Pereiti į pagrindinį turinį

Išdalinti „Oskarai“: geriausiu filmu pripažinta juosta „Klajoklių žemė“

2021-04-26 03:57

Kritikų pripažinta

(Klojos Džao) drama „Klajoklių žemė“ (Nomadland), kurioje pasakojama apie marginalizuotą, vyresnę amerikiečių kartą, keliaujančią po šalies Vakarus, sekmadienį gavo tris svarbius „Oskarus“.

Pekine gimusi Ch. Zhao pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą, jos kūrinys buvo pripažintas geriausiu filmu, o jame suvaidinusi Frances McDormand (Frensis Makdermand) gavo geriausios aktorės „Oskarą“ – jau trečią savo karjeroje.

Geriausio filmo kategorijoje „Klajoklių žemė“ varžėsi su filmais „Tėvas“ (The Father), „Judas ir Juodasis Mesijas“ (Judas and the Black Messiah), „Mankas“ (Mank), „Minari“, „Perspektyvi mergina“ (Promising Young Woman), „Metalo garsas“ (Sound of Metal) ir „Čikagos septyneto teismas“ (The Trial of the Chicago 7).

Sekmadienio ceremonijoje nepasirodęs Anthony Hopkinsas (Entonis Hopkinsas) buvo apdovanotas geriausio aktoriaus „Oskaro“ statulėle už demencija sergančio žmogaus vaidmenį filme „Tėvas“, ir jo pergalė, po kurios nebuvo jokios kalbos, tapo keistu vakaro uždarymo momentu.

Netradicinė „Oskarų“ ceremonija buvo perkelta iš Holivudo teatro į miesto traukinių stotį, kad būtų paprasčiau laikytis griežtų taisyklių dėl COVID-19, o aukščiausio lygio Holivudo žvaigždės susirinko pirmą kartą po daugiau nei metų. Atvykti negalėję europiečiai rinkosi „centruose“ Londone ir Paryžiuje.

„Žiūrėkite mūsų filmą kuo didesniame ekrane“

Ch. Zhao, tapusi pirmąja nebaltaode moterimi, apdovanota geriausio režisieriaus „Oskaro“ statulėle, padėkojo „visiems žmonėms, kuriuos sutikome kelyje,.. už tai, kad išmokė mus gebėjimo greitai atsigauti ir vilties jėgos ir priminė, kaip atrodo tikrasis gerumas“.

Chloe Zhao. Scanpix nuotr.

Kadangi kino teatrai visus metus buvo uždaryti, o įvairių populiariausių filmų premjeros buvo atidėtos, Ch. Zhao filmas atskleidžia pandemijos dvasią, pasakodamas apie visuomenės pakraščiuose atsidūrusius žmones.

„Prašau, žiūrėkite mūsų filmą kuo didesniame ekrane. Ir vieną dieną, labai, labai greitai, pakvieskite visus pažįstamus į [kino] teatrą ir petys į petį toje tamsioje erdvėje pažiūrėkite kiekvieną šį vakarą čia pristatytą filmą “, – sakė F. McDormand.

Ch. Zhao yra vos antra moteris, pelniusi geriausio režisieriaus „Oskarą“. Pirmoji buvo Kathryn Bigelow (Ketrin Bigelou), 2010 metais vykusiuose apdovanojimuose šia statulėle įvertinta už juostą „Išminuotųjų būrys“ (The Hurt Locker).

2021 metais būti moterimi yra gana nuostabu. ei šis laimėjimas reiškia, kad daugiau žmonių galės įgyvendinti savo svajones, esu be galo dėkinga.

„2021 metais būti moterimi yra gana nuostabu“, – žurnalistams per virtualią klausimų ir atsakymų sesiją užkulisiuose sakė Ch. Zhao ir pridūrė: „Jei šis laimėjimas reiškia, kad daugiau žmonių galės įgyvendinti savo svajones, esu be galo dėkinga.“

„Kokią beprotišką, kartą gyvenime pasitaikančią kelionę mes drauge nukeliavome“, – sakė Ch. Zhao savo komandai ir aktoriams, tarp kurių buvo ir tikrų „klajoklių“, filme vaidinusių beletrizuotas savo versijas ir dalyvavusių Los Andžele vykusioje ceremonijoje.

Ch. Zhao, patekusi į kontroversijų sūkurį Kinijoje iškilus kelerių metų senumo interviu, kuriuose ji kritikavo savo gimtąją šalį, savo padėkos kalboje taip pat citavo klasikinę kinų poeziją.

83-ejų A. Hopkinsas yra vyriausias geriausio aktoriaus „Oskaro“ laureatas. Šioje kategorijoje jis varžėsi su pernai nuo vėžio mirusiu Chadwicku Bosemanu (Čedviku Bouzmanu), suvaidinusiu filme „Ma Rainey's Black Bottom“, Rizu Ahmedu iš „Metalo garso“, Gary Oldmanu (Gariu Oldmanu) iš „Manko“ ir Stevenu Yeunu (Stivenu Jeunu), atlikusiu vaidmenį juostoje „Minari“.

Anthony Hopkinsas. Scanpix nuotr.

Filmas „Tėvas“, kurį didiesiems ekranams pagal savo paties pjesę pritaikė prancūzų dramaturgas Florianas Zelleras (Florianas Zeleras), taip pat laimėjo „Oskarą“ geriausiai adaptuoto scenarijaus kategorijoje, kurioje taip pat varžėsi „Klajoklių žemė“. F. Zelleris priėmė savo apdovanojimą Paryžiuje.

Nuorodos į rasizmą ir policijos smurtą

Geriausia antraplane aktore pripažinta Youn Yuh-jung (Jun Juhdžung), suvaidinusi juostoje apie korėjiečius imigrantus „Minari“.

„Kaip galiu nugalėti Glenn Close (Glen Klouz)?“ – klausė ji, pagerbdama kitą į šį apdovanojimą pretendavusią aktorę, kuri Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimams iš viso buvo nominuota aštuonis kartus, tačiau nė karto nelaimėjo.

Geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimas atiteko Danieliui Kaluuyai (Danieliui Kalujai) už „Juodųjų panterų“ savigynos partijos lyderio Fredo Hamptono vaidmenį filme „Judas ir Juodasis Mesijas“.

„Oskaru“ apdovanota ir kelių „Grammy“ laureatė H.E.R. už šiame filme nuskambėjusią dainą „Fight for You“.

Nuorodų į rasizmą ir policijos smurtą buvo daugelyje vakaro metu nuskambėjusių kalbų, pradedant aktorės ir režisierės Reginos King (Redžinos King) atidarymo monologu, kuriame ji paminėjo buvusio policijos pareigūno pripažinimą kaltu už afroamerikiečio George'o Floydo (Džordžo Floido) nužudymą.

„Jei šią savaitę Mineapolyje viskas būtų susiklostę kitaip, aš galbūt būčiau iškeitusi kulniukus į žygio batus“, – sakė ji.

„Perspektyvi mergina“ buvo įvertinta pirmuoju vakaro „Oskaru“ – už geriausią originalų scenarijų. Emerald Fennell (Emerald Fenel), kuri buvo septintą mėnesį nėščia, kai buvo filmuojamas jos trileris, pasakojantis apie moterį, keršijančią už draugės išžaginimą, padėkojo savo sūnui, kuris „gimė kelios savaitės po filmavimo“.

Daugiausiai „Oskarų“ nominacijų – 10 – buvo gavęs Davido Fincherio (Deivido Finčerio) „Mankas“, pasirodęs „Netflix“ platformoje, tačiau sekmadienį jam atiteko tik du apdovanojimai techninėse kategorijose. Po dvi statulėles išsinešė ir „Metalo garsas“ bei „Ma Rainey's Black Bottom“.

Animacijos studijos „Pixar“ kūrinys „Siela“ (Soul) gavo geriausio animacinio filmo ir geriausios muzikos „Oskarus“, o geriausiu dokumentiniu filmu pripažinta apie Pietų Afrikos jūrų gyvūniją pasakojanti juosta „My Octopus Teacher“.

Tuo metu daniška juosta „Dar po vieną“ (Druk), apie gyvenimo išvargintus mokytojus, įsitraukiančius į eksperimentą – darbo dienomis palaikyti nuolatinį girtumą – gavo „Oskarą“ už geriausią filmą užsienio kalba.

„Aplink – tikri žmonės!“

93-oji „Oskarų“ įteikimo ceremonija prasidėjo nuo filmo stiliaus titrų, o R. King tuo metu išėjo į sceną laikydama auksinę statulėlę.

„Tiesioginė transliacija, pradedame. Sveiki atvykę į 93-iuosius „Oskarus!“ – sakė ji.

„Ir taip, darome tai be kaukių... žmonės pasiskiepijo, pasitikrino, pakartotinai pasitikrino, laikosi socialinio atstumo“, – pridūrė ji, palygindama šou su filmavimo aikštele.

Šiemet „Oskarai“ dėl koronaviruso pandemijos įvyko dviem mėnesiais vėliau. Organizatorių teigimu, surengti ceremoniją įprastu laiku būtų buvę „neįmanoma“.

Prieš šou žvaigždės neilgai pozavo nuotraukoms ir laikydamiesi atstumo davė interviu ant raudonojo kilimo, kurį organizatoriai pavadino „mažut mažutėliu“, o aktorės Carey Mulligan (Keri Maligan) ir Andra Day (Andra Dei) nustebino mados mėgėjus „Oskarų“ aukso spalvos suknelėmis.

Tradicinėje „Oskarų“ dalijimo vietoje – Holivudo teatre – šįkart buvo įteiktas garbės apdovanojimas Kino ir televizijos fondui (MPTF), remiančiam sunkiai besiverčiančius aktorius ir filmavimo komandas, ypač pandemijos metu. Taip pat buvo pagerbtas pramogų industrijos magnatas Tyleris Perry (Taileris Peris).

Tačiau didžioji dalis apdovanojimų buvo įteikta ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pastatytoje stotyje „Union Station“, pasirinktoje dėl jos įspūdingo masto ir kiemelių, kur buvo įrengtos baltos palapinės, kuriose buvo visko – nuo COVID-19 testavimo galimybių iki maitinimo.

„Esame čia, ar tai ne beprotiška?“ – pajuokavo geriausio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį „Metalo garse“ nominuotas Rizas Ahmedas. – Aplink – tikri žmonės!“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų