Pereiti į pagrindinį turinį

Širdimi dainuojanti Freya Alley: kada, jei ne dabar?

Paslaptingoji Freya Alley nelaukia, kol mūzos nutūps ant paties. Atlikėja tiki, kad jos apsilanko kuriant, todėl laukimą vadina neproduktyviu laiku. Kada, jei ne dabar?

Muzika: F. Alley savo dainomis pasakoja apie jautriausius žmonių išgyvenimus – įsimylėjimą, praradimus, ilgesį ir neišsipildžiusias svajones. Muzika: F. Alley savo dainomis pasakoja apie jautriausius žmonių išgyvenimus – įsimylėjimą, praradimus, ilgesį ir neišsipildžiusias svajones. Muzika: F. Alley savo dainomis pasakoja apie jautriausius žmonių išgyvenimus – įsimylėjimą, praradimus, ilgesį ir neišsipildžiusias svajones.

Apsupta muzikos

Šį šeštadienį, paskutinėje „Eurovizijos“ atrankos konkurso laidoje, pasirodys Londone gyvenanti lietuvė Freya Alley. Žiūrovai ir komisija lems, ar atlikėja keliaus tolyn, ar savo pasirodymą baigs pusfinalyje. Kaip besusiklostytų, Freya Alley, kuri, nužengusi nuo scenos, būna tiesiog Kamilė, toliau dainuos, nes muzika – jos kraujyje ir širdy. Taip buvo nuo mažens.

„Aš visą laiką buvau apsupta muzikos. Mano močiutė turėjo gražų balsą, senelis grojo akordeonu. Profesionaliai niekas nemuzikavo, tačiau dalyvavo dainų šventėse, dainavo choruose“, – klausydama muzikos, koja į taktą, anot Kamilės, mušė ir ji pati.

 

 

Todėl sykį paklausta tėvų, norėtų lankyti pianino pamokas ar muzikos mokyklą, mergaitė pasirinko šį variantą. Ten ji prisijaukino minėtą klavišinį instrumentą, mokėsi dainuoti. Būdama paauglė, koncertavo kartu su Alfonso Peniko vadovaujamu popšou ansambliu, išėjo į didesnes Lietuvos scenas. Vėliau lankė vokalo pamokas pas mokytoją Nijolę Maceikaitę.

„Maždaug penkiolikos, kaip neretai nutinka paauglystėje, mane apėmė liūdesys, tapau melancholiška. Susidomėjau dainuojamąja poezija. Klausiau Andriaus Kulikausko, šviesios atminties Sauliaus Mykolaičio dainų. Pradėjau kurti melodijas eilėraščiams, o paskui ir pati rašyti dainas“, – anot Kamilės, apie šią savo aistrą ji niekam nepasakojo – laikė paslapty.

Neplanuotas posūkis

Baigusi vidurinę, kaip ir dauguma bendraamžių Kamilė atsidūrė  kryžkelėje. Nors merginos širdis krypo į menus, kolektyvinės sąmonės įtaka buvo stipresnė. Ne sykį girdėjusi kalbas, esą iš muzikos nepragyvens, tąkart ji pasirinko populiarias socialinės krypties studijas.

„Vidurinę baigiau labai gerais pažymiais. Galėjau stoti į bet kurią aukštąją mokyklą, bet pasirinkau politikos mokslus Vilniaus universitete, – nors mokytis buvo įdomu, Kamilės visą laiką neapleido nuojauta, kad ši sritis skirta ne jai. – Kur visą tą laiką buvo muzika? Ji buvo su manimi. Dainavau, repetavau grupėje, tačiau neieškojau kelių į platesnius vandenis – nesiveržiau į dideles scenas, nėjau į realybės šou. Nežinau, galbūt stabdė baimė, dvejonės, ar pavyks, ar muzikinis kelias nebus per sunkus. Tačiau visą laiką kirbėjo nuojauta, kad sulauksiu progos dainuoti.“

D. Umbraso / LRT nuotr. 

Nuojauta neapgavo. Nors Lietuvos palikti neplanavo, baigusi studijas Kamilė išvyko į Londoną, kaip sako pati – pamatyti pasaulio. Troškimas prasimušti į muzikos pasaulį buvo didelis, tačiau apie jį, kaip ir apie paauglystėje rašytas dainas, Kamilė niekam nepasakojo.

„Gyvenimas ėjo. Buvo visko. Dirbau įvairius darbus. Pamažu pradėjo sektis, nes Londone yra vietų, kur skamba ir gyva muzika. Tokiuose renginiuose gali tikėtis atkreipti į save dėmesį, rasti bendraminčių. Žinoma, niekas neįvyksta per naktį. Aš – ne išimtis“, – pasakojimą tęsė atlikėja, Anglijoje tapusi Freya Alley.

Lietuvoje su sceniniu vardu yra nutikę kuriozų. Kažkada nutarė mane sulietuvinti ir pristatė kaip Frėją Alėją.

Tokio sceninio slapyvardžio idėja užgimė seniai. Freya – su grožiu, vaisingumu, meile ir magija siejama skandinavų deivė. Alley, lietuviškai reiškiantį alėją, atlikėja pasirinko kaip gražiai skambantį derinį.

„Lietuvoje su sceniniu vardu yra nutikę kuriozų. Kažkada mane nutarė sulietuvinti ir pristatė kaip Frėją Alėją“, – su šypsena prisiminė moteris.

Išgrynino stilių

Freya Alley įsitikinusi, kad kiekvienam mūsų įtakos turi žmonės. Tie, kurie gali nukreipti tinkama linkme, paskatinti, padrąsinti ir įkvėpti savo pavyzdžiu. Prie jos pačios istorijos labai daug prisidėjo žymus prodiuseris Laurenceas Hobbsas. Dirbęs su tokiais garsiais atlikėjais kaip Sam Smith, Pixie Lott, Laura White, L. Hobbsas muziką ėmė kurti drauge su lietuve.

„Anksčiau esu girdėjusi sakant, kad mano dainos per liūdnos, todėl reikėtų daryti taip ar kitaip. Iš pradžių klausiau, bet bandydama visiems įtikti, įsisukau į chaosą. Londone mano muzikos stilius kristalizavosi. Nustojau blaškytis, klausyti aplinkinių patarimų, susitelkiau ne į išorę, o į vidų“, – kalbėjo atlikėja, kurios muzikoje subtiliai susipina ambient–pop, indie–pop, dream–pop, vapor–pop ir elektronikos skambesiai.

D. Umbraso/ LRT nuotr. 

Bendradarbiaudama su L. Hobbsu, lietuvė ėmė dažniau kopti į scenas, rengti pasirodymus. Jos dainas nuolat transliuoja radijo stotis „BBC Radio Kent“, nepriklausomos Australijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių muzikos platformos. Šių metų birželį Freya Alley pristatė kūrinį „Castles in the Sand“ (liet. „Smėlio pilys"), kuris kaip mat pelnė klausytojų simpatijas. Arčiau pažinti atlikėjos kūrybą galės ir „Eurovizijos“ atrankų žiūrovai – šeštadienį Freya Alley į juos prabils dainos „Serenade“ žodžiais. Kūrinio vaizdo įrašas vos prieš kelias dienas pasirodė internete.

„Daina – apie prisiminimus, kurie visada yra šalia, tarsi šešėlis, bet ne blogąja prasme. Angliškai pasakyčiau – happy sad (liet. „laimingai liūdnas“)“, – atlikėja vylėsi, kad jos daina patiks ir Lietuvos publikai.

Nelaukia mūzų

Freya Alley muziką kuria pati. Dažniausiai pradeda nuo melodijos, o kai pajunta, kad ji sutampa su jausmais, imasi žodžių. Dainos gali gimti bet kur ir bet kada – ankstyvą rytą važiuojant traukiniu ar net sapne, tik ne duše. Moteris ten niekada nedainuoja. Kai galvoje suskamba melodija ar prabėga žodžių eilutė, kūrėja traukia savo telefoną ir jungia balso įrašymo programą. Greitai atėjusios mintys, anot atlikėjos, greitai pabėga, todėl jas reikia užrakinti.

„Nors labai dažnai naudojuosi telefonu, vėliau viską užrašau ant popieriaus. Mėgstu gražias užrašų knygeles“, – apie savo mažus ritualus pasakojo atlikėja, kuriose lūpose muzika skamba gana dažnai. Tiesa, Freya Alley mėgsta ir tylą, mėgsta ir šiek tiek paliūdėti. Tokia būsena padeda kuriant lyriškas ir liūdnas dainas. Mūzos? Jų kūrėja niekada nelaukia, tiki, kad jos ant peties nutūpia tik dirbant.

„Tai galioja visiems, ne tik menininkams. Laukiant niekas neateis. Reikia veikti, nes laukimas nėra produktyvus. Jeigu veikti neišeina, reikia ilsėtis ir nurimti. Tą patį galiu pasakyti ir apie „Euroviziją“. Kažko laukiau, galvojau, kad nesu pasirengusi, kol galiausiai supratau, kad laikas bėga. Reikia eiti!“, – neatidėlioti savo planų ir nelaukti tinkamesnio laiko ragino atlikėja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų