Festivalis „Devilstone“ skelbia pirmuosius atlikėjus

  • Teksto dydis:

Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ grįžta po pandeminės pertraukos ir skelbia pirmuosius atlikėjus. Liepos 14–17 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje vyksiantis festivalis tęsia savo kryptį – į muzikinius atradimus orientuotą, menais praturtintą, ekstremalaus rokenrolo programą.

Dvyliktą kartą dievobaiminguosius gąsdinantis Šventosios upės pakrantėje namus atradęs festivalis „Vakarų“, „Rytų“ ir „Barbablu“ scenose bei nakties šokių aikštelėje šiemet pristatys iki 50 muzikinių vardų.

Iš kaimyninės Lenkijos į „Vakarus“ atvažiuojantys „Decapitated“ – modernus, techniškas, intensyvus mirties metalas. Septyni studijiniai albumai, du dešimtmečius trunkanti karjera ir tūkstančiai gerbėjų visame pasaulyje.

Psichodelinio post-metalo trijulė „Psychonaut“ debiutinį albumą išleido vos prieš porą metų, bet kritikai ir komentatoriai netyli – vyrukai geba demonstruoti meistriškumą dainų rašyme ir muzikavime.

Britai „Bury Tomorrow“ į „Devilstone“ atveža retą žanrą Lietuvoje – „melodic metalcore“. Nors grupės kelionė į viršūnę buvo lėta ir pilna iššūkių, galiausiai per 15 metų išleidę šešis albumus, surinkę didelę gerbėjų minią, solidžiai įsitvirtino kaip svarbiausia žanro grupė Jungtinėje Karalystėje.

Organizatorių nuotr.

„Rotting Christ“ – neabejotinai garsiausias visų laikų Graikijos sunkiosios scenos vardas. Grupė, formavusi regiono skambesį ir per dešimtmečius veiklos užsitarnavusi legendos statusą. Susitikimas su „Vakarų“ publika graikams nebus naujiena; pirmąjį kartą ovacijas Devilstone festivalyje „Rotting Christ“ susirinko 2018 m.

Devilstone „Rytų“ scena kaip visuomet pažers klasikinio, retro roko, lyg nužengusio iš 1970-ųjų eros. Švedai „Dead Lord“ – smagus ir linksmas klasikinis rokas, vasaros muzika, tipinė festivalio grupė.

Festivalyje – ir nakties šokiai. Aštuntojo dešimtmečio elektronikos grupių įkvėpti „Linea Aspera“ iš Londono į Anykščius atskraidina gilius „darkwave“ garsus. Viskas paaštrinta švelniai aštriu vokalu, o įkvėpta „industrial“ ir „noise“ žanrų.

„SDH“ – tamsi nakties muzika. Duetą sudaro dvi esminės Barselonos industrial scenos asmenybės. „SDH“ kūryba – šaltas, industrinis, keistai baugus „syntwave“. Kritikai įspėja: atsargiai, priklausomybę sukelianti ir šokti kviečianti muzika.

Organizatorių nuotr.

Visiškai kitokį „synth-pop“ demonstruoja lyriškas, sintezatoriais apsiginklavęs duetas „GENTS“. Šie iš Danijos kilę vaikinai stabiliai skinasi kelią industrijoje, o balandį išleidžia trečią albumą, su kurio premjera ir atvyksta į festivalio „Barbablu“ sceną.

Tarp pirmųjų 19 vardų – ir vietiniai sunkiasvoriai „Phrenetix“, „Awakening Sun“, „Juodvarnis“ bei „Crypts Of Despair“. Festivalio atidarymas patikėtas eksperimentinei beprotybei „Plié“. Kiti ryškūs Lietuvos alternatyvaus roko vardai, kuriuos su džiaugsmu pristatys „Devilstone“: „Sraigės Efektas“, „EGOMAŠINA“, „Akli“ bei „McLoud“.

Iš viso naujus vėjus ir tendencijas festivalio scenose reprezentuos maždaug 50 muzikinių atradimų, aktualių roko, metalo bei elektroninės alternatyvos kūrėjų iš Europos ir viso pasaulio. O muzikinę programą papildys išradinga menų programa – „Masinė Hipnozė“.

Festivalis vyks Anykščių Dainuvos slėnyje liepos 14–17 dienomis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių