Naujas vaidmuo
Žaidimo "Aš matau tavo balsą" esmė – išsiaiškinti, ar studijoje padainavęs asmuo iš tiesų puikiai moka valdyti balsą, ar, atvirkščiai, yra visiškas scenos naujokas. Tačiau tai padaryti nepaprasta: visi dainininkai pasirodo žiopčiodami pagal įrašą, todėl, norint atpažinti, ar žmogus iš tikrųjų moka dainuoti ir ar fonogramoje skamba jo paties balsas, reikia gerai pasukti galvą ir net turėti specifinių muzikos žinių.
Kiekvieną sekmadienį vis naujam dalyviui tai padaryti padės penki muzikos detektyvai – Lietuvos muzikos pasaulio profesionalai, kurie kartu su juo įsitrauks į nuotaikingas diskusijas siekdami atpažinti, kas yra geras, o kas – prastas dainininkas. Monika Liu ir Karolina Meschino bus nuolatinės detektyvės, o likusieji trys keisis kiekvieną laidą.
"Aš matau tavo balsą" LNK eteryje pasirodys kovą, tačiau pirmasis apšilimas – susipažinimas su projekto formatu ir laidos kolegomis – jau įvyko.
Scena yra R.Bernatonio gyvenimo būdas, tačiau stovėti ant scenos kaip laidos vedėjui – nauja patirtis. "Vieną kartą vedžiau laidą "Tūkstantmečio vaikai". Paprastai televizijų laidose dalyvauju kaip iliuzionistas, kaip svečias, "Tūkstantmečio vaikuose" rengdavau magijos pamokas. Kartą prodiuseris paskambino ir pasakė, kad ištiko bėda – neturi vedėjo. Tada, galima sakyti, ir buvo mano debiutas, bet paprastesnis nei "Aš matau tavo balsą" laidoje, nes dirbome su Raminta-Bjelle, kuri veda tą laidą. Blogiausiu atveju, galvojau, ji perims laidos vairą ir viskas bus gerai", – juokiasi iliuzionistas.
Galbūt kažkas neprofesionaliai laiko mikrofoną ir tau atrodo, kad tai tikrai negali būti muzikantas.
Jis ne kartą dalyvavo įvairiuose šou Amerikoje ir matė, kaip viskas vyksta iš arti, tačiau būdamas svečiu, o ne laidos šeimininku. "Patirties vedant visokius renginius taip pat turiu, tiesiog nesu to daręs televizijoje. Dabar stengiuosi gilintis į laidos formatą", – dalijasi mintimis R.Bernatonis.
Į vedėjo darbą jis žiūri labai atsakingai: "Prašiau prodiuserio, kad jei po pirmos laidos matys, kad man, kaip sakoma, šita korta neina, turėtų po ranka Rolando Mackevičiaus numerį. Bet jis atsakė, kad tokio kelio nėra ir viskas bus gerai."
Vis dar tyrinėja
Savo sėkmę ir JAV išbandžiusiam R.Bernatoniui magija yra kasdienybė. Daug iliuzijos ir net apgavystės meno jis mato ir "Aš matau tavo balsą" projekte.
"Visi dainuojantieji dainuoja pagal fonogramą, tik vieni jų iš tikrųjų yra geri dainininkai, o kiti – labai blogi dainininkai. Jie bando apgauti ir žiūrovus, ir dalyvius, ir detektyvus – čia nemažai iliuzijos meno", – sako profesionalus magas.
Žaidimo formatas įdomus ir tuo, kad jo metu blogus dainininkus atskirti nuo gerų galima ne tik dainavimo, bet ir kitokio pobūdžio užduočių metu: išklausant dainininkų sumeluotas arba realias gyvenimo istorijas ar užduodant momentinius klausimus apie jų sumeluotas arba realias pagrindines profesijas.
"Manau, kad iš kūno kalbos galėsiu pamatyti gal net ir daugiau nei koks nors muzikantas ar dainininkas. Aišku, aš neturėsiu teisės jiems padėti, tam bus detektyvai. Bet faktas, kad žmogus bandys apgauti, jog gali kažką, ko iš tikrųjų negali, man atrodo visiška magija", – atvirauja jis.
R.Bernatonis prisipažino, kad per pirmąjį bandymą buvo apgautas. "Mes visi net negalvojome, kad taip gali būti. Atrodo, gal kokioje nors Amerikoje, Korėjoje viskas gali taip įspūdingai atrodyti, bet iš tikrųjų net šiurpuliukai per kūną ėjo, kai paskui sužinojome visą tiesą", – mįslingai prasitarė jis.
Kai yra ką slėpti, gali būti, kad bus daugiau jaudulio, kuris gali tapti išdaviku.
Šio šou patrauklumas – kad filosofiją, kaip išaiškinti apgavystę, atrasti labai sunku. "Kiekvienas žmogus skirtingas, kiekvienas maskuoja vis kitus dalykus. Kiekvieno laikysena kitokia. Galbūt kažkas neprofesionaliai laiko mikrofoną ir tau atrodo, kad tai tikrai negali būti muzikantas, bet paskui pasižiūri į pasaulinio lygio žvaigždes ir pamatai, kad jie irgi keistai laiko mikrofoną", – pastebi R.Bernatonis.
"Peržiūrėjau beveik visas "Aš matau tavo balsą" amerikietiškas laidas. Jau atrodo, kad viskas aišku, bet galiausiai pasirodo, kad niekas neaišku. Kartais mums atrodo, kad prie šito veido šitas balsas tikrai netiks, atrodo, kad tai yra visiškai kito žmogaus balsas, bet paskui išaiškėja, kad tai būtent jo balsas. Ir atvirkščiai – atrodo toks muzikalus, savimi pasitikintis, gerai šoka, o net nepataiko į natą. Šitame projekte paslaptis yra labai svarbi", – apie azartišką ir intriguojantį projektą pasakoja jį vis dar tyrinėjantis vedėjas.
Jaudulys – išdavikas
R.Bernatonis mano, kad sunkesnė dalia šiame projekte veikiausiai tenka tiems, kurie blogai dainuoja, nes jie turi ką slėpti, o kai yra ką slėpti, gali būti, kad bus daugiau jaudulio, kuris ir gali tapti išdaviku.
"Scenoje atlieku tokį magijos triuką, kai vienam iš trijų žmonių duodu vieną daiktą, nusisuku ir vienas iš jų turi paslėpti tą daiktą kurioje nors rankoje, o aš atsisukęs turiu atspėti, kas ir kurioje rankoje turi tą daiktą. Kūno kalba labai išduoda daiktą slepiantį žmogų: pradeda virpėti koja arba viršutinė lūpa, jis pradeda raudonuoti, prakaituoti", – iš patirties žino iliuzionistas.
"O jei esi geras dainininkas, tiesiog ateini gerai atlikti kūrinį ir, man atrodo, tokiu atveju jaudulio yra šiek tiek mažiau", – priduria jis.
Jei pats dalyvautų šiame projekte, R.Bernatonis rinktųsi blogo dainininko amplua. "Aš negaliu net niūniuoti. Lankiau šiek tiek vokalo pamokų pas Iloną Balsytę, bet nelabai sekėsi. Labai mėgstu lietuvišką muziką – kai gyvenau Amerikoje, labai daug jos klausiausi, atrodo, būtent ši muzika labiausiai prasiskverbia iki manęs, bet dainuoti man nesiseka", – neslepia scenos žmogus.
Dalyvauti žaidime "Aš matau tavo balsą" gali bet kuris lnk.lt užsiregistravęs dalyvis, tereikia pasirinkti vaidmenį žaidime: dalyvio (atspėjęs teisingai laimi 10 tūkst. eurų), blogo dainininko (apgavęs spėliotoją laimi 1 tūkst. eurų) arba gero dainininko (likęs žaidime iki galo laimi galimybę padainuoti kartu su scenos profesionalu).
Įkvepia senos knygos
"Aš matau tavo balsą" šou bus ne tik daug azarto ir muzikos, bet ir trumpų magijos intarpų. "Svarstome, ką dar galime padaryti, kad žiūrovams būtų smagiau ir viskas atrodytų efektingiau", – išduoda R.Bernatonis.
Savo naujausią triuką, kurį kūrė net pusę metų, jis pristatys sausį pasirodysiančiame JAV televizijos projekte "Fool us". Jame magas iš Lietuvos pasirodys jau ne pirmą kartą. "Tai lyg "Amerikos talentai", tik skirti iliuzionistams. Šiuo metu šis šou pagal žiūrimumą yra populiariausias JAV. Sunku papasakoti apie patį triuką, nes jis labai vizualus: čia mažiau magijos, daugiau – tikslumo, nes per trumpą laiką, mėtant kortas į sieną, sugebėjau sukurti paveikslą", – vaizduotės mankštos reikalaujantį reginį bando nupasakoti magas.
Iliuzionisto darbas – nelengvas. Publika mato fantazijos vaisiais tapusius pasirodymus, tačiau tai tam tikra prasme jau artėjimas prie finišo. Didysis darbas vyksta gerokai iki pasirodymų. Pasak R.Bernatonio, pasirodymai kartais net trukdo kūrybiniam procesui: "Kartais galvoju: o ne, ir vėl pasirodymas; norėtųsi daugiau treniruotis, kurti. Bagažą sukrauna pasirodymai, bet jei nekuri, nesitreniruoji, profesionalumas po truputį eina žemyn. Visada turi ieškoti kažko naujo."
Dabar įkvėpimo iliuzionistas ieško senose magijos knygose. "Randu kokį nors pamirštą metodą ir jį tobulinu pagal dabartines technologijas bei mąstymą. Labai įkvepia ir draugai, bendrauju su nuostabiais iliuzionistais iš JAV, su kuriais, būna, ir tris valandas prakalbame, tiesiog padėdami vienas kitam. Taip paprasčiausiai kartu dirbame įgyvendindami naujas idėjas. Norime šį meną pakylėti aukštyn", – sako R.Bernatonis.
Naujausi komentarai