„Ir šiandien esame tokie pat svarbūs ir reikšmingi, ir esame absoliučiai lygiaverčiai pasaulio piliečiai, kurie daro ir darė įtaką kitoms valstybėms. Yra ir tokių aspektų, kai kitos valstybės daro mums įtaką, ir tai yra labai įdomu“, – tikina patriotinių iniciatyvų autorė E. Mildažytė.
Kuriant laidų ciklą „Lietuvos kolumbai“ kūrybinei grupei teko pačiai pajusti kolumbišką keliautojų dvasią. Pirmoji laidų ciklo dalis skirta Izraeliui, nes 2018 m. Izraelis kaip ir Lietuva minės savo valstybingumo jubiliejų.
„Be to, Izraelis turi rimtų sąsajų ir ten tiesiog prie valstybingumo ištakų stovėjo litvakai. Kitas dalykas, kad ir šiandien turbūt tai yra viena iš šalių, kuri yra arčiausiai, todėl kad visi atsimename kaip kaimynai, draugai, bičiuliai važiavo į Izraelį. Ir dabar vieną dieną jie ten, kitą dieną jie čia“, – pasakoja žurnalistė pridurdama, kad litvakai Izraelyje yra labai svarbi visuomenės dalis.
„Lietuvos kolumbai“ taip pat nukels į Vokietiją, Turkiją, Italiją, Indiją, Norvegiją, Gruziją, Ukrainą, Estiją ir Latviją.
Pasak laidų autorės, kai kuriais atvejais surinktos medžiagos perteklius lėmė neįprastą pateikimo formą.
„Pavyzdžiui, Italija suskilo į dvi dalis, todėl kad medžiagos buvo per daug. Pradedant Gintaro keliu ir baigiant Klasicistine Italija – tai būtų viena dalis. Ir visas tarpukaris, nes dar Vatikanas jungiasi, todėl, kad čia atsiranda ir Villa Lituania, ir Lozoraičiai, ir Vatikano radijas, ir t. t.“ – apie 11-os dalių laidų ciklo kūrybinį procesą pasakoja pašnekovė.
Pasak E. Mildažytės, medžiagą istorinei dokumentikai ji po truputį rinkusi ilgą laiką, o surinktos medžiagos pateikimo idėją pasiūlė profesorius Alfredas Bumblauskas.
Naujausi komentarai