J.Seredaitė nepaiso snobų taisyklių Pereiti į pagrindinį turinį

J.Seredaitė nepaiso snobų taisyklių

2008-02-22 09:00

Laisvalaikiu rašanti buvusi realybės šou dalyvė kritikams siūlo neskaityti jos knygų

Ją išgarsino ne literatūros kūriniai, o LNK realybės šou „Baras“. Tačiau trisdešimtmetė tiki, kad kada nors ji taps žinoma rašytoja. Debiutas įvyko. Daug reklamos ir dar daugiau kritikų dūrių.

Kol jie diskutavo, ar knyga „Auksinis berniukas“ turi literatūrinį svorį, ar verta dėmesio, autorė liko rami. „Rašau ir rašysiu iki gyvenimo pabaigos“, – pomėgio neketina atsisakyti ekonomikos studijas baigusi mergina.
Jos rankinėje visada guli blok-notas ir rašiklis, kad galėtų užsirašyti netikėtai kilusias mintis.
– Kas tau yra rašymas – pomėgis ar dar vienas darbas?
– Tai joks darbas. Greičiau – svajonė, pomėgis, gyvenimo būdas. Juk rašau ne tam, kad užsidirbčiau pinigų. Mintys liejasi po darbo, vakarais, vidurnaktį. Rašyti norėčiau nuolat, bet suprantu, kad iš to nepragyvensiu. Esu užimta, rašymui galiu skirti vos tris vakarus per savaitę. Tačiau nesiskundžiu. Manau, jei žmogus nori, viskam randa laiko.
– Ar rašydama gauni teigiamų emocijų?
– Taip išreiškiu save. Kai rašau scenarijus televizijos laidoms, galvoju, kaip įtikti televizijos žiūrovams. O knygose niekam nepataikauju – tik sau.
– Ko gero, girdėjai posakį: „Jei gali nerašyti, nerašyk“. Ar pati dažnai abejoji savo gebėjimais?
– Tai snobų išgalvota taisyklė. Jei žmogus nori rašyti, tegul rašo. Jei kam nors nepatinka mano knyga – tegu nevarto, neskaito ir nesikiša.
– Nori pasakyti, kad kiekvienas gali būti rašytoju?
– Ne, tačiau nebūtinai reikia baigti lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Svarbiau turėti talentą, įgimtą polinkį. Pavyzdžiui, man kur kas įdomiau ne pati istorija, o sakinio struktūra, sąmojis, netikėti žodžių deriniai, rašymo stilius. Tai teikia malonumą.
– Tačiau geram rašytojui reikia patirties ir brandos?
– Būtinai. Kai paskaitau, ką parašiau prieš dešimt metų, – matau didelį skirtumą. Žinoma, randu ir paauglystėje parašytų perliukų. Kiekvienas brandesnis žmogus turi ką pasakyti.
– Ar turite rašytojų, iš kurių mokotės?
– Yra, ir ne vienas. Dabar iš naujo skaitau Erichą Marią Remarque’ą. Žaviuosi išskirtiniu jo talentu, nors paauglystėje jo knygas supratau visai kitaip.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų