Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune pristatoma unikali dailės paroda

2012-05-14 13:13
Kaune pristatoma unikali dailės paroda
Kaune pristatoma unikali dailės paroda / Artūro Morozovo nuotr.

Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto Vizualaus meno katedra mini 90-metį. Šiai sukakčiai paminėti Vizualių menų katedros dėstytojai surengė jungtinę piešinių parodą.

Katedros ištakomis laikomi tapytojo Justino Vienožinskio iniciatyva 1922 m. duris atvėrę piešimo kursai Kauno meno mokykloje.

Parodos organizatorius ir autorius prof. Rimvydas Mulevičius džiaugė, kad, nepaisant chaotiškos katedros istorijos, ji ne tik išliko, bet ir, laikui bėgant, susibūrė stiprių menininkų branduolys, suformavęs savotišką katedros stilių.

Minėtas branduolys – tai prof. Edmundas Saladžius, prof. Pranas Griušys, doc. Alfonsas Vaura, prof. Rimvydas Mulevičius, doc. Vytautas Narutis, doc. Vladas Oržekauskas, doc. Aleksas Andriuškevičius, doc. Virginijus Kašinskas, lekt. Darius Rakauskas.

Šių devynių dailininkų piešiniai ir reprezentuoja akademinį Vizualaus meno katedros veidą jubiliejinėje parodoje, kurioje ne tik demonstruojami menininkų ne darbai, bet ir pabrėžiama piešimo reikšmė.

„Piešimo svarba dailėje yra traktuojama kaip pamatinė vertybė. Tai kaip alfa ir omega – pradžia ir pabaiga. Pažinti piešimą – labai svarbu, ypač šiandien, kai menas yra štampuojamas, suvaržytas įvairių klišių ir fantazijos apribojimų. O piešimas – tai poezija, kuri, kaip sako reklamoje, kūrybingai asmenybei suteikia sparnus”, – piešimo svarbą akcentuoja R.Mulevičius.

Jam antrinęs P.Griušys piešėją sulygino su kareiviu: „Piešimui nereikia jokių ypatingų priemonių – pakanka pieštuko ir popieriaus, kaip kareiviui šovinių ir šautuvo.”

Kitas parodos darbų autorius V.Narutis susirinkusiesiems į parodos atidarymą palinkėjo dažniau išlieti savo fantazijas su piešuku rankose ant lapo ir, kaip tikinęs rašytojas Antoine'as de Saint Egziuperi, „tauta, kuri išmokys visus savo piliečius paišyti, taps laimingiausia šalimi”.

Gausi, dviejose salėse įsikūrusi ekspozicija žiūrovą supažindina su katedros piešimo kursų stiliumi ir propaguojama estetika. Paroda nesistengia aprėpti visų šiuolaikinėje Lietuvos dailėje pastebimų meninių tendencijų, ji atspindi individualius kauniečių menininkų požiūrius, iš kurių ir galima suvokti vyraujančią katedros piešimo stilistiką.

Autoriai darbuose ištikimi tradicijai – primityviomis priemonėmis sukurti piešiniai atveria menininkų fantaziją ir meistriškumą. Dalis dailininkų ištikimi realistinio tikrovės mėgdžiojimo principui, kiti atsiduoda svaigiam eskiziškam spontaniškumui, kuria kone karikatūrines impresijas.

Paroda veiks iki gegužės 15 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra