Tai buvo dvi tobulos dienos. Ir anksčiau paminėta Meilės diena. Taip apie trumpą išvyką į Veroną ir Veneciją kalbėjo Lietuvos rinktinės futbolininko Deivido Česnauskio žmona, "Mis Lietuva 2002" Vaida Grikšaitė-Česnauskienė.
Džuljetos balkonėlis
Su futbolo komanda "Trakai" treniruočių stovykloje netoli Veronos apsistojęs Deividas, sužinojęs, kad laukia kelios dienos poilsio, akimirksniu paskambino žmonai ir suorganizavo kelionę į Italiją.
"Jis mėgsta siurprizus, – šypsojosi laiminga nuo darbų naštos bei monotonijos pabėgusi ir paskutinį kartą tik vasarą šiek tiek atostogavusi Vaida. – Juolab Verona, Venecija dvelkia didele romantika ir, kaip sakiau Deividui, tai buvo tobulos dvi dienos ir anksčiau paminėta Šv.Valentino, Meilės, diena."
Veronoje V.Grikšaitei-Česnauskienei įspūdį paliko balkonas, kuriame Williamo Shakespeare'o pjesės herojė Džuljeta ilgėjosi savo mylimojo.
"Jauku, gražu, dvelkia jausmais, įsipareigojimais – daug širdelių, sukabintų spynelių, – apie kiemelį ir XIII a. namą, priklausantį Cappello šeimai, bet laikomu Kapulečių iš W.Shakespeare'o pjesės "Romeo ir Džiuljeta" namu, kur daug metų atvykdavo įsimylėjėliai iš viso pasaulio, raižydavo jame savo meilės laiškus, kalbėjo Vaida. – Ne, spynelės mas nepalikome. Tik pasakėme vienas kitam gražius žodžius ir įsiamžinome. Juk svarbiau ne spynelės ar širdelės, nors jos suteikia romantikos, o tai, kas širdyje."
Tik vakare atvykusi į Veroną futbolininko žmona kartu su vyru dar aplankė trečią pagal dydį amfiteatrą Italijoje, kuriame kovėsi gladiatoriai. Naktį Česnauskiai dar pasivaikščiojo 300 m. pr. Kr. minimo miesto gatvelėmis.
"Dieną Verona – visų turistų, o naktį ji buvo tarsi mūsų", – šyptelėjo V. Grikšaitė-Česnauskienė.
Neatsispyrė pagundai
"Patekome tarsi į pasaką", – taip Vaida ir Deividas jautėsi kitą dieną išlipę iš traukinio Venecijoje, kur nuo sausio 31 iki vasario 17-osios kunkuliuoja garsaus karnavalo šėlsmas.
Manoma, kad karnavalas pradėtas švęsti 1162 m. po vienos karinės pergalės.
Ši tradicija dešimtmečius buvo užmiršta ir vėl atgaivinta 1980 m.
"Vaikščiojome, vaikščiojome ir vaikščiojome siauromis, painiomis it labirintas gatvelėmis, jutome karnavalo dvasią, ypač dar IX a. pradėtoje statyti Šv.Morkaus aikštėje, – pasakojo Vaida. – Daug žmonių, daug judėjimo, daug kaukėtų ir senoviniais drabužiais apsirengusių žmonių."
Aktoriai ir festivalio dalyviai mielai teatrališkai pozavo. Karnavalo metu Venecijoje nesunku pajusti ypatingą atmosferą, kuri pakerėjo ir Lietuvos futbolininką bei jo žmoną.
Deividas ir Vaida neatsispyrė pagundai nusipirkti kaukes, tiesa, nedideles ir gana kuklias, palyginti su kai kuriomis įspūdingomis Venecijos karnavalo kaukėmis.
Mažose parduotuvėlėse, kuriose čia pat įrengtos ir dirbtuvėlės, buvo galima pamatyti, kaip gaminamos įvairiausios karnavalinės kaukės, kainuojančios nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų.
"Žinoma, rastum ir dar brangesnių rankų darbo kūrinių. Ne tik puoštų plunksnomis, oda, natūraliu šilku, bet ir nusagstytų brangakmeniais, – neabejojo V.Grikšaitė-Česnauskienė. – Kiekvienam pagal skonį ir galimybes."
Spalvotų namų sala
Laikas kaip vanduo tekėjo ir laiveliu nuplaukus į vieną romantiškiausių Veneciją supančių salų – Burano, arba Isola di Burano, garsėjančią spalvingais namais, viliojančiais ne tik fotoaparatais apsiginklavusius turistus, bet ir menininkus iš viso pasaulio.
Burano salą, kuri nuo Venecijos nutolusi apie 10 km, taip pat išraižę daug kanalų, bet labiausiai ji garsėja spalvingais namais.
Beje, iki šių dienų Burano saloje galioja itin griežtos taisyklės namų savininkams: norint perdažyti savo namą, reikia kreiptis į savivaldybę, kuri informuoja, kokią spalvą turėtų pasirinkti namo šeimininkas.
Pasakojama, kad anksčiau salos gyventojai daugiausia užsiimdavo žvejyba ir savo ryškios spalvos namą galėdavo matyti plaukiodami ir žvejodami Venecijos lagūnoje iš labai toli.
"Kitoje, Murano, saloje beveik nėra kaukių, batų parduotuvių. Ten tik stiklas, stiklas. Apsilankėme stiklo dirbtuvėlėje, gėrėjomės įspūdingais darbais, kurie kainuoja kosminius pinigus, nusipirkome stiklinį rožinį ir gavome dovanų stiklinį arkliuką", – vėliau, jau grįžusi namo, sūnums Rojui ir Deividui "YouTube" svetainėje Vaida rodė nufilmuotą medžiagą, kaip iš stiklo liejami unikalūs darbai.
Dukrelė? Atviras klausimas
Trumpalaikę, bet romantišką kelionę vainikavo Venecijos operos teatre "La Fenice" išvysta "Traviata".
"Atsitiktinai gavome du bilietus pačiame teatro viršuje, pavaikščiojome po įspūdingą pastatą", – maloniu atokvėpiu Italijoje džiaugėsi Vaida.
Ir tai buvo laikas beveik be futbolo. Vaida neatsispyrė pagundai su vyru nueiti į suvenyrų parduotuvę, bet tai buvo viskas, kas tomis dienomis porą susiejo su sporto karaliumi.
"Pusmečiui pasisėmiau emocijų", – Vaida dėkojo ir tuo metu Vilniuje sūnus Deividą ir Rojų prižiūrėjusiai mamai.
Ar romantikos, aistros ir meilės persmelktoje Veronoje bei Venecijoje du sūnus auginantys Vaida su Deividu vienas kitam užsiminė apie dukrelę?
"Hm... Na, palikime šį klausimą atvirą..." – nusijuokė V.Grikšaitė-Česnauskienė.
Naujausi komentarai