Parodoje "Kelionė į Šiaurės Korėją" jos autorius, fotografas iš Kinijos Liu Yuanas, kviečia atrasti "Raudoną miestą" ir tokios pat spalvos šalį.
"Ką žinote apie Šiaurės Korėją?" – ieškodami atsakymo į klausimą, veikiausiai pasinertumėte į virtualias erdves. Deja, internetiniai žemėlapiai mažai ką papasakotų apie šią geopolitiškai sudėtingame Rytų Azijos regione esančią valstybę.
"Mūsų mintyse taip pat beveik nėra vaizdinių asociacijų su Šiaurės Korėja. Vakarų pasauliui ji – tiesiog balta dėmė", – kalbėjo parodos kuratorius fotografas Mindaugas Kavaliauskas. Šiaurės Korėja, pasak jo, – paradoksų ir kontrastų šalis. Pažintį su ja nuotraukų autorius L. Yuanas pradėjo tarptautiniu traukiniu Pekinas–Pchenjanas. Nuo Kinijos–Šiaurės Korėjos pasienio miesto Dandongo iki sostinės Pchenjano buvo likę vos 200 km. Deja, kelionė truko net šešias valandas.
"Per pasienio kontrolę visi vietiniai gyventojai tikrinami ypač nuodugniai. Ant žemės išvertus bagažo turinį, žiūrima, kad į šalį nebūtų vežama neleistinų daiktų", – pasakojo M.Kavaliauskas. Traukinio kontrolieriai buvo nedraugiški ir užsieniečiams. L.Yuano rankose išvydę profesionalų fotoaparatą su ilgu objektyvu, pasieniečiai kaipmat šaukėsi pastiprinimo.
"Menininkui parodžius, kaip gimsta skaitmeninis atvaizdas, o pareigūnams įsitikinus, kad jo rankose ne puolamasis ginklas, pavojus buvo atšauktas", – šyptelėjo parodos kuratorius.
Kauniečiams pristatomos dvi nuotraukų serijos: pirmoji pavadinta "Raudona šalis", antroji, apie Pchenjaną, – "Raudonas miestas". Pastarojoje – vaizdai su tuščia gatve ir eismą reguliuojančia moterimi, valstybinėmis vėliavomis puošta skanumynų parduotuve, ideologinio baroko stiliumi dekoruotu giliausiu pasaulyje metro, viena aukščiausių pasaulyje triumfo arkų. Ant perono prie traukinio vagono durų sudėtos krūvos beformių paketų, maišų, tarp kurių – ir dėžė nuo "Heineken" alaus ir gitara.
Serija "Raudona šalis" pasakos, kaip spartinami prižiūrėtojų laukuose dirba kolūkiečiai. Provincijos fotografijas L.Yuanas darė slapčia, pro traukinio kupė langą. Pasislėpęs fotoaparato mygtuką jis spaudė ir Pchenjane.
"Žiūrint į šiuos darbus, regis, nieko ypatingo juose nėra, kol nesužinai, kokiomis sąlygomis jie fotografuoti", – įsitikinęs M.Kavaliauskas. Viena įspūdingiausių parodos nuotraukų – parodoje įamžintos dvi merginos. Kai pasirodė blykstė, fotografą nuo jų skyrė vos pora metrų.
KAS: Fotografijos darbų paroda "Kelionė į Šiaurės Korėją".
KUR: Žaliakalnio funikulieriaus "F Galerijoje", Aušros g. 6.
KADA: Iki gruodžio 19 d.
Naujausi komentarai