Regis, Leonidas Donskis bus vienintelis iš naujųjų Lietuvos europarlamentarų, į Briuselį vyksiantis su žmona. Kiti 11 išrinktųjų pasirinko viengungišką gyvenimą Europos biurokratijos sostinėje.
Žmonos liks namuose
„Iš karto pasakiau, kad į jokį Briuselį nevažiuosiu! – patikino Laima Paksienė, į Europarlamentą išrinkto Rolando Pakso žmona. – Aš suprantu taip: vyras į Europos parlamentą važiuoja ne sukti šeimos gūžtelės, bet rimtai dirbti. Ką aš ten veikčiau? Čia turiu namą Vilniuje, namą Šventojoje... Man reikia ūkį prižiūrėti. Niekur nenoriu vykti.“
„Važiuoti į Briuselį su žmona? O kam? – nustebo Viktoras Uspaskichas. – Na, nėra, nėra pas mus tokios tradicijos vežtis į Briuselį sutuoktines! Ir aš nesivešiu. Mano žmona Jolanta daro verslą, vadovauja „Vikondos“ grupei. Negi turėtų viską mesti ir važiuoti su manimi?“
„Aš dar nesu apsisprendęs, ar pats važiuosiu į Briuselį, – paaiškino Valdemaras Tomaševskis. – Bet jei važiuosiu, tai be žmonos. Mes turime neįgalų sūnų, su juo kažkam reikia likti Lietuvoje.“
„Na... Tiesą sakant, šio klausimo su žmona mes dar nesvarstėme“, – prisipažino Zigmantas Balčytis. Jo planas toks: iš pradžių į Belgiją jis važiuos vienas, „o paskui – bus matyti.“
Kiti naujojo Europos parlamento nariai į Briuselį irgi gabensis viengungiškus lagaminus. Visi, išskyrus L.Donskį.
Nė akimirkos nesvarstė
Leonido ir Jolantos Donskių namuose Kaune, Šančiuose, – persikraustymo nuotaikos. Liepos 14–ąją vyks pirmoji, įžanginė, naujojo Europarlamento sesija, ir iki to laiko J. Ir L.Donskiai turi galutinai apsispręsti, ką vešis iš Lietuvos į Belgiją.
Užsienis J. Ir L. Donskiams nėra nepažini sritis. Jie drauge yra vykę gyventi į ne vieną pasaulio šalį. Tik dar nė karto išvyka nebuvo tokia ilga.
L.Donskiui nė į galvą neatėjo, kad gyventi Briuselyje jis galėtų vienas. „Klausimas, ar aš vešiuosi su savimi žmoną, man skamba keistokai, – prisipažino jis. – Tarsi žmona būtų daiktas, kurį noriu – vežuosi, noriu – palieku namuose. Mums net nekilo dilema, vyks ar nevyks Jolanta su manimi.“
„Esame komanda, – tvirtai tarė L.Donskis. – Ir nė vienas neįsivaizduojame, kad galima būtų penkerius metus gyventi atskirai, tenkinantis tik susitikimais."
„Mes su Jolanta buvome drauge per visas bent kiek ilgesnes išvykas. Nesame pripratę individualiai organizuoti kiekvienas savo gyvenimo. Ir nežadame pratintis“, – kalbėjo L.Donskis.
Nuotaika – optimistiška
Paklaustas, ką, jo manymu, veiks žmona, kol jis posėdžiaus, L.Donskis buvo visiškai ramus: „O, Jolanta yra toks veiklus ir kūrybingas žmogus, kad esu visiškai tikras – be veiklos ji neliks. Be to, Briuselyje turime nemažai bičiulių.“
„Net neabejoju, kad turėsiu, kuo užsiimti“, – užtikrino J.Donskienė. Pastaruoju metu Lietuvoje ji dirbo projekte, skirtame gabiems šalies vaikams, kūrė internetinį jaunimo tinklalapį. „Manau, kad po tam tikro adaptacijos laiko, kuris, kiek žinau iš patirties, trunka 2–3 mėnesius, aš tęsiu veiklą šiuose projektuose. Galbūt atsiras ir naujų“, – optimistiškai nusiteikusi europarlamentaro žmona.
„Ką Briuselyje gali veikti žmona? Kiek ji gali būti vyro komandos dalis? Šito aš dar nežinau, bet sužinosiu“, – kalbėjo J.Donskienė.
„Draugai mus perspėja, kad tik nesumanytume išsinuomoti mažo butuko, kuriame netilptų svečiai iš Lietuvos. Sako: norite, kad mes nakvotume virtuvėje ant grindų?“ – juokėsi Jolanta.
Širdžiai mieli daiktai
Knygos, DVD, kompaktinės muzikos plokštelės – tai manta, kurią J. ir L. Donskiai vešis į Briuselį pirmuoju reisu. Dabar namuose vyksta kruopšti atranka, ką iš didelės kolekcijos palikti, o ką pasiimti.
J.Donskienė ketina būtinai įsidėti į lagaminą ir savo mėgstamų prieskonių. „Žinau iš patirties, kad vos apsistojus naujame būste, labai gera, kai tave supa kažkas, kas kuria namų nuotaiką – pažįstamas skonis, kvapai“, – kalbėjo J.Donskienė. Ji prisiminė, kaip į Ameriką vežėsi česnako. „Kaip vampyriukas“, – nusijuokė.
„Noriu pasiimti į Briuselį ir senų nuotraukų iš šeimos albumo, – prisipažino europarlamentaro žmona. – Jos labai padeda kovoti su namų ilgesiu.“
Rizikingiausias J. ir L. Donskių krovinys į Briuselį skrendančiame lėktuve bus katė Tytė. „Ji paskiepyta, sveika, tvarkinga. Jau kalbėjau su veterinaru – Tytei reikės tik pasą pagaminti“, – sakė J.Donskienė.
Jau nutarta: priklydusi katė, kurią Šilutėje priglobė Donskių bičiuliai, o paskui perėmė Leonidas ir Jolanta, bus įkurdina Briuselyje ten, kur gyvens šeimininkai. Jei J. ir L. Donskiai kur nors išvažiuos, ieškos žmogaus, kuris užsuktų į butą pašertu Tytės.
Ten galima gyventi!
Šį savaitgalį J. ir L. Donskiai susitiks su Aušra ir Eugenijumi Gentvilais, kurie sutiko turi gyvenimo Briuselyje patirties ir pasidalys praktiškais patarimais. Tarp praėjusios kadencijos europarlamentarų iš Lietuvos E.Gentvilas buvo vienintelis, kuris Belgijoje gyveno su šeima – žmona ir dviem dukromis.
„Neabejoju, kad Briuselis Jolantai patiks“, – tarė A.Gentvilienė, šiame mieste su šeima praleidusi ketverius metus. „Tai labai patogus ir jaukus miestas, – kalbėjo ji. – Turistams jis gal toks neatrodo, bet gyventi Briuselyje išties miela. Kiekvienas butas – su langais į parką ar žalią kiemelį, patogus susisiekimas, sendaikčių turgeliai, daugybė koncertų, teatrai, nuostabios apylinkės su išgražintais provincijos miesteliais.“
„Buvau vienintelis Lietuvoje europarlamentaras, kuris naudojosi nuosavu automobiliu, todėl mano žmona, o ir visa mūsų šeima daug keliaudavome“, – pasakojo E.Gentvilas.
Drabužių ar namų apyvokos daiktų, A.Gentvilienės manymu, iš Lietuvos vežtis neverta – Briuselyje galima nusipirkti pigiau. Vaikščioti į oficialius priėmimus europarlamentarų žmonoms nebūtina, o gatvėje vyrauja elegantiškas, bet paprastas stilius. „Moterys ten dažniausiai segi sijonus, dauguma jų – ilgaplaukės ir visos vartoja labai mažai kosmetikos“, – pastebėjo A.Gentvilienė.
Naujausi komentarai