Naujųjų metų sutiktuvės neįsivaizduojamos be dviejų dalykų – šampano ir fejerverkų. „Balionų šalies“ direktorius Tomas Šiuipys yra tas žmogus, kuris apie fejerverkus žino beveik viską ir gali patarti, kuriuos pasirinkti.
Kokybiškus ir saugius fejerverkus reikėtų pirkti parduotuvėse. Apžiūrėkite, ar pakuotė nesuplyšusi, nes sudrėkusi. „Kioskuose dirbantys žmonės negali kvalifikuotai patarti, kaip naudoti gaminį“, - įspėjo T.Šiuipys. Fejerverkų specialistas pataria: jei į dangų leisite vadinamąsias baterijas – pasirūpinkite keliomis plytomis. Jomis galėsite prispausti fejerverkų dėžutę. Raketoms ir lazdoms tiks tušti šampano ar vyno buteliai. Tereikia pripilti smėlio, įsmeigti raketą ir saugiai šaudyti.
Pirotechnikos specialistai sako, kad fejerverkų gamybos technologijos iš esmės nesikeičia jau šimtmečius, nebent gaunama grynesnių medžiagų, padedančių išgauti ryškesnes spalvas ir tobulesnius efektus. Auksinę palmės šakelių spalvą lemia sprogiame sviedinio mišinyje esančios natrio druskos. Raudona spalva fejerverką nudažo stroncio druskos, žalia - bario, mėlyna - vario druskos, aliuminis lemia baltą spalvą.
Ugnies žaismas paprastai tetrunka kelias minutes, o jam parengti gali prireikti kelių valandų ar net dienų - viskas priklauso nuo to, kokios apimties fejerverkas, kokia pinigų suma už jį mokama, taip pat - kokioje vietoje bus leidžiamas.
Kai kurie fejerverkai ne tik šviečia, bet ir groja. Muziką profesionalūs šaudytojai užprogramuoja kompiuteriniu būdu pagal tam tikrą muziką ir norimą laiką. Technologijoms tobulėjant fejerverką galima paleisti vis tiksliau - šimtųjų sekundės dalių tikslumu.
„Prie kompiuterio jungiama visa pirotechnika ir kompiuteris sinchroniškai su muzika leidžia fejerverkus,” - apie moderniausią fejerverkų leidimo būdą aiškino T.Šiuipys. Jis supranta, kad ugnies spektaklius gali sukurti nebent profesionalai, todėl mėgėjams pataria nusipirkti kurį nors iš populiariausių fejerverkų.
Naujausi komentarai