Pereiti į pagrindinį turinį

Atnaujintas Škėvonių pažintinis takas

2023-07-31 09:05

Nuo šiol Škėvonių gūbrio atodangą Nemuno kilpų regioniniame parke bus patogiau pasiekti pėsčiomis ar dviračiu ir gėrėtis kvapą gniaužiančia Nemuno kilpų panorama. Lankytojams atvertas naujai pritaikytas lankymui Škėvonių gūbrio pažintinis takas.

Škėvonių gūbrio pažintinis takas. Škėvonių gūbrio pažintinis takas. Škėvonių gūbrio pažintinis takas.

Lankytojų patogumui ir saugumui pakeistos nusidėvėjusios apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai, įrengtas naujas pažintinis takas, kurį papildo atokvėpio vietos, 10 metrų ilgio gūbrio maketas.

Naujai pritaikytame lankymui Škėvonių gūbrio pažintiniame take veikia skaičiuotuvas, kuris fiksuoja lankytojų skaičių. 

Škėvonių gūbrio pažintinis takas. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Agnė Jasinavičiūtė džiaugiasi, kad bendradarbiaujant su Birštono savivaldybe pasiektas gražus rezultatas - visuomenei atvertas atnaujintas Škėvonių gūbrio takas. Nemuno kilpų regioniniame parke, Birštone tai jau ne pirmas projektas, įgyvendintas 2014-2020 metų Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos lėšomis.

Pažintį su Nemuno kilpų regioniniu parku kviečiame pradėti regioninio parko lankytojų centre, paskui keliaujant promenada palei Nemuną užlipti ant pritaikymo lankymui Vytauto kalno, nužingsniuoti iki aukščiausio Lietuvoje Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto ir tuomet aplankyti Škėvonių gūbrio taką.

Škėvonių atodanga – gamtos paminklas

Škėvonių gūbrio pažintinis takas. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos nuotr.

Škėvonių atodanga – ledynmečio pabaigoje susiformavęs gamtos paminklas, įtrauktas į vertingiausių Šiaurės vakarų Europos geologinių objektų sąrašą. Atodanga ypač svarbi gamtamoksliniu požiūriu dėl išlikusios tarpledynmečio dūlėjimo plutos, todėl jos prieigos atnaujintos siekiant išsaugoti ir sudaryti palankias sąlygas keliautojams susipažinti su Škėvonių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu.

Tai puiki vieta pasigrožėti Nemuno ir jo pakrančių panorama. Daugiau nei pusę kilometro besidriekiantis atodangos skardis aukščiausioje vietoje siekia net 33 metrų aukštį. Siauriausioje vietoje gūbrio plotis yra mažiau nei 100 metrų, o plačiausioje – kiek daugiau kaip 400 metrų.

Atnaujintas Škėvonių gūbrio takas jau veikia ir yra atviras lankytojams. Linkime keliauti lėtai ir atrasti Lietuvos saugomas teritorijas, nes SAUgoma ir TAU!

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra