bal­dus vai­kų kam­ba­riui spe­cia­lis­tė pa­ta­rė at­kreip­ti dė­me­sį, ar iš­si­ki­šu­sios da­lys suap­va­lin­tos, ar nė­ra ašt­rių briau­nų. Tar­pai tarp de­ta­lių tu­ri bū­ti to­kie, kad juo­se ne­ga­lė­tų įstrig­ti ma­žy­lio ran­ka ar ko­ja. Slan­ki tvo­re­lė kū­di­kio lo­ve­lė­je ne­ga­li nu­si­leis­ti sa­vai­me.

Svar­bu pai­sy­ti ir ga­mi­nio su­rin­ki­mo inst­ruk­ci­jos - nau­do­jant ne­tin­ka­mus įran­kius ga­li­ma pa­žeis­ti de­ta­les, ga­li su­ma­žė­ti bal­do konst­ruk­ci­jos tvir­tu­mas.

„Inst­ruk­ci­jo­se yra ir įspė­ja­mų­jų įra­šų. Ta­čiau kai žmo­nės pa­tys su­ren­ka bal­dą, tuos la­pus ne­re­tai iš­me­ta. Tar­ki­me, aukšto­se kū­di­kių kė­dė­se įspė­ja­ma ne­pa­lik­ti vai­kų vie­nų be prie­žiū­ros", - aiš­ki­no V.Bud­riu­vie­nė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų