Vienuolyną maždaug prieš tūkstantį metų įkūrė nuo visuomenės atsiskyrę vienuoliai. Savo tvirtovę jie įkurdino uolose.
Spėjama, kad atsiskyrėliai Aladžoje įsikūrė XI amžiuje. XIV a., kai osmanai užkariavo Bulgariją, Aladžos vienuolynas buvo apleistas, o nuo XVI a. vienuoliai jame nebegyvena.
1912-aisiais metais Bulgarija Aladžos vienuolyną įtraukė į saugomų objektų sąrašą.
Vienuolyno pavadinimas kilęs iš turkiško žodžio aladjha (lietuviškai – spalvotas) arba arabiško žodžio aladzha (lietuviškai – margas). Ant vienuolyno sienų yra išlikusių freskų. Jos labai spalvingos ir margos. Manoma, kad vienuolyno pavadinimas siejamas su minėtais tapybos darbais. Tačiau jų išlikę nedaug.
Dabar turistai gali apžiūrėti visas vienuolyno patalpas ir aplankyti 1906 metais atidarytą muziejų. Vienuolynas lankytojus priima kasdien nuo 9 val. Bilietas kainuoja 5 levus (2,60 euro). Moteris, pardavinėjanti bilietus, pasisveikino lietuviškai: „Laba diena“. Auksinių kopų kurorte atostogauja daug lietuvių.
Dabar Aladžos vienuolynas yra nacionalinis kultūros paminklas ir muziejus. Turistai, apsilankę jame, gali įsigyti įvairių suvenyrų. Puodeliai su vienuolių atvaizdais kainuoja 5-6 levus (2,60-3,10 euro).
Iš Auksinių kopų į Aladžą galima nukeliauti ir pėsčiomis per nacionalinį parką – tereiks įveikti šiek tiek daugiau nei 3 kilometrus. Tačiau į vienuolyną geriau važiuoti taksi, nes kelionę apsunkintų tai, kad tektų kopti į kalną. Taksistai už kelionę iš pradžių paprašys 10 levų (5,15 euro), bet sutiks nuvežti ir už 6 levus (3,10 euro).
Atgal į Auksines kopas rekomenduočiau grįžti pėsčiomis parko takeliu. Tektų leistis žemyn, todėl nuovargio nepajustumėte ir galėtumėte pasigrožėti gamtos vaizdais. Maršrutas į vienuolyną ir iš jo pažymėtas mėlynos spalvos rodyklėmis, kad būtų aiškiau, mėlyna spalva užtepta ir ant kai kurių medžių.
Aladžos vienuolynas padalintas į du aukštus, jo aukštis – 40 metrų. Pirmame aukšte vienuoliai turėjo savo virtuvę, mažą bažnyčią. Aukščiau yra kelios koplyčios, išpuoštos piešiniais.
Vienuolyne yra dėžutė, į kurią tikintys norų išsipildymu gali įmesti popieriaus lapelius su surašytais pageidavimais. Ant vienuolyno sienos kabo užrašas, raginantis nekišti popieriaus lapelių į sienų įplyšimus. Tačiau kai kurie turistai to nepaiso.
Vienuolių celėse yra primesta monetų. Vienoje, grotomis aptvertoje celėje, monetų primesta ypač daug.
Naujausi komentarai